W ramach akcji #zostańwdomu Cyfrowy Polsat promuje serwis Cyfrowy Polsat GO, który aby skorzystać z niego wystarczy podłączyć dekoder do internetu.

Grupa Polsat przekazuje 2 tysiące tabletów z dostępem do internetu dla najbardziej potrzebujących dzieci z domów dziecka

Ze względu na brak odpowiedniego sprzętu oraz wynikające problemy z dostępem do internetu Grupa Polsat postanowiła wesprzeć placówki, które najbardziej potrzebują pomocy. Cyfrowy Polsat

Sieć Plus wraz z platformą Cyfrowy Polsat i Fundacją POLSAT przekażą 2 tysiące tabletów do domów dziecka, rodzinnych domów dziecka, rodzin zastępczych i placówek opiekuńczo-wychowawczych, przede wszystkim odpowiadając na potrzeby rodzin i dzieci związane ze zdalną edukacją i wspierając po raz kolejny społeczną akcję #zostańwdomu.

Ze względu na brak odpowiedniego sprzętu oraz problemy z dostępem do Internetu, wielu uczniów nie może realizować programu zdalnego nauczania z wykorzystaniem nowoczesnych technologii. W tej trudnej dla nich sytuacji, chcąc wyrównać szanse zdobywania wiedzy, sieć Plus, platforma Cyfrowy Polsat oraz Fundacja POLSAT postanowiły wesprzeć placówki, które ze względu na liczebność dzieci objętych opieką, najbardziej odczuwają problemy wynikające z konieczności prowadzenia zajęć na odległość.

 Za pośrednictwem Fundacji POLSAT, która od wielu lat zajmuje się pomocą potrzebującym, przekazane zostanie 2 tysiące tabletów z dostępem do Internetu, a sprzęt ten trafi do domów dziecka, rodzinnych domów dziecka, rodzin zastępczych i placówek opiekuńczo-wychowawczych na terenie całego kraju.

Dzięki zaangażowaniu Fundacji POLSAT, możemy przekazać ponad 2 tysiące tabletów najbardziej potrzebującym. Ci, których postanowiliśmy wesprzeć, są w szczególnie trudnej sytuacji, zwłaszcza jeśli chodzi o zdalne nauczanie. A że pomoc dzieciom od lat jest wpisana w działalność naszej Grupy, to z radością podjęliśmy działania i tym razem – mówi Mirosław Błaszczyk, Prezes Zarządu Cyfrowego Polsatu i Polkomtela, operatora sieci Plus.

 

Chcemy ułatwić tym rodzinom i dzieciom funkcjonowanie w nowej rzeczywistości i zapewnić zdalny dostęp do wiedzy, kolegów i najbliższych. Mam nadzieję, że nasze wsparcie choć odrobinę w tym pomoże, sprawi, że kontakt ze szkołą będzie łatwiejszy, odrabianie lekcji sprawniejsze i przyjemniejsze, a czas wolny zostanie urozmaicony – powiedziała Krystyna Aldridge-Holc, Prezes Fundacji POLSAT.

Źródło tekstu: Cyfrowy Polsat/PLUS

%d bloggers like this: