Marka Fiberhost udostępni sieć Grupie Cyfrowy Polsat własną sieć światłowodową

Marka Fiberhost udostępni grupie Cyfrowy Polsat swoją sieć światłowodową

Marka Fiberhost udostępni sieć Grupie Cyfrowy Polsat własną sieć światłowodową INEA
INEA

Marka Fiberhost i Netia podpisały umowę na korzystanie z otwartej sieci światłowodowej. Na jej mocy swoje usługi na sieci Fiberhost oferować będą spółki z Grupy Cyfrowy Polsat.

Marka Fiberhost otwiera swoją sieć światłowodową dla kolejnego dostawcy o ogólnopolskim zasięgu. Dzięki umowie zawartej ze spółką Netia S.A. z sieci Fiberhost korzystać będzie mogła cała Grupa Cyfrowy Polsat. Umowa przewiduje możliwość świadczenia przez spółki Grupy Cyfrowy Polsat usług na wszystkich otwartych sieciach, które zostały wybudowane w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa oraz inwestycji własnych operatora telekomunikacyjnego INEA. Dzięki temu spółki z Grupy Polsat dotrą ze swoimi usługami docelowo do miliona dwustu tysięcy gospodarstw domowych w całym kraju.

– To dla nas bardzo ważny moment, gdyż dzięki podpisanej właśnie umowie, dostęp do otwartej sieci światłowodowej Fiberhost uzyskują jednocześnie: Cyfrowy Polsat, Polkomtel oraz Netia. To kluczowi gracze na rynku usług telekomunikacyjnych w Polsce, posiadający olbrzymie doświadczenie w sprzedaży usług dla domu. Dzięki tej współpracy operatorzy ci będą mogli na terenach będących w zasięgu naszej sieci oferować usługi szybkiego i niezawodnego Internetu światłowodowego – komentuje Michał Bartkowiak, Prezes INEA S.A.

– Współdzielenie infrastruktury dostępowej, zwłaszcza na terenach słabiej zurbanizowanych, jest w naszym przekonaniu znakomitym sposobem zapewnienia milionom polskich gospodarstw domowych – z których znaczna część korzysta z licznych usług Grupy Cyfrowy Polsat – jeszcze bogatszej oferty zintegrowanej na najwyższym poziomie i po przystępnych cenach. Cieszę się, że to właśnie Netia jest dla Grupy Polsat centrum kompetencyjnym w zakresie usług światłowodowych, dostarczając docelowo najwyższej jakości usługi nie tylko na własnej sieci, ale też sieciach innych, otwartych na współpracę operatorów infrastrukturalnych – powiedział Andrzej Abramczuk, Prezes Zarządu, Dyrektor Generalny Netia S.A.

Wraz z umowami na korzystanie z otwartych sieci światłowodowych Fiberhost zawarta została także umowa na partnerstwo techniczne.

Źródło tekstu: INEA

%d bloggers like this: