4. odcinek serialu ,,Zbrodnia bez ciała" 25 października w CBS Reality

4. odcinek serialu ,,Zbrodnia bez ciała” 25 października w CBS Reality

Podaj dalej

4. odcinek serialu ,,Zbrodnia bez ciała" 25 października w CBS Reality ViacomCBS

Czy można kogoś skazać za dokonanie zabójstwa bez koronnego dowodu, jakim jest ciało ofiary? Okazuje się, że tak. Pięcioodcinkowy serial dokumentalny „Zbrodnia bez ciała” opowiada o pięciu przypadkach, w których sprawcy byli pewni, że dokonali zbrodni doskonałej. Tak skutecznie pozbyli się jednego z najważniejszych dowodów w śledztwie, że przekonani byli o swojej bezkarności… aż do ogłoszenia przez sąd wyroku skazującego.

O zbrodniach i śledztwach opowiadają eksperci: Diana Brzezińska, prawniczka, współautorka książki „Zbrodnie bez ciał”, profiler Jan Gołębiowski, lokalni dziennikarze, psychologowie, specjaliści od śladów biologicznych, medycyny sądowej, a także badań za pomocą poligrafu i georadaru.

4. odcinek serii dokumentalnej „Zbrodnia bez ciała” opowiada historię Elżbiety – ofiary stalkingu i jej byłego partnera i prześladowcy Andrzeja O. Emisja we wtorek, 25 października o 21:00.

W 4. odcinku serii poznajemy historię Elżbiety i Andrzeja O. Para zaczęła spotykać się w 1997 roku, a ich związek można określić mianem burzliwego. Oboje mieszkali w Warszawie, a Elżbieta pracowała w warszawskim Instytucie Matki i Dziecka jako pielęgniarka. Jej partner, Andrzej O., był bezrobotny i utrzymywał się jedynie z dorywczych prac. Nadużywał alkoholu, po którym bywał agresywny. Po trzech latach bycia razem kobieta postanowiła odejść od Andrzeja O. Miała dość wiecznych awantur i przemocy.

Elżbieta chciała odpocząć i wyjechała na wakacje na Mazury. Tam poznała mężczyznę, w którym się zakochała. Syn Elżbiety – wówczas 18-letni – wspominał, że jego matka w tym związku była szczęśliwa i dużo się uśmiechała, lecz nie zapomniała o Andrzeju… Jej poprzedni partner nie mógł pogodzić się z jej odejściem i wciąż przypominał o swojej obecności. Prośbą, groźbą, błaganiem próbował przekonać Elżbietę, by do niego wróciła. Gdy te nie przynosiły skutku, Andrzej O. postanowił się zemścić.

Uprzykrzał życie parze, wysyłał im listy z groźbami, wyzywał Elżbietę na ulicy, podrzucił pod drzwi jej pocięte ubrania, oblał samochód jej partnera farbą. Wysyłał też szkalujące listy do szpitala, w którym kobieta pracowała.

Elżbieta zgłaszała nękanie na policję, jednak w owych czasach stalking nie był według prawa przestępstwem, w związku z czym nie był jeszcze traktowany poważnie. Wszystkie zgłoszenia zrozpaczonej kobiety kończyły się umorzeniem.

Andrzej O. stawał się coraz bardziej agresywny, a Elżbieta coraz bardziej się go bała. Działania mężczyzny doprowadziły do rozpadu związku kobiety – jej nowy partner nie wytrzymał ciągłego napięcia, nękania, gróźb i odszedł. Może ze strachu, a może dla świętego spokoju, zdesperowana kobieta zaczęła znów spotykać się z Andrzejem O. Lecz w międzyczasie poznała bliżej jego kolegę Bogusława, zaprzyjaźnili się i chętnie spędzali ze sobą czas. Oboje ukrywali swoją znajomość przed Andrzejem. Gdy ten w końcu przyłapał ich w barze, był agresywny w stosunku do kobiety, a w kolejnych tygodniach stawał się coraz bardziej natarczywy. Uważał, że skoro Elżbieta nie może być jego, to nie będzie niczyja.

W dniu zaginięcia Elżbieta spotkała się z Andrzejem O. Wypili kilka piw w barze i poszli do jego mieszkania. To wtedy była widziana po raz ostatni. Nie wróciła do domu, nie przyszła do pracy. Co się z nią stało?

W 4. odcinku serii „Zbrodnia bez ciała”, którego emisja już we wtorek, 25 października o 21:00 na CBS Reality, o zaginięciu kobiety oraz prowadzonym dochodzeniu opowiedzą eksperci i goście: Diana Brzezińska, prawniczka i współautorka książki „Zbrodnie bez ciał”, psycholog kryminalny Jan Gołębiowski, Piotr – syn Elżbiety, funkcjonariusz prowadzący sprawę oraz Ewa Woydyłło-Osiatyńska, psycholog.

Na premierowe odcinki serii true crime „Zbrodnia bez ciała” zapraszamy
w każdy wtorek o 21:00 na antenie CBS Reality.

Źródło tekstu: ViacomCBS


Podaj dalej

Podobne Posty

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments