Hisense prezentuje nowy telewizor laserowy z ekranem dźwiękowym Sonic Screen Laser TV

Hisense prezentuje nowy telewizor laserowy z ekranem dźwiękowym Sonic Screen Laser TV

Podaj dalej

Hisense prezentuje nowy telewizor laserowy z ekranem dźwiękowym Sonic Screen Laser TV Hisense

Model 88L5V Sonic Screen Laser TV to najnowsze urządzenie w portfolio marki Hisense, które wyróżnia się wbudowanym w ekran telewizora głośnikiem wyposażonym w system DML rozpraszający dźwięk (Distributed Mode Loudspeaker). Zapewnia on pełną integrację dźwięku i obrazu, a tym samym wyjątkowe wrażenia z użytkowania – zarówno dźwiękowe, jak i wizualne. Połączenie technologii ultrakrótkiego rzutu i ekranu dźwiękowego zaprezentowane przez Hisense to pierwsze tego typu rozwiązanie na świecie. Sonic Screen Laser TV będzie dostępny w sprzedaży w Polsce już w lipcu 2021 roku.

Nowy Sonic Screen Laser TV to kolejny przełom technologiczny w dziedzinie telewizorów laserowych zaprezentowany przez Hisense. W najnowszym modelu dźwięk wydobywa się bezpośrednio z ekranu, a membrana głośnika wyposażona w system DML wibruje na całej jego powierzchni o komorowej strukturze, co gwarantuje dźwięk 360 stopni – idealnie rozproszony na wszystkie strony.

W ekran wbudowanych jest 100 000 jednostek audio, które sprawiają, że dźwięk i obraz są w pełni zintegrowane. Technologia DML to rozwiązanie całkowicie odmienne od innych systemów dźwiękowych stosowanych w klasycznych telewizorach, w których małe głośniki wbudowane są w ramkę urządzenia. Hisense umieszczając ścieżkę dźwiękową bezpośrednio na ekranie zadbał o to, aby widz rzeczywiście mógł doświadczyć realizmu scen wyświetlanych na telewizorze Sonic Screen Laser TV.

Realistyczny dźwięk 360 stopni

Nowy Sonic Screen Laser TV wyróżnia się dźwiękiem przestrzennym 360 stopni z maksymalną głośnością 90 dB, dzięki czemu każde miejsce w obszarze oglądania staje się tym idealnym, niezależnie od odległości od ekranu. Dodatkowo urządzenie charakteryzuje się bardzo niskim poziomem tłumienia dźwięku.

Cechą modelu jest wysoki współczynnik wierności, który sięga aż 97% – to aż o 10% więcej w porównaniu do ekranów akustycznych OLED. Amplituda na poziomie makro zapewnia szybką prędkość konwersji dźwięku i czasu reakcji, co gwarantuje ultrarealistyczny, krystaliczny dźwięk, bez żadnych zniekształceń.

Co więcej, Sonic Screen Laser TV jest wyposażony w mocny bas, który osiąga do 50 Hz. To wartość, która jest porównywalna do poziomu dźwięku z profesjonalnych subwooferów oraz stanowi najwyższą częstotliwość basu na rynku telewizorów laserowych.

Kinowa jakość obrazu na 88 calach

Sonic Screen Laser TV charakteryzuje się nie tylko wyjątkowym dźwiękiem, ale również wysokiej jakości obrazem na ekranie o przekątnej 88 cali. Producent zastosował w nim laser wspomagany własną technologią X-Fusion Laser Light Engine, która dzięki wykorzystaniu niebieskiego światła ze źródła laserowego zapewnia najbardziej precyzyjną jakość obrazu oraz doskonałą trwałość sprzętu – ponad 25 000 godzin oglądania, co odpowiada 12 000 seansów filmowych.

Telewizor obsługuje także obraz w rozdzielczości 4K Ultra HD z HDR oferując tym samym 8 milionów pikseli na ekranie i gwarantując wysoką jakość szczegółów obrazu. Model jest wyposażony dodatkowo w technologię MEMC, która zapewnia dużą płynność wyświetlanego obrazu oraz Pure Colors odpowiadającą za żywe i naturalne barwy na ekranie.

Dzięki temu, że obraz na ekranie jest odbijany, a nie bezpośrednio wyświetlany w kierunku widza, Sonic Screen Laser TV jest przyjazny dla wzroku i mniej męczy oczy nawet podczas długich seansów. Dodatkowo urządzenie jest wyposażone w inteligentny czujnik, który chroni oczy.

Telewizor charakteryzuje się nowoczesnym designem i ekranem o zaledwie 2,9 cm grubości, a także łatwym montażem – projektor należy postawić na półce w odległości minimalnej 20,8 cm od ściany, na której został zainstalowany ekran.

Sonic Screen Laser TV oferuje również dostęp do wszystkich najpopularniejszych aplikacji internetowych m.in. CDA.PL, Netflix, YouTube, czy serwis Amazon Prime Video.

Źródło tekstu: Hisense


Podaj dalej

Podobne Posty

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments