|

CANAL+ Polska kupił nowe biuro i centrum produkcyjno-badawcze

Podaj dalej

CANAL+ Polska kupił nowe biuro i centrum produkcyjno-badawcze

CANAL+ Polska odkupił od spółki z grupy Real Management SA biurowiec zlokalizowany przy Alei Generała Władysława Sikorskiego 9 w Warszawie, w którym od maja 2008 roku znajduje się główna siedziba firmy oraz centrum produkcyjno-nadawcze.

Doradcą prawnym CANAL+ Polska przy tej transakcji była Kancelaria B2R LAW.

Budynek został zaprojektowany w 2007 roku zgodnie z potrzebami CANAL+ i charakteryzuje się m.in. znanym przez wszystkich warszawiaków kształtem plusa na elewacji oraz parkiem antenowym na dachu, który wieczorami rozświetla pobliską okolicę. Na 7 kondygnacjach naziemnych umieszczone zostały biura, zaawansowane centrum nadawcze oraz profesjonalne studia telewizyjne.

Nasza aktualna siedziba to prawdziwe serce telewizji, w którym realizujemy większość programów emitowanych na antenach CANAL+. Zakup budynku na własność pozwoli nam na kolejne inwestycje w infrastrukturę technologiczną, w tym również w nową przestrzeń biurową, którą chcemy przebudować dla naszych pracowników tak, aby jak najlepiej odpowiadała na wyzwania związane ze zmieniającym się stylem pracy.

Edyta Sadowska, prezes i dyrektor generalna CANAL+ Polska

Nowe studio 4K

5 sierpnia w siedzibie platformy CANAL+ uruchomiono nowe studio w pełni przystosowane do realizacji programów w jakości 4K. Jego głównym i unikalnym elementem jest ruchomy video-wall, który pozwala na dynamiczną zmianę scenografii. Ruchome panele LED pozwalają na dowolną aranżację przestrzeni – w zależności od charakteru danego programu. Nowością jest również nowe ramię kamerowe z kamerą 4K i ponad 200 czujnikami kalibracyjnymi. Pozwala to na wyświetlanie wirtualnych grafik i hologramów w najwyższej rozdzielczości w programach realizowanych na żywo.

Źródło tekstu: CANAL+


Podaj dalej

Podobne Posty

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments