|

Grupa Polsat nabyła prawa do pokazywania Ligi Mistrzów UEFA przez trzy kolejne sezony

Podaj dalej

Grupa Polsat nabyła prawa do pokazywania wszystkich meczów Ligi Mistrzów UEFA przez trzy kolejne sezony

Telewizja Polsat nabyła dla polskich widzów wszystkie prawa do pokazywania przez trzy kolejne sezony w latach 2021-2024 najważniejszych i najlepszych europejskich rozgrywek piłkarskich – Ligi Mistrzów UEFA. Prawa dotyczą wszystkich pól wykorzystania – w tym telewizji płatnej, bezpłatnej oraz internetu.

Dodatkowo w pakiecie znajdują się mecze Superpucharu Europy UEFA oraz rozgrywki Ligi Młodzieżowej UEFA. Każdy kolejny sezon to 138 meczów Ligi Mistrzów UEFA, w tym mecz o Superpuchar Europy, a łącznie przez trzy lata to ponad 400 spotkań najlepszych klubów w Europie dla polskich widzów na antenach Polsatu.

• 138 spotkań Ligi Mistrzów UEFA w każdym sezonie, łącznie 414 meczów, w tym trzy mecze o Superpuchar Europy UEFA
• 39 spotkań Ligi Młodzieżowej UEFA w każdym sezonie, łącznie 117 meczów
• wszystkie mecze “na żywo” będą pokazywane w kanałach Polsat Sport Premium.


– Jesteśmy dumni z tego, że pozyskaliśmy dla widzów w Polsce prawa do pokazywania Ligi Mistrzów UEFA na trzy kolejne lata. Chcemy dostarczać widzom najatrakcyjniejsze treści, a takie prawa to prawdziwa “liga mistrzów” kontentu, który widzowie będą mogli oglądać w dowolny możliwy i wybrany przez siebie sposób – zarówno w telewizji, jak i w internecie – mówi Stanisław Janowski, Prezes Zarządu Telewizji Polsat.


Łącznie 531 meczów przez następne 3 lata do 2024 roku


Telewizja Polsat wraz z Ligą Mistrzów UEFA nabyła również prawa do pokazywania meczów otwierających coroczny sezon pucharowy w Europie, czyli meczów o Superpuchar UEFA – rywalizacji zwycięzców Ligi Mistrzów i Ligi Europy. Dodatkowo widzowie dzięki Telewizji Polsat będą mogli oglądać zmagania następców Lewandowskiego, Messiego czy Ronaldo w ramach rozgrywek Ligi Młodzieżowej UEFA. W jej ramach będzie pokazywane co najmniej 39 spotkań w każdym sezonie.

Trzy kolejne sezony oznaczają, że Liga Mistrzów w kanałach sportowych Polsatu to razem już 15 lat najlepszej europejskiej piłki w domach polskich kibiców. Po raz pierwszy Liga Mistrzów była pokazywana na antenach Polsatu w latach 2000/2001, a obecnie nadawany sezon – 2020/2021 jest już dwunastym w historii stacji. To właśnie na antenach telewizji Polsat widzowie mogli oglądać m.in. w 2005 r. triumf Jerzego Dudka z Liverpoolem w jednym z najlepszych finałów w historii na stadionie w Stambule i zwycięstwie z Milanem po rzutach karnych oraz ubiegłoroczny finał marzeń polskiego napastnika Roberta Lewandowskiego, w którym mógł wreszcie cieszyć się ze zdobycia najważniejszego trofeum w europejskiej klubowej piłce nożnej.


– Jest wiele różnych rozgrywek piłkarskich, ale żadne tak bardzo nie elektryzują kibiców z całego niemal świata jak Liga Mistrzów. Liga Mistrzów przyciąga każdego roku – co istotne na wiele miesięcy – miliony ludzi na całym świecie. Cieszę się, że najlepszą na świecie klubową piłkę nożną będzie pokazywała najlepsza od wielu lat telewizja w Polsce, z najnowocześniejszego studia sportowego i najlepszymi i najbardziej profesjonalnymi komentatorami – powiedział Marian Kmita, Dyrektor ds. Sportu Telewizji Polsat.


Nowa Liga Mistrzów UEFA od 2018 roku w Grupie Polsat


Od sezonu 2018/2019 Liga Mistrzów UEFA odbywa się w nowej formule, a pokazuje ją Telewizja Polsat. Dla Telewizji Polsat zakup Ligi Mistrzów w 2018 roku w nowej formule to były “rewolucyjne” trzy sezony – utworzono specjalnie na tą okoliczność nowe kanały sportowe w jakości Super HD – Polsat Sport Premium, po raz pierwszy w historii wszystkie mecze były pokazywane “na żywo” oraz m.in. specjalnie dla Ligi Mistrzów zostało wybudowane nowe, najnowocześniejsze w Polsce 700-metrowe studio, w którym przy realizacji meczów są wykorzystywane technologie rozszerzonej i wirtualnej rzeczywistości (AR i VR).

Źródło tekstu: Telewizja Polsat


Podaj dalej

Podobne Posty

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments