INEA i T-Mobile podpisały porozumienie dotyczące dostępu do sieci światłowodowej

INEA

INEA i T-Mobile podpisały porozumienie dotyczące dostępu do sieci światłowodowej

Firmy INEA i T-Mobile Polska podpisały umowę dotyczącą dostępu do sieci światłowodowej na obszarach, gdzie INEA wybudowała infrastrukturę w ramach inwestycji własnych. Dzięki temu operator T -Mobile Polska dotrze do kolejnych 300 tysięcy gospodarstw domowych w Wielkopolsce.

W grudniu 2019 roku INEA oraz T-Mobile Polska podpisały umowę dotyczącą świadczenia usług w modelu BSA na obszarach drugiego konkursu Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa (POPC2). Teraz doszło do podpisania kolejnej umowy, dotyczącej sieci komercyjnej INEA. W efekcie obu tych działań, T-Mobile będzie mogło świadczyć usługi stacjonarnego dostępu do sieci we wszystkich lokalizacjach, do których dociera infrastruktura światłowodowa INEA.

W grudniu ubiegłego roku zapowiadaliśmy, że współpraca na obszarach objętych POPC2 to dopiero początek. Dzięki podpisanej teraz umowie, za sprawą otwartej sieci światłowodowej, T-Mobile Polska dotrze do kolejnych 300 tysięcy gospodarstw domowych w regionie. Cieszymy się, że tak ważni dla nas partnerzy decydują się razem z nami wspierać model open-access, nie tylko promując technologię światłowodową, ale także wprowadzając polski rynek telekomunikacyjny na nowy poziom – skomentował podpisanie umowy Michał Bartkowiak, Prezes INEA S.A.

Z najlepszej jakości siecią usług mobilnych docieramy do klientów na terenie całego kraju od wielu lat. Dzięki umowie z firmą INEA już za kilka tygodni będziemy mogli zaoferować kolejnym kilkuset tysiącom klientów komplet usług w jakości T-Mobile – powiedział Andreas Maierhofer, Prezes Zarządu T-Mobile Polska.

Umowa dotycząca udostępniania sieci INEA została podpisana na czas nieokreślony, a uruchomienie usług planowane jest już na marzec 2020 roku.

%d bloggers like this: