Lato pełne filmowych przebojów, filmowych zagadek i podróży po Polsce w radiu RMF Classic

Lato pełne filmowych przebojów, filmowych zagadek i podróży po Polsce w radiu RMF Classic

Lato pełne filmowych przebojów, filmowych zagadek i podróży po Polsce w radiu RMF Classic BAUER MEDIA

Tego lata radio RMF Classic przygotowało dla słuchaczy specjalny filmowy konkurs pod hasłem „5-ty element”. W  każdej odsłonie zabawy zadaniem słuchaczy będzie odgadnięcie tytułu filmu, który jest piątym elementem rankingu, tworzonego wspólnie z setką wybranych artystów oraz ludzi ze świata kultury, sztuki i nauki.
Tuż przed wakacjami stacja przygotowała specjalną ankietę, która została rozesłana do 100 osób – aktorów, reżyserów, naukowców, sportowców oraz znanych postaci ze świata show-businessu. Ich zadaniem było wytypowanie 5-ciu najciekawszych filmów w wybranej kategorii – np. pięciu filmów o morzu czy pięciu filmów, których akcja rozgrywa się w Paryżu lub Warszawie.
Powstał w ten sposób wyjątkowy ranking, wokół którego przez całe wakacje toczyć się będzie zabawa ze słuchaczami, a jej tematem będą nie tylko same filmy, ale także pochodząca z nich muzyka.

Innym muzycznym elementem letniej ramówki radia RMF Classic będzie plebiscyt na „Filmowy Przebój Lata”. Słuchacze będą głosować na prezentowane na antenie utwory pochodzące z filmów o tematyce wakacyjnej, takiej jak np. podróże, egzotyczne miejsca, słoneczne klimaty czy awanturnicze przygody. Wielki finał połączony z losowaniem nagród nastąpi w ostatni weekend wakacji.

Oprócz tego w ofercie programowej RMF Classic tego wyjątkowego lata znalazły się propozycje związane z podróżami i wypoczynkiem w Polsce. „WAKAT” – to Wakacyjny Alfabet Turystyczny Artura Andrusa, w którym znany dziennikarz i satyryk z przymrużeniem oka opisuje turystyczne atrakcje oraz znane nam wszystkim z doświadczenia różne podróżnicze perypetie.

Będą też mini programy pod hasłami: „Look bagażowy” – czyli spojrzenie na niezbędne gadżety, które musimy zapakować przed wyjazdem na wakacje  czy „Cennik współczesny” – przegląd kosztów wyjazdu i pobytu w wakacyjnych kurortach w naszym kraju.

W cyklu „Cudne manowce” słuchacze opowiedzą dokąd zbłądzili tego lata w Polsce, w poszukiwaniu ciszy i spokoju, a w weekendy dominować będzie tematyka związana z przyrodą i ekologią.

Źródło tekstu: BAUER MEDIA

%d bloggers like this: