Fiberhost, należący do operatora INEA, udostępni UPC sieć POPC3

Podaj dalej

Fiberhost, należący do operatora INEA, udostępni UPC sieć POPC3.

UPC będzie korzystać z sieci wybudowanych w ramach trzeciego konkursu Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa (POPC3). Dzięki podpisanej umowie za pośrednictwem otwartej sieci światłowodowej Fiberhost, firma telekomunikacyjna UPC poszerzy w przyszłości swój zasięg o kolejne pół miliona gospodarstw domowych w kraju.


W grudniu 2019 roku UPC i INEA podpisały umowę na świadczenie usług hurtowych w modelu BSA na obszarach objętych pierwszym i drugim konkursem POPC. Współpraca ta została rozszerzona o umowę na korzystanie z otwartych szybkich sieci światłowodowych Fiberhost, budowanych w ramach trzeciego konkursu POPC. Dzięki temu oferta UPC będzie w przyszłości dostępna dla mieszkańców ponad 548 tysięcy gospodarstw domowych w 8 województwach: dolnośląskim, kujawsko-pomorskim, lubelskim, łódzkim, mazowieckim, śląskim, małopolskim oraz opolskim. UPC jest pierwszym operatorem, który podpisał umowę na korzystanie z otwartych sieci światłowodowych Fiberhost, budowanych obecnie w ramach trzeciego konkursu POPC.

Współpraca z INEA, do której należy marka Fiberhost, to jeden ze sposobów dotarcia z superszybkim Internetem, zintegrowaną telewizyjną rozrywką i usługami mobilnymi UPC do kolejnych polskich rodzin. Łącznie, dzięki podpisanym już umowom dostępowym do sieci POPC zasięg naszych usług zwiększy się o kolejne 1.7 miliona gospodarstw domowych w Polsce.

Robert Redeleanu, Prezes UPC Polska

W ostatnim czasie wszyscy przekonali się, jak ważny jest dostęp do szerokopasmowego Internetu. W wielu miejscach w naszym kraju mieszkańcy nadal nie mają dostępu do usług cyfrowych. Dzięki realizowanym przez nas inwestycjom wkrótce to się zmieni. Jednak bez dostawców usług, nawet najlepsza infrastruktura telekomunikacyjna nie jest wiele warta. Dlatego bardzo mnie cieszy umowa z UPC Polska. To dla nas ważny partner biznesowy i rozpoznawalna w całym kraju marka, pod którą oferowane są nowoczesne usługi. Jednocześnie dla Fiberhost to bardzo ważny moment, gdyż wraz z rozpoczęciem tego projektu i podpisaną właśnie umową rozszerzamy nasze działania poza Wielkopolskę.

Michał Bartkowiak, Prezes INEA S.A Sieci będą budowane i sukcesywnie oddawane do użytku, a klienci informowani na bieżąco o dostępności usług UPC. Wraz z umową na korzystanie z sieci POPC3, podpisana została także umowa na partnerstwo techniczne dotycząca wszystkich obszarów POPC.

Źródło tekstu: UPC Polska


Podaj dalej

Podobne Posty

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments