Pielęgniarki 12 maja przejmują media społecznościowe RMF FM.

12 maja pielęgniarki przejmują media społecznościowe RMF FM

Pielęgniarki 12 maja przejmują media społecznościowe RMF FM. RMF FM

Radio RMF FM  dziękuje za opiekę i oddanie – jutro Międzynarodowy Dzień Pielęgniarek i Położnych. Powstaje Galeria Serc.

12 maja, obchodzimy Międzynarodowy Dzień Pielęgniarek i Położnych. Święto zostało ustanowione przez Międzynarodową Radę Pielęgniarek (ICN) na Kongresie w Meksyku w 1973 roku. Tego dnia bowiem przypada rocznica urodzin Florence Nightingale, prekursorki nowoczesnego pielęgniarstwa.

Teraz wszyscy powinni zapamiętać ten dzień i co roku dziękować służbie zdrowia za ich poświecenie i walkę o nasze życie! W Polsce tysiące pielęgniarek i pielęgniarzy, położnych zaangażowanych jest w walkę z epidemią koronawirusa. Są na pierwszej linii frontu – codziennie pracują z zainfekowanymi osobami!

RMF FM chce im podziękować za oddanie i opiekę, umożliwiając im właśnie  – Pielęgniarkom i Pielęgniarzom –  całodzienną relację z ich pracy w mediach społecznościowych.

W relacjach pojawią się także, nadesłane przez nich, zdjęcia i filmiki, z których powstanie wielka Galeria Serc.

O akcji z okazji Dnia Pielęgniarek i Położnych informować będą także Fakty RMF FM i inne programy Stacji.

Tego dnia dziennikarze radia RMF FM będą, wyjątkowo mocno namawiać słuchaczy do wsparcia zbiorki zainicjonowanej przez  artystów #hot16challange, mającej właśnie na celu wesprzeć służbę zdrowia!    

Źródło tekstu: RMF FM

%d bloggers like this: