Czerwiec na antenie Polsat Viasat History

Czerwiec na antenie Polsat Viasat History

Podaj dalej

Czerwiec na antenie Polsat Viasat History Viasat

W nadchodzącym miesiącu na kanale Polsat Viasat History szczególnej uwadze polecamy:

  • premierę programu dokumentalnego „Grace Kelly i jej miliony”, w którym Gemma Godfrey, specjalistka od finansów, wyrusza na poszukiwanie zaginionych milionów księżnej Grace.
  • premierę serii dokumentalnej „Rodzina królewska: utrzymać koronę”, w której zbadamy królewskie archiwa z ostatnich stu lat, aby przybliżyć historię powstania, upadku i przetrwania rodzin królewskich na całym świecie.
  • premierę serii „Tajemnice dawnych cywilizacji”, której autorzy przeanalizują to, w jaki sposób współczesna nauka zmienia nasz sposób myślenia o starożytności. Przyjrzymy się upadkowi cywilizacji epoki brązu, który nastąpił ponad trzy tysiące lat temu, powstaniu cywilizacji klasycznej i upadkowi Imperium Rzymskiego.

Grace Kelly i jej miliony

Niedziela 19 czerwca, godz. 21:10

Liczba odcinków: 1 x 60 min

Gatunek: Dokument/ historia/ biografie/ wyprawy

Tytuł oryginalny: Grace Kelly’s Missing Millions

Rok: 2021

Historia Grace Kelly, pięknej aktorki, która została gwiazdą i ikoną mody lat pięćdziesiątych, jest dobrze znana. Wszyscy wiedzą, że zaszokowała świat, opuszczając Hollywood i wychodząc za mąż za Rainiera, księcia Monako — ale mniej znana jest historia jej zaginionej fortuny. Po tragicznej śmierci Grace okazało się, że na jej majątek składało się zaledwie 10 tysięcy dolarów i domek letniskowy w Irlandii. W tym filmie dokumentalnym Gemma Godfrey, specjalistka od finansów, wyrusza na poszukiwanie zaginionych milionów. Ile Grace zarobiła w ciągu swojej kariery, jakie były finansowe koszty hollywoodzkich podwójnych standardów dotyczących płci i jakie ukryte skarby posiadała, odziedziczyła i zapisała w testamencie?

Rodzina królewska: utrzymać koronę

Premiera: czwartek 2 czerwca, godz. 21:00

Sezon: 1

Liczba odcinków: 6 x 60 min

Gatunek: Dokument/ historia/ polityka i władza

Tytuł oryginalny: Royals: Keeping the Crown

Rok: 2021

Na początku XX w. na świecie funkcjonowało jeszcze ponad pięćdziesiąt rodzin królewskich. Obecnie liczba ta zmniejszyła się o ponad połowę. W programie badamy królewskie archiwa
z ostatnich stu lat, aby przybliżyć historię powstania, upadku i przetrwania rodzin królewskich na całym świecie. Po I wojnie światowej monarchie Niemiec i Rosji straciły trony, niektórzy monarchowie w desperacji, chcąc zachować swoje przywileje, poparli ideologię faszystowską. Po II wojnie światowej monarchie starały się ukryć swoją wojenną przeszłość, ale wielkie zmiany społeczne w latach 60. i 70. zmusiły je do zmiany wizerunku pod groźbą utraty tronu. W latach 80. rodziny królewskie stanęły w obliczu nowego zagrożenia – pojawienia się wszechobecnej prasy tabloidowej. Dziś przedstawiciele nowego pokolenia królów i królowych, chcąc utrzymać swoje korony, muszą dbać o swój wizerunek „normalnych ludzi”.

Tajemnice dawnych cywilizacji

Premiera: piątek 10 czerwca, godz. 21:00

Sezon: 1

Liczba odcinków: 3 x 60 min

Gatunek: Dokument/ historia starożytna/ archeologia/ wyprawy

Tytuł oryginalny: The Secrets to Civilisation

Rok: 2021

Autorzy programu analizują to, w jaki sposób współczesna nauka zmienia nasz sposób myślenia o starożytności. Przyjrzymy się upadkowi cywilizacji epoki brązu, który nastąpił ponad trzy tysiące lat temu, powstaniu cywilizacji klasycznej i upadkowi Imperium Rzymskiego. Najlepsi historycy podzielą się z nami wiedzą o tym, w jaki sposób nowe dane o stanie naszej planety pozwalają im spojrzeć z nowej perspektywy na zmiany klimatu, pandemie i aktywność wulkaniczną — i jak te zjawiska wpłynęły na bieg historii ludzkości od starożytnego Egiptu po upadek Rzymu. Analizując dowody w postaci starożytnych pyłków roślin, kształtu jaskiń, ludzkiego DNA oraz pozostałości zarówno wulkanów, jak i starożytnych zanieczyszczeń zamkniętych w arktycznym lodzie, odkrywamy, jak bardzo nasza cywilizacja jest wrażliwa na gwałtowne zmiany środowiska. Historia wpływu ludzkości na naszą planetę sięga dalej, niż kiedykolwiek sądziliśmy.

Źródło tekstu: Viasat


Podaj dalej

Podobne Posty

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments