Premiera programu ,,Spotkania z niedźwiedziem grizzly" 6 czerwca w Polsat Viasat Nature

Czerwiec na antenie Polsat Viasat Nature

Podaj dalej

Premiera serialu dokumentalnego ,,Tuzin szczeniaków i my" 4 czerwca w Polsat Viasat Nature Viasat

W nadchodzącym miesiącu na kanale Polsat Viasat Nature szczególnej uwadze polecamy:

–  premierę serii „Tuzin szczeniaków i my”, w której będziemy śledzić radosne i trudne chwile kilkunastu szczeniąt i ich właścicieli w czasie kluczowych, pierwszych miesięcy wspólnego życia. Zbadamy, jak zwierzęta rozwijają się, uczą i przystosowują do nowego świata, a także jaki wpływ mają na życie swoich ludzkich przyjaciół.

– premierę programu dokumentalnego „Spotkania z niedźwiedziem grizzly”, w którym filmowiec Phil Timpany opowiada o tym, jak z łowcy niedźwiedzi zmienił się w ich miłośnika i obrońcę. Dokument jest historią o pełnej pasji pracy dokumentalisty, której owocem był film dokumentalny o niedźwiedzicy Sophie i jej młodych.


– premierę dokumentu „Niedźwiedzie grizzly z Jukonu” opowiadającego historię niedźwiedzicy, która po raz pierwszy urodziła młode, a teraz wraz z nimi żeruje w tundrze.

– dwuodcinkową serię „Zwierzęta z Gór Skalistych”, w której śledzić będziemy losy kilku zwierzęcych rodzin z Gór Skalistych oraz historię tych wspaniałych gór oczami stworzeń, które się tu urodziły.

– premierę dokumentu „Zwierzęca inteligencja”, który przedstawi nowo odkryte sekrety drapieżników oceanu — geniuszy z morskich głębin.

W czerwcu polecamy także dwa cykle tematyczne: Rozszczekany weekend (przez cały dzień w sobotę i niedzielę 4 i 5 czerwca) oraz W świecie niedźwiedzi (w dni powszednie od poniedziałku 13 czerwca).

Tuzin szczeniaków i my

Premiera: sobota 4 czerwca, godz. 10:00

Sezon: 1

Liczba odcinków: 6 x 60 min

Gatunek: Dokument/ przyroda/ zwierzęta

Tytuł oryginalny: 12 Puppies and Us

Rok: 2020

Pandemia covid-19 doprowadziła do gwałtownego wzrostu chęci posiadania psów. Ludzie szukali
u zwierząt domowych pocieszenia i towarzystwa, ale wielu z nich po raz pierwszy w życiu miało
w domu szczenięta. Nowy, czworonożny domownik nie jest tylko uroczą, puchatą kulką, to także ogromne wyzwanie dla właścicieli czworonogów. W tej serii śledzimy radosne i trudne chwile kilkunastu szczeniąt i ich właścicieli w czasie kluczowych, pierwszych miesięcy wspólnego życia. Badamy, jak zwierzęta rozwijają się, uczą i przystosowują do nowego świata, a także jaki wpływ mają na życie swoich ludzkich przyjaciół. Od nieoczekiwanych przerw na toaletę po pierwsze spacery i nieprzespane noce. Śledzimy zarówno zachwyty jak i chaos, który może wywołać szczeniak. W razie potrzeby, kiedy psie problemy stają się zbyt uciążliwe, rodzina otrzymuje fachową pomoc od behawiorystki Louise Glazebrook.

Cykl: Rozszczekany weekend

Przez cały dzień w sobotę i niedzielę 4 i 5 czerwca

Do wszystkich miłośników psów! Ten weekend poświęcony jest naszym najwierniejszym przyjaciołom. Przyjrzymy się podróży, jaką odbywają szczenięta na całym świecie. Zobaczymy, jak są wychowywane, jakie wyzwania stoją przed właścicielami szczeniaków i dorosłych psów oraz jak czworonogi są szkolone, by stać się psami-przewodnikami. W ramach cyklu zapraszamy na premierę programu „Tuzin szczeniaków i my”, w którym znajdą się odpowiedzi na wszystkie ważne pytania.

Cykl: W świecie niedźwiedzi

W dni powszednie od poniedziałku 13 czerwca, godz. 21:00

W tym miesiącu wyruszamy w podróż dookoła świata, aby przyjrzeć się bliżej życiu niedźwiedzi
i ludzi, którzy się nimi opiekują. Poznamy codzienne życie ośrodka ratującego niedźwiedzie
w Kolumbii Brytyjskiej w Kanadzie, zobaczymy, jak wygląda reintrodukcja niedźwiedzi do Europy
i będziemy śledzić losy różnych niedźwiedzi walczących o przetrwanie w Kanadzie i na Alasce.

Spotkania z niedźwiedziem grizzly

Poniedziałku 13 czerwca, godz. 21:00

Liczba odcinków: 1 x 60 min

Gatunek: Dokument/ biografie/ świat przyrody/ środowisko

Tytuł oryginalny: Facing Grizzlies

Rok: 2021

Phil Timpany opowiada o tym, jak z łowcy niedźwiedzi zmienił się w ich miłośnika i obrońcę. Spędzając dużo czasu wśród niedźwiedzi grizzly, zdał sobie sprawę, że są one o wiele bardziej towarzyskie i inteligentne, niż się nam wydaje. Od tego czasu jego życiowym zadaniem stało się badanie i filmowanie tych zwierząt, a także pomaganie ludziom w ich lepszym zrozumieniu
i współistnieniu z nimi. Ten film opowiada o pełnej pasji pracy filmowca, której owocem był film dokumentalny o niedźwiedzicy Sophie i jej młodych.

Niedźwiedzie grizzly z Jukonu

Wtorek 14 czerwca, godz. 20:55

Liczba odcinków: 1 x 60 min

Gatunek: Dokument/ świat przyrody/ wyprawy

Tytuł oryginalny: Yukon’s Wild Grizzlies

Rok: 2020

Wzdłuż koła podbiegunowego w kanadyjskim północnym Jukonie niedźwiedzie grizzly desperacko starają się przetrwać w bezlitosnym środowisku i przybrać na wadze, by przeżyć długą i surową zimę, hibernując w swoich gawrach. Ten film dokumentalny opowiada historię niedźwiedzicy, która po raz pierwszy urodziła młode, a teraz wraz z nimi żeruje w tundrze. Wczesną zimą żywi się łososiami, aby później poprowadzić swoją rodzinę w góry, do gawry,
w której prześpią zimę. Przyszłość jest niepewna…

Zwierzęta z Gór Skalistych

Premiera: przez dwa dni od środy 15 czerwca, godz. 20:55

Sezon: 1

Liczba odcinków: 2 x 60 min

Gatunek: Dokument/ świat przyrody/ wyprawy

Tytuł oryginalny: Born in the Rockies

Rok: 2021

Góry Skaliste są drugim co do wielkości łańcuchem górskim na Ziemi. Mierzą prawie pięć tysięcy kilometrów długości i obejmują sto odrębnych pasm — od najbardziej wysuniętego na południe punktu na amerykańskim południowym zachodzie, do północnego krańca w kanadyjskiej Arktyce.
Z tego powodu obejmują one zdumiewający wachlarz ekosystemów, od prerii po alpejską tundrę. W Górach Skalistych znajdują się źródła wielu rzek Ameryki Północnej, które nawadniają jałowe tereny i dostarczają wodę pitną do milionów domów. Stale rosnąca liczba ludności wywiera coraz większą presję na dziką przyrodę, czyniąc Góry Skaliste jedną z ostatnich ostoi najbardziej charakterystycznych gatunków Ameryki Północnej, takich jak owce kanadyjskie, żurawie kanadyjskie, niedźwiedzie grizzly czy bizony. Dwuczęściowy film śledzi losy kilku zwierzęcych rodzin z Gór Skalistych, które znajdują dom i wychowują swoje młode – od niemowlęctwa do samodzielności. Poznajemy historię tych wspaniałych gór oczami stworzeń, które się tu urodziły.

Zwierzęca inteligencja

Niedziela 12 czerwca, godz. 18:15

Liczba odcinków: 1 x 60 min

Gatunek: Dokument/ świat przyrody/ wyprawy

Tytuł oryginalny: Animal Intelligence Revealed

Rok: 2020

Nasze oceany pełne są wielkich głodomorów, a najnowsze odkrycia naukowe ujawniają niezwykłą inteligencję wielu morskich drapieżników. W Argentynie orki stosują skomplikowane strategie, aby polować na ryby i lwy morskie, ale dopiero teraz naukowcy zaczynają rozumieć, jak bardzo potrafią one wyspecjalizować się w różnych technikach łowieckich i szkolić w nich swoje potomstwo. Na Alasce niektóre humbaki współpracują ze sobą, aby wspólnie zaganiać ławice małych ryb, przy czym każdy członek stada odgrywa inną rolę.
U wybrzeży RPA delfiny i głuptaki wspólnie wykorzystują okres połowu sardynek, tworząc niezwykły sojusz ptasich mózgów i ssaczej inteligencji. Oto niektóre z nowo odkrytych sekretów drapieżników oceanu — geniuszy z morskich głębin…

Źródło tekstu: Viasat


Podaj dalej

Podobne Posty

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments