Bohaterowie nowego serialu Player Original ,,Nieobecni"
INTERNET | TELEWIZJA

Bohaterowie nowego serialu Player Original ,,Nieobecni”

Podaj dalej

Bohaterowie nowego serialu Player Original ,,Nieobecni" TVN Grupa Discovery

Już we wtorek 29 grudnia w bibliotece serwisu internetowego Player zadebiutują “Nieobecni”. Najnowsza, inspirowana prawdziwymi wydarzeniami, propozycja Player Original to wyjątkowo wciągające połączenie serialu obyczajowego z wątkiem śledczym. W 10-odcinkowej, pełnej zwrotów akcji i trzymającej w napięciu, historii widzowie towarzyszą Mili, dla której najszczęśliwszy czas w roku – Boże Narodzenie – okazuje się wyjątkowo trudny. W tajemniczych okolicznościach dochodzi do zaginięcia całej jej rodziny!

Bohaterowie nowego serialu Player Original ,,Nieobecni" TVN Grupa Discovery

MILA GAJDA (JUSTYNA WASILEWSKA) 
Performerka i tancerka u szczytu kariery. Znana i ceniona nie tylko w kraju, ale też poza jego granicami. To typ artystki idącej pod prąd, niepokornej – nie boi się głośno wyrażać swojego zdania. Od lat związana jest prywatnie i zawodowo z Miłoszem Wielguckim. Jako 18-latka wyjechała z rodzinnego Kasprowa, gdzie dorastała i stawiała pierwsze taneczne kroki na scenie lokalnego domu kultury. Od tamtej pory jest obywatelką świata. Już dawno odcięła się od małego miasteczka,do którego wpada jedynie od święta. Mila to przysłowiowa córeczka tatusia – dramatyczne wydarzenia z przeszłości jeszcze bardziej ich zbliżyły i ochłodziły jej relacje z matką. Cieszy się, że ojciec – Marcin – odnalazł szczęście u boku drugiej żony Doroty i jej syna Olka. Po zaginięciu rodziny rzuca wszystkie zawodowe zobowiązania i zaczyna desperacko szukać najbliższych. Powraca do miejsc i ludzi, od których uciekała, do małomiasteczkowego myślenia, wścibskich sąsiadów, których interesują jedynie kolejne sensacje. W tych dramatycznych chwilach los stawia na jej drodze dwóch mężczyzn: sympatię z dzieciństwa – znanego piłkarza Kubę Olechnowicza oraz ekscentrycznego podkomisarza z Centrum Poszukiwań Osób Zaginionych – Filipa Zacharę.  

ohaterowie nowego serialu Player Original ,,Nieobecni" TVN Grupa Discovery

FILIP ZACHARA (PIOTR GŁOWACKI) 
Podkomisarz z Centrum Poszukiwań Osób Zaginionych. Przyjeżdża do Kasprowa w wigilijny wieczór, żeby zbadać okoliczności zaginięcia rodziny Gajdów. Filip jest osobą z zespołemAspergera. Jego pewne ograniczenia skutkują deficytem w życiu towarzyskim i kontaktach społecznych. Nie lubi dotyku, bliskości drugiej osoby, preferuje dystans. Nie rozumie żartów, podtekstów, dwuznaczności oraz zmian w otoczeniu, które wzmagają jego poczucie niepewności i kolejne natręctwa. Wielu – podobnie jak początkowo Mila – widzi w nim dziwaka lub osobę wymagającą specjalnej troski. To jednak pozory, bo w rzeczywistości to piekielnie bystry policjant ze szczególnymi zdolnościami, np. fotograficzną pamięcią, której nie umykają najdrobniejsze detale. Na swoim koncie ma wiele sukcesów zawodowych i prywatnych – każde śledztwo pomaga mu przepracować kolejne ograniczenia. Od dziecka nie dogaduje się z ojcem, który nigdy nie potrafił zaakceptować jego inności, a ten z kolei nie umiał zrozumieć jego wyborów życiowych. Filip jest blisko związany z matką oraz ciotką Elżbietą Zawadą. To ona kilka lat temu ściągnęła go z warszawskiego wydziału kryminalnego do CPOZ, a teraz przydzieliła mu sprawę zaginięcia Gajdów.

Bohaterowie nowego serialu Player Original ,,Nieobecni" TVN Grupa Discovery

MARCIN GAJDA (ZBIGNIEW STRYJ) 
Ojciec Mili to najbliższa osoba w jej życiu. Marcin jest szanowanym i lubianym w miasteczku trenerem lokalnej młodzieżowej drużyny piłki nożnej. Od początku kariery poprowadził wiele zespołów do zwycięstwa. To pod jego skrzydłami swoje pierwsze bramki zdobywał Kuba Olechnowicz. Kiedy Mila była dzieckiem, doszło do tragedii, która na zawsze przekreśliła rodzinne szczęście i małżeństwo Marcina. Po odejściu matki Mili, Natalii (Aleksandra Justa), skoncentrował się na wychowaniu ukochanej córki. Zachęcał ją do walki o marzenia i dopingował na każdym kroku. To dzięki niemu Mila jest dziś tym, kim jest – jako tancerka, ale przede wszystkim jako człowiek. Po wyjeździe córki, jakiś czas później związał się z Dorotą i zaadoptował jej syna z poprzedniego związku – Olka. Marcin zaraził nastolatka miłością do sportu i przyjął go w szeregi swojej drużyny.

Bohaterowie nowego serialu Player Original ,,Nieobecni" TVN Grupa Discovery

DOROTA GAJDA (IZA KUNA) 
Druga żona Marcina i przyszywana matka Mili to ładna i pewna siebie kobieta. Dawna miasteczkowa miss nie straciła swojej atrakcyjności. Od kilku lat jest właścicielką lokalnego interesu – salonu fryzjerskiego, który prosperuje raz lepiej, raz gorzej. Kilka lat temu poznała Marcina, z którym połączył ją płomienny romans. Po jakimś czasie oficjalnie związała się z dużo starszym od siebie mężczyzną. Dziś tworzą szczęśliwe małżeństwo, przynajmniej w oczach sąsiadów. Jej największą miłością jest syn, dla którego zrobiłaby wszystko. Jak każdy ma swoje większe i mniejsze tajemnice…

Bohaterowie nowego serialu Player Original ,,Nieobecni" TVN Grupa Discovery

OLEK SARNECKI (MATEUSZ CZUŁOWSKI)
Syn Doroty z pierwszego małżeństwa, dziesięciolatek wchodzący w trudny okres dorastania.  Po śmierci ojca przeniósł się z matką do domu Gajdów. Marcina traktuje jak ojca, a Milę jak siostrę. Będąc gwiazdą drużyny ojczyma, wzbudza zazdrość i zawiść rówieśników. On również ma część życia, do której nie dopuszcza bliskich.

Bohaterowie nowego serialu Player Original ,,Nieobecni" TVN Grupa Discovery

ZOŚKA GAJDA (ANNA DYMNA)
Starsza siostra Marcina i ciotka Mili. Typowa kobieta starej daty, dla której rodzina jest najważniejsza. Właśnie mając na uwadze jej dobro, nigdy nie wyjechała z małej miejscowości, żeby rozwinąć skrzydła. Nie żałuje tego jednak. Nigdy nie przejawiała większych ambicji. Przed emeryturą pracowała jako nauczycielka w Kasprowie. Nie wyszła za mąż. Po stracie rodziców zaopiekowała się młodszym bratem, całkowicie poświęcając się dla niego. Kiedy matka Mili odeszła od rodziny, łudziła się, że Marcin z córką zamieszkają z nią. Tymczasem brat wybrał Dorotę. Zośka do tej pory ma o to żal i nie kryje niechęci do nowej bratowej. Jest wobec niej nieufna i zawsze podejrzewa ją o złe intencje.

Bohaterowie nowego serialu Player Original ,,Nieobecni" TVN Grupa Discovery

PAWEŁ BORKOWSKI (GRZEGORZ DAMIĘCKI) 
Lokalny stomatolog i szanowany mieszkaniec miasteczka. Obiekt westchnień wielu kobiet w Kasprowie. Niestety, dla wielu poza zasięgiem – jest szczęśliwym mężem i ojcem. Przynajmniej tak to wygląda na zewnątrz. W rzeczywistości jego małżeństwo z Iloną (Edyta Torhan) od jakiegoś czasu przeżywa kryzys. Paweł to mistrz robienia dobrej miny do złej gry i maskowania swoich emocji. Choć zapewnia o dobrych relacjach z rodziną Gajdów, prawda okazuje się inna. Wielokrotnie popadał w konflikt z Marcinem, który trenuje jego syna. Od początku niechętnie współpracuje z Zacharą, co nie umyka uwadze podkomisarza.

Bohaterowie nowego serialu Player Original ,,Nieobecni" TVN Grupa Discovery

KUBA OLECHNOWICZ (TOMASZ WŁOSOK)
Gwiazda polskiej piłki nożnej, przed którą drzwi do światowej kariery stoją otworem. Młody, wysportowany, przystojny mężczyzna przykuwa wzrok przedstawicielek płci pięknej. Kuba był pierwszą młodzieńczą miłością Mili. Trenował także pod skrzydłami Marcina Gajdy, z którym łączyła go relacja mistrz-uczeń. To właśnie Marcin dostrzegł w nim piłkarski talent i załatwił mu transfer do szkoły sportowej. Od tej pory kontakt Mili z Kubą urwał się. Chłopak zamieszkał w Warszawie, gdzie mieszka i trenuje, i podobnie jak Mila do rodzinnego Kasprowa wpada od święta. I choć na pierwszy rzut oka może wydawać się, że ma wszystko, coś blokuje go przed osiągnięciem pełni szczęścia. Spotkanie z dawną koleżanką budzi w nim uśpione uczucia.

Bohaterowie nowego serialu Player Original ,,Nieobecni" TVN Grupa Discovery

ELŻBIETA ZAWADA (DANUTA STENKA)
Szefowa Centrum Poszukiwań Osób Zaginionych i przełożona Zachary. Prywatnie ciotka Filipa. Od lat skłócona ze swoim bratem. To ona zauważyła potencjał drzemiący w niepozornym bratanku i ściągnęła go do CPOZ. Od tej pory jest też najbliższą mu osobą. Kibicuje Filipowi i zachęca do przełamywania kolejnych barier. Elżbieta to twarda babka, profesjonalistka w każdym calu. Kiedy innych ponoszą emocje, ona zachowuje zimną krew. Nie bez powodu angażuje się całą sobą w swoją pracę. Szukanie osób zaginionych to dla niej rodzaj terapii, iskierka podtrzymująca płomień nadziei.

Bohaterowie nowego serialu Player Original ,,Nieobecni" TVN Grupa Discovery

MIŁOSZ WIELGUCKI (ŁUKASZ GARLICKI)
Kurator sztuki. Od lat czuwa nad karierą Mili – organizuje jej kontrakty, wspiera projekty, załatwia angaże. Prywatnie związany ze swoją podopieczną. Miłosz to nowoczesny mężczyzna. Nie dba o więzy rodzinne, święta traktuje jak normalny czas, który najchętniej spędziłby z ukochaną zagranicą, z dala od całego zgiełku. Lubi, jak ostatnie słowo należy do niego, ale to nie zawsze mu wychodzi – zwłaszcza w relacji z Milą. Kiedy rodzina Gajdów przepada bez śladu, wspiera swoją dziewczynę, organizuje jej pomoc. Niestety, tylko na początku. Od momentu poznania Filipa jest wobec niego nieufny i podejrzliwy.

Premiera dwóch pierwszych odcinków “Nieobecnych” już we wtorek 29 grudnia tylko na paltformie Player. Pierwszy epizod będzie można zobaczyć za darmo. 

Źródło tekstu: TVN Grupa Discovery


Podaj dalej

Podobne Posty

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments