Dokument ,,Nawalny" 22 maja na antenie TVN24
|

Dokument ,,Nawalny” 22 maja na antenie TVN24

Podaj dalej

Dokument ,,Nawalny" 22 maja na antenie TVN24 TVN Grupa Discovery

W najbliższą niedzielę, 22 maja, o godzinie 12:45 kanał informacyjny TVN24 pokaże głośny dokument „Nawalny” w reżyserii Daniela Rohera. Film opowiada o pięciu miesiącach z życia rosyjskiego opozycjonisty, Aleksieja Nawalnego. Akcja zaczyna się w dniu otrucia polityka, a kończy jego aresztowaniem. Obraz będzie także dostępny przez miesiąc w TVN24 GO.

Historia Nawalnego to właściwie gotowy scenariusz na film rodem z Hollywood. Jest zamach, tajne służby, trucizna, wielka polityka, potężny wróg, oddanie rodziny bohatera i mocne wsparcie od części rosyjskiego społeczeństwa, otarcie się o śmierć, a w końcu niewola. I to nie jest koniec tego dramatu, a zaledwie 5 miesięcy z życia Nawalnego, opozycjonisty Władimira Putina. Obecnie przebywa w więzieniu z 9-letnim wyrokiem.
Jego losy śledził cały świat, a obrazy ze szpitala, gdzie walczył o życie, obiegły wszystkie media. Były wtedy przy nim i przy jego bliskich kamery Rohera. Najmocniejszy moment filmu to ten, w którym zamachowiec przyznaje się do próby zamordowania Nawalnego trucizną zwaną nowiczok. Jest ona wytwarzana w Rosji tylko w jednym miejscu — w Instytucie Signal w Moskwie, który działa pod przykrywką produkcji napojów odżywczych dla sportowców. Poprzez współpracę z dziennikarzami śledczymy, w tym z zespołu Bellingcat, oraz człowiekiem działającym w darknecie, ludzie polityka dotarli do zamachowców. Nawalny do nich dzwoni podając się za przełożonego z prośbą o raport z nieudanej operacji.

Film kończy się, gdy Aleksiej Nawalny wraca do Rosji, gdzie natychmiast po lądowaniu zostaje aresztowany. Czemu postanowił poświęcić swoją wolność i oddał się w ręce dyktatora? Kim jest właściwie Nawalny? Populistą? Politykiem? Bohaterem?

Źródło tekstu: TVN Grupa Discovery


Podaj dalej

Podobne Posty

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments