Dobre wyniki finansowe operatora INEA za 2022 rok
| |

Dobre wyniki finansowe operatora INEA za 2022 rok

Podaj dalej

Dobre wyniki finansowe operatora INEA za 2022 rok

Wzrost przychodów o 4%, przekroczenie liczby 300 tys. klientów indywidualnych, sukcesy w segmencie klientów biznesowych oraz instytucjonalnych i coraz szybszy symetryczny Internet światłowodowy. Za INEA intensywne, ale też pełne sukcesów 365 dni 2022 roku.

2022 rok był czasem wielu zmian i trudnych wydarzeń – jedna rzecz pozostała w nim jednak bez większych modyfikacji: Polacy nadal chcą korzystać z najlepszych usług świadczonych w oparciu o najlepsze technologie. Udowadniają to najlepiej wyniki, jakie operator telekomunikacyjny INEA zanotowała na koniec 2022 roku. Operator zamknął go z 4% wzrostem przychodów oraz liczbą blisko 310 tysięcy klientów indywidualnych. Miniony rok to także pasmo sukcesów operatora, jeśli chodzi o klientów biznesowych i instytucjonalnych – z Internetu INEA korzystają wszystkie sądy okręgowe oraz szpitale wojewódzkie w Wielkopolsce, a jej usługi zasilają także blisko 90% jednostek wielkopolskiej straży pożarnej oraz policji.   

Warto zauważyć, że 2022 rok był pierwszym, w którym INEA przez 365 dni funkcjonowała jako niezależny dostawca usług (w lipcu 2021 roku nastąpił podział spółki na dostawcę usług oraz operatora otwartych sieci światłowodowych Fiberhost).

INEA od lat działa odpowiedzialnie i nie zapomina także o działaniach w duchu zrównoważonego rozwoju, stawiając na troskę o środowisko, równość płci i zmianę cyfrowego obrazu kraju.

– Za nami dynamiczny i bardzo wymagający rok, który zakończyliśmy notując dobre wyniki nie tylko wsektorze klientów indywidualnych, ale też biznesowych. W lipcu podpisaliśmy także pierwszą umowę na korzystanie z sieci budowanych przez spółki spoza naszej Grupy, to dla nas ważny krok na drodze do bycia ogólnopolskim dostawcą usług światłowodowych. Nie zapominamy także o świadomych iodpowiedzialnych działaniach – jako Grupa zredukowaliśmy emisję CO2 o 60% względem 2020 roku, a100% wykorzystywanej przez nas energii pochodzi z odnawialnych źródeł. Osobiście jestem bardzo dumny z jeszcze jednego wskaźnika – 51 % osób w naszej organizacji stanowią kobiety, co jest bardzo dobrym wynikiem, biorąc pod uwagę realia branży wjakiej działamy. Dziękuję całemu zespołowi INEA, bo wszystkie nasze sukcesy są zasługą ich determinacji, profesjonalizmu i zaangażowania – komentuje Maciej Piechociński, Prezes INEA Sp. z o.o.

Źródło tekstu: INEA


Podaj dalej

Podobne Posty

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments