Fundacja TVN ,,nie jesteś sam” przekazuje 1 mln złotych na walkę z epidemią koronawirusa

Fundacja TVN ,,nie jesteś sam" od 19 lat wspiera chore dzieci i osoby dorosłe. Do tej pory pomogła ponad 26 000 osobom.  Źródło: TVN Discovery Polska

Fundacja TVN „nie jesteś sam” wesprze diagnostykę zakażeń koronawirusem przekazując 1 mln złotych firmie Warsaw Genomics. Specjalizująca się w badaniach genetycznych firma wykonuje bezpłatne testy w kierunku obecności wirusa SARS-CoV-2 na rzecz szpitali, poradni i stacji sanitarno-epidemiologicznych.


W poniedziałek, 23 marca 2020 roku, Fundacja TVN „nie jesteś sam” przeznaczy środki finansowe w kwocie 1 mln złotych na zakup testów diagnostycznych wykrywających koronawirusa od firmy Warsaw Genomics. Dzięki temu szpitale i inne placówki medyczne będą mogły bezpłatnie wykonać w laboratoriach tej firmy 2500 badań realizowanych w bardzo szybkim trybie, tj. nawet w ciągu 4-12 godzin od momentu dostarczenia próbki do uzyskania wyników. Tym samym Fundacja TVN „nie jesteś sam” dołącza do koalicji firm wspierających walkę z koronawirusem.


„Testy! Testy! Testy! Zgodnie z wytycznymi WHO i w porozumieniu z Ministerstwem Zdrowia kupujemy testy. To dziś jedna z najbardziej kluczowych spraw w walce z koronawirusem. To nasz dar i wszystkich tych, którzy nas wspierają przez lata, dla naszej wspólnoty. Solidarność dziś jest najważniejsza.” powiedziała Katarzyna Kolenda-Zaleska, prezes Fundacji TVN „nie jesteś sam”.


Prof. dr med. Krystian Jażdżewski, współzałożyciel firmy Warsaw Genomics powiedział: „Bezpłatne realizowanie testów możliwe jest dzięki koalicji firm wspierających walkę z koronawirusem, czyli darczyńców, którzy zdecydowali się przeznaczyć środki finansowe na zakup testów dla placówek medycznych i stacji epidemiologicznych. To ogromny dowód solidarności i odpowiedzialności społecznej, który wszyscy dajemy w tym czasie”.


Zespół Warsaw Genomics stanowią lekarze i naukowcy, których główną misją jest stworzenie i przekazanie pacjentom możliwie czułych i dokładnych testów genetycznych opartych o najnowsze osiągnięcia światowej nauki. Od 20 marca br. firma realizuje w swoich laboratoriach do 1000 testów w kierunku SARS-CoV-2 w ciągu doby. Wszystkie testy wykonywane są metodami molekularnymi rekomendowanymi przez WHO (RT-PCR w czasie rzeczywistym).


Fundacja TVN od 19 lat wspiera rzeczowo i finansowego chore dzieci i osoby dorosłe. Wraz z darczyńcami wsparła do tej pory ponad 26 000 osób. Fundacja TVN wspiera także polskie szpitale i placówki medyczne. Finansuje remonty oraz buduje kliniki i oddziały szpitalne. Kupuje najnowocześniejszy sprzęt medyczny, rehabilitacyjny oraz karetki pogotowia.

Źródło tekstu: TVN Discovery Polska

%d bloggers like this: