Dokument o legendzie piłki nożnej ,,Co zabiło Maradonę" 15 lutego w Discovery Channel
INTERNET | TELEWIZJA

Dokument ,,Co zabiło Maradonę” 15 lutego w Discovery Channnel

Podaj dalej

Dokument o legendzie piłki nożnej ,,Co zabiło Maradonę" 15 lutego w Discovery Channel TVN Grupa Discovery

Premiera w discovery+ na platformie Player oraz na Discovery Channel już 15 lutego.

Prawdziwy geniusz, legenda boiska, ikona piłki nożnej! Diego Maradona, uważany za jednego z najlepszych graczy w historii futbolu, odszedł nagle pod koniec 2020 r. Wielki sportowiec miał jednak swoją ciemną stronę – prowadził trudną walkę z uzależnieniami. Przez lata, różnego rodzaju używki dawały mu siłę by grać na mistrzowskim poziomie, ale równocześnie rujnowały jego zdrowie. Dokument „Co zabiło Maradonę” ujawni co tak naprawdę zniszczyło jednego z najlepszych piłkarzy na świecie. Premiera już 15 lutego, o godz. 22:00, w discovery+ na Playerze. Równocześnie pokaże go także kanał Discovery Channel.

Diego Maradona – wybrany zawodnikiem XX wieku w sondzie organizowanej przez FIFA – był bez wątpienia jednym z najbardziej rozpoznawalnych piłkarzy w historii. Nikt nie przypuszczał, że z niemożliwego do okiełznania urwisa ze slumsów Buenos Aires, wyrośnie legenda. Swoją przygodę z futbolem zaczął grając na podwórku z przyjaciółmi. Później trafił do młodzieżowej drużyny piłkarskiej i rozpoczął oszałamiającą karierę. W swoim rodzinnym kraju, był uwielbiany, otaczał go niemalże religijny kult. Gdy niespodziewanie zmarł w wieku zaledwie 60 lat, prezydent Argentyny ogłosił trzydniową żałobę narodową. Przyczyną śmierci był obrzęk płuc, spowodowany niewydolnością serca… ale co tak naprawdę zabiło Maradonę?

Diego dorastał w bardzo skromnych warunkach, to odcisnęło piętno na jego zdrowiu i ciele. Dlatego przez cały okres grania w drużynie juniorów, otrzymywał różnego rodzaju suplementy, które miały go wzmocnić i odbudować wątłą sylwetkę. Wydaje się, że właśnie to stało się przyczyną jego problemów z uzależnieniem od narkotyków i farmaceutyków. Dodatkowo, po zwycięstwie na Mundialu w 1986 w Meksyku i światowym rekordzie transferowym, który ustalił, dołączając do włoskiego klubu Napoli za 6,9 miliona funtów, presja sławy i utrzymania wysokiej formy stała się nie do wytrzymania. Doprowadziła do uzależnienia od alkoholu i kokainy, a także leków na receptę.

Twórcy dokumentu „Co zabiło Maradonę” rozmawiają z jego agentem Jonem Smithem, dawnym trenerem Fernando Signorini oraz byłym kapitanem klubu Napoli – Giuseppe Bruscolotti.  Okazuje się, że to co miało jedynie pomóc utalentowanemu Maradonie w zachowaniu formy, najprawdopodobniej stało się przyczyną jego śmierci.

Film wyprodukowany został przez ITN Productions.

Premiera „Co zabiło Maradonę” już 15 lutego, o godz. 22:00. Dokument zadebiutuje w serwisie internetowym Player i będzie dostępny dla użytkowników w kolekcji discovery+. Równocześnie pokaże go też kanał Discovery Channel.

Źródło tekstu: TVN Grupa Discovery


Podaj dalej

Podobne Posty

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments