Aplikacja Alior Banku już dostępna w sklepie Huawei AppGallery
INTERNET | TELEKOMUNIKACJA

Aplikacja Alior Banku już dostępna w sklepie Huawei AppGallery

Podaj dalej

Aplikacja Alior Banku już dostępna w sklepie Huawei AppGallery Huawei

Alior Mobile, aplikacja Alior Banku, dołączyła do AppGallery, autorskiego sklepu z aplikacjami marki Huawei. Aplikacja banku w pierwszej kolejności będzie dostępna dla urządzeń Huawei opartych o Google Mobile Services, a docelowo zostanie zintegrowana z Huawei Mobile Service.

Po integracji z HMS aplikacja będzie dostępna dla użytkowników najnowszych urządzeń w portfolio marki, takich jak najnowszy flagowy smartfon Huawei Mate 40 Pro, telefony z serii P40 oraz Y – Y6p i Y5p, smartfony z serii Mate 30, a także innowacyjny, składany smartfon Mate Xs. O HMS oparte są także najnowsze tablety marki Huawei – MatePad, MatePad Pro, MatePad T10, MatePad T10s i MatePad T8.

Celem Alior Banku jest stały rozwój aplikacji, wyjście poza ramy bankowości i stworzenie w niej ekosystemu usług pozabankowych, z których klient będzie mógł wygodnie korzystać o każdej porze, bez względu na to, gdzie się znajduje. Dlatego w Alior Mobile sukcesywnie dodawane są kolejne rozwiązania własne oraz partnerów zewnętrznych, dzięki którym aplikacja zyskuje nowych użytkowników. W trzecim kwartale 2020 roku ich liczba wyniosła 585 tys., co oznacza 47 proc. wzrost w ciągu roku. Dążąc do zwiększenia popularności aplikacji Alior Bank zdecydował o zawiązaniu współpracy z firmą Huawei. Od teraz klienci banku znajdą jego aplikację mobilną w AppGallery, autorskim sklepie z aplikacjami Huawei.

Koniec tego roku jest dla nas niezwykle intensywny, praktycznie każdego dnia do AppGallery dołączają ważne aplikacje, w tym aplikacje z sektora bankowego, które są dla nas szczególnie istotne. Bardzo się cieszymy, że Alior Mobile jest wśród nich – mówi Witold Walczak, dyrektor rozwoju ekosystemu w Huawei CBG Polska.

Zależy nam na popularyzacji cyfrowych kanałów bankowości. Dlatego cieszy nas możliwość dotarcia do kolejnej grupy klientów, która może przekonać się, że Alior Mobile to nie tylko aplikacja bankowa, ale również bezpieczne narzędzie do zarządzania wieloma osobistymi sprawami z dowolnego miejsca i o dowolnej porze – mówi Michał Targoński, Dyrektor Działu Systemów Digital w Alior Banku.

Alior Bank to bank uniwersalny, obsługujący wszystkie segmenty rynku. W swojej działalności łączy zasady tradycyjnej bankowości z innowacyjnymi rozwiązaniami, dzięki którym systematycznie wzmacnia pozycję rynkową i wyznacza nowe kierunki rozwoju polskiej bankowości. Oprócz aplikacji Alior Mobile, w AppGallery znajduje się jeszcze dziewięć innych aplikacji bankowych. Ogólnie w sklepie jest już ponad 1000 polskich aplikacji, a w skali globalnej jest ich już ponad 96 tysięcy. Każdego miesiąca ze sklepu korzysta ponad 490 milionów aktywnych użytkowników z całego świata. Sklep jest częścią ekosystemu Huawei Mobile Services, w skład którego wchodzą takie usługi jak Chmura, Przeglądarka i Motywy. Kluczem do ekosystemu HMS jest ID Huawei, czyli cyfrowy identyfikator użytkownika umożliwiający szybki i łatwy dostęp do usług na wszystkich urządzeniach Huawei.

Źródło tekstu: Huawei Polska


Podaj dalej

Podobne Posty

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments