|

Liga włoska kobiet w serwisie Viaplay

Podaj dalej

Liga włoska kobiet w serwisie Viaplay

Nordic Entertainment Group (NENT Group) nabyła wyłączne prawa medialne do pokazywania włoskiej Serie A TIM VISION w swoim serwisie streamingowym Viaplay w takich karajach jak: Szwecja, Norwegia, Dania, Finlandia, Islandia, Estonia, Łotwa, Litwa, Polska i Holandia do końca sezonu 2022/2023. Włoska kobieca ekstraklasa ma wykonać historyczny krok naprzód w rozwoju, a widzowie platformy Viaplay będą mogli oglądać ponad 40 meczów na żywo w każdym sezonie i śledzić wiele międzynarodowych gwiazd w ramach pionierskiej relacji Viaplay z najlepszej kobiecej piłki nożnej w Europie.

Sezon Serie A TIM VISION’s 2021/2022 rozpocznie się 28 sierpnia, a Juventus będzie panującym mistrzem – pierwszą drużyną w historii włoskiej piłki nożnej, która zakończyła doskonały sezon po wygraniu każdego meczu ligowego w kampanii 2020/2021. Wśród zawodniczek występujących w 12 drużynach ligi znajdą się: Szwedka Lina Hurting (Juventus), Norweżka Anja Sønstevold (Inter Mediolan), Dunka Sofie Junge Pedersen (Juventus), Finka Nora Heroum (Lazio), Islandka Lára Pedersen (Napoli) i Estonka Vlada Kubassova (Napoli).

Od sezonu 2022/2023 piłkarki Serie A TIM VISION staną się pierwszymi zawodniczkami we Włoszech, które będą w pełni profesjonalne.

Peter Nørrelund, NENT Group Chief Sports Officer: “Mamy długoterminowe zobowiązanie do przybliżenia kobiecej piłki nożnej tak wielu nowym widzom, jak to tylko możliwe. Viaplay będzie teraz transmitować prawie 150 najlepszych meczów kobiecych każdego roku, a umiejętności gry we Włoszech są idealnym dodatkiem. Jesteśmy szczególnie zadowoleni, że możemy wspierać Serie A TIM VISION w jej bardzo pożądanym kroku w kierunku pełnej profesjonalizacji, co jest doskonałą wiadomością dla widzów, graczy i sportu jako całości.”

Serwis streamingowy Viaplay pokaże również Supercoppa Italiana oraz wybrane mecze kobiecej Coppa Italia w nadchodzących dwóch sezonach. Oprócz Serie A TIM VISION, NENT Group posiada prawa do angielskiej Barclays FA Women’s Super League, niemieckiej Frauen-Bundesliga i duńskiej Gjensidige Kvindeliga, a także wybranych meczów hiszpańskiej Liga Iberdrola. Firma będzie wyłącznym miejscem rozgrywania Mistrzostw Świata Kobiet FIFA 2023 w Szwecji, Norwegii, Danii i Polsce.

Umowa dotycząca Serie A TIM VISION, Coppa Italia i Supercoppa Italiana została pośredniczona przez agencję For Media Sports Management z Dubaju i Londynu.

Viaplay wystartował w Polsce 3 sierpnia z unikalnym połączeniem Viaplay Originals, międzynarodowych filmów i seriali, treści dla dzieci i sportów premium na żywo, takich jak Bundesliga, UEFA Europa League i UEFA Europa Conference League, z Premier League od 2022 roku i Formułą 1 od 2023 roku. W Holandii usługa pojawi się w pierwszym kwartale 2022 roku z podobnie szeroką ofertą obejmującą Premier League, Bundesligę, Formułę 1 i lotki PDC.

Źródło tekstu: Viaplay


Podaj dalej

Podobne Posty

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments