Filmy Studia Munka w stacji TVN Fabuła
TELEWIZJA

Filmy Studia Munka od dzisiaj na kanale TVN Fabuła

Podaj dalej

Filmy Studia Munka w stacji TVN Fabuła TVN Grupa Discovery

Z okazji rozpoczynającego się jutro Festiwalu Filmów Fabularnych w Gdyni, kanał TVN Fabuła pokaże w specjalnym cyklu 2 filmy z tegorocznego Konkursu Filmów Krótkometrażowych oraz 3 produkcje nagrodzonych w ubiegłych latach. Wszystkie zrealizowane w ramach programu “30 minut” w Studia Munka.

W ramach cyklu widzowie będą mogli zobaczyć filmy zrealizowane przez młodych, polskich twórców.


“Alicja i żabka” reż. Olga Bołądź, emisja poniedziałek 7 grudnia, godzina 22:30

Opowieść o zbyt szybkim dorastaniu i trudnych decyzjach. Historia 14-letniej dziewczynki, która zachodzi w niechcianą ciążę. Przerażona ucieka w świat wyobraźni. Odtąd bajka miesza się z rzeczywistością. Nikt z mieszkańców miasteczka nie staje po stronie Alicji, a żaden z lekarzy nie chce podjąć się przeprowadzenia legalnej aborcji.


“Ondyna” reż. Tomasz Śliwiński, emisja wtorek 8 grudnia, godzina 22:25

Ondyna była nimfą wodną, która zakochała się w śmiertelniku. Z powodu jego niewierności, musiała rzucić na niego klątwę, że będzie oddychał tak długo, jak będzie o tym pamiętał. Gdy śmiertelnik zapadł w sen, zapomniał o oddechu i zmarł. Cezary (22 l.) nadal mieszka z matką (50 l.) i jest zakochany w Emilii (20 l.), wokalistce rockowej. Skrywa także mroczną tajemnicę. Pewnego dnia cała trójka musi stawić czoła mitycznej Ondynie i jej klątwie.


“Otwarcie” reż. Piotr Adamski, emisja środa 9 grudnia, godzina 23:00

Właścicielka galerii otwiera niezwykłą wystawę. Terminalnie chory artysta chce umrzeć na oczach swoich widzów. Przywieziony ze szpitala w stanie przedśmiertnej agonii, zostaje wyeksponowany w galerii niczym obiekt. Na otwarcie przybywają goście.

 
“Relax” reż. Agnieszka Elbanowska, emisja czwartek 10 grudnia, godzina 22:15

Żeby ratować swój pensjonat przed bankructwem, Dyrektor postanawia skorzystać z oferty Urzędu Do Spraw Cudzoziemców, wspomaganego przez dotacje unijne i przemianować swoją działalność na ośrodek dla uchodźców. W dzień spodziewanego przyjazdu, kiedy wszystko wydaje się być gotowe, zaczynają pojawiać się nieoczekiwane komplikacje.


“Atlas” reż. Maciej Kawalski, emisja piątek 11 grudnia, godzina 22:50

Do nieco szalonego szpitala psychiatrycznego, przyjęty zostaje tajemniczy pacjent — nie odzywa się do nikogo i całymi dniami stoi z rękami w górze. Poza pseudonimem “Atlas” nie wiadomo o nim nic, a takie zagadki są intrygujące. W tytułową rolę Atlasa wciela się Tomasz Kot.

Źródło tekstu: TVN Grupa Discovery


Podaj dalej

Podobne Posty

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments