Premiera dokumentu ,,Imperium Brytyjskie okiem Michaela Portillo" 11 lipca na antenie Polsat Viasat History

Lipiec 2021 na kanale Polsat Viasat History

Podaj dalej

Lipiec 2021 na antenie Polsat Viasat History Viasat

Zapowiedzi programowe kanału POLSAT VIASAT HISTORY na LIPIEC 2021.

W nadchodzącym miesiącu szczególnej uwadze polecamy następujące propozycje programowe:

  • serial dokumentalny „Sekrety dawnych budowniczych” ukazujący najbardziej niezwykłe i fascynujące osiągnięcia dawnych budowniczych, które inspirują współczesnych architektów i inżynierów.
  • miniserial „Noc długich noży: jak Hitler osiągnął pełnię władzy”, który pokazuje co naprawdę wydarzyło się w czasie „nocy długich noży” i jak te wydarzenia pozwoliły Hitlerowi zdobyć władzę absolutną stając się punktem zwrotnym w historii nazistowskich Niemiec.
  • serię „Imperium Brytyjskie okiem Michaela Portillo”, w której poznamy zdumiewającą historię Imperium Brytyjskiego, ewolucję supermocarstwa i jego spuściznę, która zmieniła świat.
  • dwuodcinkowy program dokumentalny „USS Indianapolis: na pastwie rekinów” opowiadający historię załogi krążownika USS Indianapolis, która po storpedowaniu okrętu musiała zmierzyć się z jednym z najbardziej długotrwałych i śmiercionośnych ataków rekinów w historii.

Sekrety dawnych budowniczych

Premiera: w dni powszednie od poniedziałku 5 lipca, godz. 21:00

Sezon: 1

Liczba odcinków: 10 x 60 min

Gatunek: Dokument/ historia/ architektura

Tytuł oryginalny: Ancient Engineering

Rok: 2020 Serial dokumentalny ukazujący najbardziej niezwykłe i fascynujące osiągnięcia dawnych budowniczych, które inspirują współczesnych architektów i inżynierów. Każdy odcinek przedstawia historię słynnej, klasycznej budowli, takiej jak piramidy egipskie, Stonehenge, Wielki Mur Chiński, katedra Notre Dame czy Tadż Mahal. W programie zobaczymy ciekawe materiały archiwalne, wywiady z ekspertami, precyzyjne rekonstrukcje i zapierające dech w piersi zdjęcia lotnicze. Poznamy najnowsze analizy oparte na technologiach, dzięki którym możliwe jest odkrywanie tajemnic starożytnego świata. Najnowsze odkrycia naukowe rzucają nowe światło na techniki, materiały i innowacyjne myślenie stojące za powstaniem tych historycznych budowli, oferując nam nowe spojrzenie na ich fascynującą historię.

Premiera serialu dokumentalnego ,,Sekrety dawnych budowniczych" 5 lipca na antenie Polsat Viasat History Viasat

Noc długich noży: jak Hitler osiągnął pełnię władzy

Premiera: sobota 3 lipca, godz. 21:00

Sezon: 1

Liczba odcinków: 2 x 60 min

Gatunek: Dokument/ historia

Tytuł oryginalny: The Night of the Long Knives: Hitler’s Rise to Power

Rok: 2020 Rok 1934: od 29 czerwca do 2 lipca Hitler urządził masakrę we własnym obozie politycznym, eliminując między innymi swojego jedynego prawdziwego przyjaciela, dowódcę SA Ernsta Röhma. Co naprawdę wydarzyło się w czasie „nocy długich noży”? Czy Hitler miał kontrolę nad szaleństwem, które rozpętał? Miniserial ukazuje rekonstrukcje wydarzeń z trzech nocy, które pozwoliły Hitlerowi zdobyć władzę absolutną i stały się punktem zwrotnym w historii nazistowskich Niemiec. Historycy pomogą nam zrozumieć rozwój wydarzeń, między innymi dzięki archiwalnym nagraniom i animacjom komputerowym.

Premiera programu ,,Noc długich noży: jak Hitler osiągnął pełnię władzy" 3 lipca na antenie Polsat Viasat History Viasat

Imperium Brytyjskie okiem Michaela Portillo

Premiera: niedziela 11 lipca, godz. 19:45

Sezon: 1

Liczba odcinków: 4 x 60 min

Gatunek: Dokument/ historia/ wyprawy

Tytuł oryginalny: Empire with Michael Portillo

Rok: 2020 Jeszcze 100 lat temu Wielka Brytania władała czwartą częścią naszej planety, a brytyjska monarchia miała ponad 400 milionów poddanych w rozciągającym się na pięciu kontynentach, największym imperium w historii ludzkości. Jak doszło do tego, że niewielki, wyspiarski naród mieszkający na obrzeżach Europy kontrolował tak ogromne obszary — od Indii po Karaiby, od Afryki po Australię? Brytyjskie rządy kolonialne odcisnęły swoje piętno na każdym zakątku globu między innymi dzięki niezwykłym budowlom, które ucieleśniały charakter i ogromny zasięg brytyjskiej władzy. Wiele z nich to dziś miejsca zniszczone i zapomniane. Michael Portillo odwiedza je, by przez ich pryzmat pokazać zdumiewającą historię Imperium Brytyjskiego, ewolucję supermocarstwa
i jego spuściznę, która zmieniła świat.

Premiera dokumentu ,,Imperium Brytyjskie okiem Michaela Portillo" 11 lipca na antenie Polsat Viasat History Viasat

USS Indianapolis: na pastwie rekinów

Premiera: sobota 31 lipca, godz. 21:00

Sezon: 1

Liczba odcinków: 2 x 60 min

Gatunek: Dokument/ historia/ wojna/ przyroda

Tytuł oryginalny: Shark Terror: USS Indianapolis

Rok: 2020 Lipiec 1945 roku. Po wykonaniu ściśle tajnej misji, która miała doprowadzić do zakończenia II wojny światowej, krążownik USS Indianapolis zostaje storpedowany przez japoński okręt podwodny i tonie w ciągu zaledwie kilku minut. 300 członków załogi ginie od wybuchu torped, ale około 900 dryfuje na falach pośrodku Pacyfiku, bez żadnych zapasów, dysponując zaledwie kilkoma szalupami ratunkowymi. Wystawieni na działanie słońca, wyczerpani i spragnieni mężczyźni trzymają się nadziei, że wkrótce zostaną uratowani. Jednak nikt nie wie o tym, że zaginęli. Marynarze muszą samotnie walczyć z żywiołami, drapieżnikami kryjącymi się w głębinach, a nawet ze sobą nawzajem. Ten dwuczęściowy dokument jest kroniką jednego z najbardziej długotrwałych i śmiercionośnych ataków rekinów w historii. Opowiada wstrząsającą historię tych, którzy zginęli i tych, którym udało się przeżyć.

Premiera dokumentu ,,USS Indianapolis: na pastwie rekinów" 31 lipca na antenie Polsat Viasat History Viasat

Źródło tekstu: Viasat


Podaj dalej

Podobne Posty

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments