3. odcinek serii ,,Kryminalne śledztwa PRL" 25 kwietnia o 22:00 w CBS Reality

3. odcinek serii ,,Kryminalne śledztwa PRL” 25 kwietnia o 22:00 w CBS Reality

Podaj dalej

3. odcinek serii ,,Kryminalne śledztwa PRL" 25 kwietnia o 22:00 w CBS Reality ViacomCBS

3. odcinek 2. sezonu serii „Kryminalne śledztwa PRL” opowiada o morderstwach dwóch dziewczynek i kobiety, do których doszło w latach 70. na Podlasiu – skrzyżowaniu trzech kultur – oraz kulisach śledztwa prowadzonego przez milicję. Emisja w poniedziałek,
25 kwietnia o 22:00 na na antenie CBS Reality.

W 3. odcinku serii przenosimy się do lat 70. W owym czasie na Podlasiu żyło się biednie, ale spokojnie. Jednak trzy zbrodnie dokonane na dwóch dziewczynkach i kobiecie zmieniły życie mieszkańców na zawsze. Wydarzenia te również dobitnie ukazały, z jakimi ograniczeniami borykali się tutejsi milicjanci.

W roku 1971 w małej wsi Widowo zaginęła 9-letnia Tosia. Wyszła ze szkoły w pobliskim Bielsku Podlaskim, ale nigdy nie dotarła do domu. W miejscu, gdzie ostatni raz ją widziano, obok jej śladów na śniegu zauważono ślady męskich butów. Zakrojone na szeroką skalę poszukiwania dziewczynki nie przyniosły rezultatów.

Pod koniec lata w 1976 roku, w znajdujących się około 50 km dalej Siemiatyczach, zaginęła 14-letnia Tereska. Wyszła ze spotkania młodzieżowego zespołu okarynowego i nikt jej więcej nie widział. Szukali jej wszyscy – żołnierze, milicjanci z psami tropiącymi, mieszkańcy, koledzy ze szkoły i z zespołu. Także w tej sprawie wysiłki okazały się bezowocne.

Po dwóch tygodniach do kościoła w Siemiatyczach ktoś podrzucił anonimowy list, w którym opisane było miejsce ukrycia zwłok Tereski. Milicja sprawdziła ten trop i, niestety, odnalazła ciało dziewczynki. Rozpoczęły się poszukiwania autora listu. Czy podrzucił go świadek, czy może morderca dręczony wyrzutami sumienia? Mimo prowadzonych na szeroką skalę poszukiwań nie udało się wytypować autora ani zidentyfikować mordercy Tereski.  

Rok później, w listopadzie 1977, w Bielsku Podlaskim doszło do kolejnego zabójstwa. Tym razem ofiarą była 19-letnia Basia. Mieszkająca niedaleko kobieta zeznała, że w nocy, podczas której zaginęła dziewczyna, widziała mężczyznę w mundurze marynarza… Czy to on był mordercą? Czy był odpowiedzialny również za śmierć dwóch pozostałych dziewczynek? Czy milicjantom, którzy dysponowali ograniczonymi możliwościami, udało się schwytać sprawcę? O tym opowie 3. odcinek 2. sezonu serii „Kryminalne śledztwa PRL”, którego emisja już w poniedziałek, 25 kwietnia o 22:00 na CBS Reality.

 Na premierowe odcinki 2. sezonu serii true crime „Kryminalne śledztwa PRL” zapraszamy
w każdy poniedziałek o 22:00 na kanale CBS Reality.

Źródło tekstu: ViacomCBS


Podaj dalej

Podobne Posty

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments