Najlepsze hity serialowe TVN grupa Discovery trafiają na największe rynki zagraniczne

Hity serialowe TVN Grupa Discovery trafiają na największe rynki zagraniczne

Najlepsze hity serialowe TVN grupa Discovery trafiają na największe rynki zagraniczne TVN Discovery Polska
TVN Discovery Polska

Polskie produkcje zyskują coraz większe uznanie za granicą! Walter Presents, popularny i wielokrotnie nagradzany portal streamingowy, podpisał trzyletnią umowę z TVN Grupa Discovery, w wyniku której topowe seriale nadawcy trafią na anglojęzyczne rynki. W 2021 roku widzowie w USA, Wielkiej Brytanii, Irlandii, Australii oraz Nowej Zelandii zobaczą seriale „Chyłkę-Zaginięcie”, Chyłkę-Kasację”, „Odwróconych. Ojców i Córki” oraz „Szadź”.

Seriale „Chyłka-Zaginięcie”, Chyłka-Kasacja”, „Odwróconych. Ojców i Córki” oraz „Szadź” na platformie streamingowej Walter Presents TVN Discovery Polska
TVN Discovery Polska

Idąc za międzynarodowym sukcesem, które odniosły głośne produkcje „Granica” oraz „Belfer”, popularny portal VOD Walter Presents z chęcią promuje kolejne polskie seriale na zagranicznych rynkach. Z początkiem 2021 roku użytkownicy platformy będą mogli cieszyć się trzema wyjątkowymi produkcjami z oferty TVN Grupa Discovery. To aż 28 godzin nowego polskiego kontentu, który trafi do widzów z USA, Wielkiej Brytanii, Irlandii, Australii oraz Nowej Zelandii.

Od początku istnienia Walter Presents jestem wielkim fanem i zagorzałym orędownikiem polskich seriali fabularnych, które mają niepowtarzalny i bardzo charakterystyczny klimat. Brytyjska i międzynarodowa publiczność entuzjastycznie zareagowała na ostry i elegancki ton polskiej narracji i cieszę się, że teraz mogę przedstawić im trzy oszałamiająco mocne tytuły TVN, jednego z największych nadawców w Polsce oraz synonimem jakości i kreatywności

– mówi Walter Iuzzolino, współzałożyciel oraz kurator Walter Presents.

Cieszymy się, że możemy współpracować z Walter Presents. Polskie programy sprawdzają się na wielu międzynarodowych rynkach. Perspektywa zaprezentowania naszych najnowszych seriali zagranicznej publiczności jest bardzo ekscytująca! Dzięki wciągającym fabułom, silnym, szokującym i hipnotyzującym bohaterom, wielowymiarowym zagadkom kryminalnym, a także fantastycznej obsadzie aktorskiej nasze produkcje bez wątpienią podbiją serca nawet największych koneserów z USA, Wielkiej Brytania, Irlandii, Australii i Nowej Zelandii!

– mówi Aneta Zaręba, Manager ds. sprzedaży formatów i programów, TVN Grupa Discovery.

Do międzynarodowej biblioteki dwa sezony serialu Player Original, „Chyłka-Zaginięcie” oraz „Chyłka – Kasacja” (The Disappearance), oba oparte na bestsellerowych opowieściach Remigiusza Mroza. W pierwszej części bezkompromisowa pani mecenas Joanna Chyłka podejmuje się obrony małżeństwa Szlezyngierów, którzy są głównymi podejrzanymi w sprawie zaginięcia ich 3-letniej córki Nikoli. Natomiast druga seria skupia się na sprawie Piotra Langera Juniora, który zostaje oskarżony o brutalne morderstwo.

Kolejny tytuł to „Odwróceni. Ojcowie i córki” (The Sins of the Fathers), serial obyczajowo-kryminalny o byłym gangsterze i emerytowanym policjancie. Kilkanaście lat po wydarzeniach z pierwszego sezonu, „Blacha” i komisarz Sikora muszą stawić czoła przeszłości, bo teraz walczą nie tylko o swoje życie, ale też córek!

Trzecia produkcja objęta umową to kolejny format Player Original. „Szadź” (Angel of Death) jest historią seryjnego mordercy oraz podążającej jego tropem komisarz policji. W tej opowieści zagadki nie stanowi jednak tożsamość mordercy, a motywy jego działania. Dlaczego wszystkie ofiary to głęboko wierzące młode dziewczyny?

Źródło tekstu: TVN Discovery Polska

%d bloggers like this: