|

Marka Fiberhost udostępni grupie Cyfrowy Polsat swoją sieć światłowodową

Podaj dalej

Marka Fiberhost udostępni sieć Grupie Cyfrowy Polsat własną sieć światłowodową
INEA

Marka Fiberhost i Netia podpisały umowę na korzystanie z otwartej sieci światłowodowej. Na jej mocy swoje usługi na sieci Fiberhost oferować będą spółki z Grupy Cyfrowy Polsat.

Marka Fiberhost otwiera swoją sieć światłowodową dla kolejnego dostawcy o ogólnopolskim zasięgu. Dzięki umowie zawartej ze spółką Netia S.A. z sieci Fiberhost korzystać będzie mogła cała Grupa Cyfrowy Polsat. Umowa przewiduje możliwość świadczenia przez spółki Grupy Cyfrowy Polsat usług na wszystkich otwartych sieciach, które zostały wybudowane w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa oraz inwestycji własnych operatora telekomunikacyjnego INEA. Dzięki temu spółki z Grupy Polsat dotrą ze swoimi usługami docelowo do miliona dwustu tysięcy gospodarstw domowych w całym kraju.

– To dla nas bardzo ważny moment, gdyż dzięki podpisanej właśnie umowie, dostęp do otwartej sieci światłowodowej Fiberhost uzyskują jednocześnie: Cyfrowy Polsat, Polkomtel oraz Netia. To kluczowi gracze na rynku usług telekomunikacyjnych w Polsce, posiadający olbrzymie doświadczenie w sprzedaży usług dla domu. Dzięki tej współpracy operatorzy ci będą mogli na terenach będących w zasięgu naszej sieci oferować usługi szybkiego i niezawodnego Internetu światłowodowego – komentuje Michał Bartkowiak, Prezes INEA S.A.

– Współdzielenie infrastruktury dostępowej, zwłaszcza na terenach słabiej zurbanizowanych, jest w naszym przekonaniu znakomitym sposobem zapewnienia milionom polskich gospodarstw domowych – z których znaczna część korzysta z licznych usług Grupy Cyfrowy Polsat – jeszcze bogatszej oferty zintegrowanej na najwyższym poziomie i po przystępnych cenach. Cieszę się, że to właśnie Netia jest dla Grupy Polsat centrum kompetencyjnym w zakresie usług światłowodowych, dostarczając docelowo najwyższej jakości usługi nie tylko na własnej sieci, ale też sieciach innych, otwartych na współpracę operatorów infrastrukturalnych – powiedział Andrzej Abramczuk, Prezes Zarządu, Dyrektor Generalny Netia S.A.

Wraz z umowami na korzystanie z otwartych sieci światłowodowych Fiberhost zawarta została także umowa na partnerstwo techniczne.

Źródło tekstu: INEA


Podaj dalej

Podobne Posty

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments