Kanały TVN24, TVN24 BIS i Golf Channel odkodowanie w sieci UPC Polska z okazji otwartego okna.

Infrastruktura sieci UPC Polska jest w pełni gotowa na zwiększony ruch internetowy

O 15% więcej połączeń w telefonii stacjonarnej UPC Polska. Rozmowy były dłuższe o 69%. UPC Polska

Tydzień istotnie zwiększonego obciążenia sieci operatora potwierdził, że dzięki wieloletnim inwestycjom w rozwój gigabitowej infrastruktury, firma UPC Polska jest gotowa zapewnić swoim klientom najwyższy poziom usług: telewizyjnej rozrywki oraz internetu i telefonii, pozwalających na kontakt z bliskim i pracę zdalną. W minionym tygodniu ruch internetowy wzrósł aż o blisko 40% w stosunku do tygodni poprzedzających zagrożenie COVID-19 i akcję #zostanwdomu.

Obecne obciążenie sieci UPC w szczytowych momentach nie przekracza ¾ dostępnej pojemności. Nieustannie monitorujemy jej funkcjonowanie, by dostęp do naszych usług był niezakłócony. Robimy wszystko, by stanąć na wysokości zadania, jakie przed nami stanęło, i dotrzymać obietnic wobec naszych klientów, którzy przyznali nam tytuł najbardziej polecanego operatora na polskim rynku. Wiemy, że w tych trudnych dniach szczególnie na nas liczą.

Monika Nowak-Toporowicz, członek zarządu UPC Polska ds. Technologii i Innowacji

Petabajty danych na konsumpcję cyfrowej rozrywki

W ostatnim tygodniu akcji #zostanwdomu transfer danych z Netflixa wzrósł o ponad 1/3. Każdej doby abonenci UPC pobierają blisko 3 petabajty filmów i seriali z Netflixa, oraz treści z Google i YouTube. O ponad 100% wzrosła też konsumpcja gier online.

Rozmawiamy więcej i dłużej przez telefon stacjonarny

Rola stabilnego połączenia w ramach telefonii stacjonarnej istotnie wzrosła. W porównaniu z zeszłym miesiącem o 15% zwiększyła się liczba połączeń telefonicznych, a rozmowy były dłuższe o 69%, na co przekłada się przede wszystkim praca zdalna oraz kontakty z bliskimi.

Operator UPC z nowoczesną infrastrukturą

UPC, będąc częścią Liberty Global, największego międzynarodowego dostawcy telewizji i internetu, od blisko trzech dekad inwestuje w Polsce w rozwój nowoczesnej infrastruktury szerokopasmowej, odpowiadającej na stale rosnące zapotrzebowanie na wzrost transmisji danych i rozwój nowych cyfrowych usług. Dzięki dostępnej technologii i możliwościom technicznym, infrastruktura UPC jest na bieżąco monitorowana i optymalizowana, by zapewnić klientom najwyżej jakości standard dostarczanych usług.

Źródło tekstu: UPC Polska

%d bloggers like this: