Premiera filmu dokumentalnego „Cinematographer” 1 lipca na antenie Sundance TV

Lipcowe premiery na kanale Sundance TV

Podaj dalej

Premiera filmu dokumentalnego ,,Połaskotany" 15 lipca na antenie Sundance TV AMC

W lipcowe czwartki kanał SundanceTV zaprasza na cykl „Świat, w którym żyjemy”, a w nim do oglądania fascynujących filmów dokumentalnych ukazujących
otaczającą nas rzeczywistość.

W ramach cyklu stacja premierowo wyemituje cztery filmy dokumentalne. Na antenie pojawią się: „Cinematographer” ukazujący życie utalentowanego artysty na tle uzależnienia i Hollywood z lat 70. i 80.; „Beyond Driven” – opowieść o zapomnianej przez historię sportsmence; przedstawiający szokującą historię o zawodach… w łaskotaniu film „Połaskotany”, oraz „W obronie prawa”, produkcję przyglądającą się zdeterminowanym prawnikom stawiającym czoła tym, którzy stoją na drodze sprawiedliwości.

W tym miesiącu kanał filmowy SundanceTV zaprasza także na powtórkę znakomitego i uznanego przez widzów oraz krytyków dokumentu „RBG” ukazującego niezwykłą historię najbardziej znanej sędzi Sądu Najwyższego Stanów Zjednoczonych i ikony popkultury – Ruth Bader Ginsburg.

Na lipcowe spotkania z filmami dokumentalnymi w cyklu „Świat, w którym żyjemy” kanał SundanceTV zaprasza od 1 lipca.

Cinematographer

(2020)

1 lipca o 22:00

PREMIERA

Dokument „Cinematographer” przedstawia życie jednego z najbardziej płodnych artystów Hollywood – operatora Donalda M. Morgana.

To wyjątkowa opowieść o człowieku, który zmienił życie otaczających go ludzi, zarówno pod względem osobistym, jak i zawodowym. Film dokumentalny pokazuje fascynującą historię sztuki filmowej lat 70. i 80., odtwarzając długą karierę Morgana, podczas której pracował z takimi twórcami jak Robert Zemeckis czy John Carpenter. Dokument skupia się również na kilku innych nagradzanych operatorach i ich doświadczeniach zawodowych – od twórców „Egzorcysty” po autorów „Bez przebaczenia”. Esencję produkcji stanowi jednak emocjonalna podróż ukazująca wyjście z nałogu i odzyskanie zdrowia w środowisku, w którym aż roi się od dysfunkcji i uzależnień.

Tytuł: Cinematographer

Reżyseria: Dan Asma

Beyond Driven

(2019)

8 lipca o 22:00

PREMIERA

Premiera dokumentu ,,Beyond Driven" 8 lipca na antenie Sundance TV AMC

Podczas Grand Prix Hiszpanii w 1975 roku Lella Lombardi, jako pierwsza i wciąż jedyna kobieta w historii, zdobyła punkty w Mistrzostwach Świata Formuły 1. Wcześniej pracowała jako dostawca mięsa, a jej największym osiągnięciem do 1975 roku było wicemistrzostwo Formuły 3.

Pełen niebezpieczeństw tor uliczny w Barcelonie, śmierć widzów, bojkot kierowców, potężna kraksa na pierwszym zakręcie i skrócony wyścig. Tak wyglądał weekend, w trakcie którego Lombardi odniosła ogromny sukces. Wszystkie przeciwności i utrudnienia nie zdołały powstrzymać jej przed zapisaniem się na kartach historii z wynikiem, który do tej pory nie został pobity.

„Beyond Driven” to pierwszy film dokumentalny przedstawiający niesamowite życie Lelli Lombardi – pomijanej ikony sportu i kultury. O wybitnej postaci opowiadają współczesne kobiety z całego świata, które poszły w ślady Lombardi i zostały kierowczyniami rajdowymi.

Tytuł: Beyond Driven

Reżyseria: Riyaana Hartley, Vincent Tran

Połaskotany
(2016)

15 lipca o 22:00

PREMIERA

Premiera filmu dokumentalnego ,,Połaskotany" 15 lipca na antenie Sundance TV AMC

Nowozelandzki dziennikarz David Farrier odkrywa w sieci filmy „Competitive Endurance Tickling”.

Z zaciekawieniem zaczyna zgłębiać temat. Wysportowani młodzi mężczyźni z całego świata przylatują do Los Angeles, aby wziąć udział w zawodach. Każdy z nich zostaje przywiązany do łóżka, podczas gdy inni na zmianę go łaskoczą. Farrier kontaktuje się z organizatorami, aby umówić się na wywiad na temat tego dziwacznego sportu, ale zamiast odpowiedzi na pytania słyszy homofobiczne obelgi skierowane w jego stronę ze względu na orientację seksualną.

Farrier wraz z przyjacielem Dylanem Reeve’em postanawiają bliżej przyjrzeć się całej tej sprawie. Spotykają uczestników, którzy nie zgadzając się na łaskotki, stali się obiektem prześladowań w sieci. Im bardziej drążą temat, tym wszystko staje się dziwniejsze. Odkrywają sekretne tożsamości i działalność przestępczą, muszą stawić czoła prywatnym detektywom i groźbom prawnym. Zdeterminowani, by zrozumieć prawdziwą naturę tego „łaskotkowego” imperium, wyruszają w podróż przez całe Stany Zjednoczone. Liczne zwroty akcji prowadzą Farriera i Reeve’a do szokującej, głęboko skrywanej prawdy.

Tytuł: Połaskotany (Tickled)
Reżyseria: David Farrier

W obronie prawa

(2020)

22 lipca o 22:00

PREMIERA

Premiera dokumentu ,,W obronie prawa" 22 lipca na antenie Sundance TV AMC

American Civil Liberties Union (ACLU) to organizacja non-profit, która chroni prawa obywatelskie zapewnione przez konstytucję. Działający w tej instytucji prawnicy walczą z niespotykanym dotąd w historii Stanów Zjednoczonych atakiem Donalda Trumpa na swobody obywatelskie. Prezydent rozdziela rodziny, blokuje dostęp do aborcji, wyrzuca transseksualnych żołnierzy z armii i cofa prawa wyborcze. Odważni prawnicy robią wszystko, by powstrzymać nieprzewidywalnego przeciwnika dysponującego nieograniczonymi zasobami.

Tytuł: W obronie prawa (The Fight)
Reżyseria: Elyse Steinberg, Joshua Kriegman, Eli Despres

RBG

(2018)

29 lipca o 22:00

Premiera filmu dokumentalnego ,,RBG" 29 lipca na antenie Sundance TV AMC

Ruth Bader Ginsburg, sędzia Sądu Najwyższego USA, zostawiła po sobie przełomową spuściznę prawniczą, stając się jednocześnie i nieoczekiwanie ikoną popkultury. Jej wyjątkowa droga do Sądu Najwyższego nie była znana szerszej publiczności, ani nawet niektórym z jej największych fanów – aż do teraz.

Tytuł: RBG
Reżyseria:
Julie Cohen, Betsy West
Występują: Ruth Bader Ginsburg, Jane Ginsburg, James Steven Ginsburg, Nina Totenberg, Clara Spera, Gloria Steinem

Cykl „Świat, w którym żyjemy” na SundanceTV

  • CINEMATOGRAPHER                                           01.07.2021 22:00
  • BEYOND DRIVEN                                                08.07.2021 22:00
  • POŁASKOTANY                                                15.07.2021 22:00
  • W OBRONIE PRAWA                                           22.07.2021 22:00
  • RBG                                                                     29.07.2021 22:00

Źródło tekstu: AMC


Podaj dalej

Podobne Posty

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments