Marka FIBERHOST udostępnia sieć lokalnym operatorom

Podaj dalej

Marka FIBERHOST udostępnia sieć lokalnym operatorom.

INEA i RFC podpisały umowę na świadczenie usług hurtowych w modelu BSA. Dzięki temu dostawca z Bydgoszczy dotrze ze swoimi usługami do blisko 300 tysięcy gospodarstw domowych w Wielkopolsce.

Z otwartej sieci światłowodowej udostępnianej pod marką Fiberhost, korzystają już najwięksi dostawcy usług telekomunikacyjnych w kraju. W ramach swojej strategii marka zaprasza do współpracy kolejnych dużych graczy. Podpisano już 20 umów z lokalnymi dostawcami usług, którym udostępniono sieci wybudowane w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa. Do tego grona dołączył bydgoski dostawca usług – firma RFC, która jako pierwszy, działający w kilku regionach operator, podjął decyzję o rozpoczęciu współpracy na poziomie usługi BSA (ang. Bit Stream Access). W ramach współpracy Fiberhost udostępni RFC sieć wybudowaną na obszarach objętych pierwszym i drugim konkursem Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa oraz część sieci komercyjnej.

Grono współpracujących z nami dostawców usług poszerza się o kolejnego gracza. Nasza strategia open access zakłada otwieranie sieci nie tylko dla dużych operatorów, ale także mniejszych podmiotów, które dzięki współpracy z nami mogą zwiększyć swój zasięg bez konieczności rozbudowy infrastruktury. Niestety każda integracja operatora telekomunikacyjnego to spory wysiłek organizacyjny, który nie zależy wprost od wielkości integrowanego podmiotu, co utrudnia szybkie podłączanie kolejnych operatorów do sieci. Przykład współpracy z firmą RFC pokazuje, że jesteśmy gotowi na takie działania, a otwartość w zakresie dostępu do naszej infrastruktury znajduje wyraz w tym, że nie obciążamy operatora kosztami takiej integracji, jak i nie pobieramy opłat wstępnych za dostęp do naszych zasięgów komercyjnych –skomentował podpisanie umowy Michał Bartkowiak, Prezes INEA S.A.

Umowa z INEA umożliwia nam zwiększenie zasięgu świadczenia usług światłowodowych RFC i dotarcie do abonentów w kolejnym regionie naszego kraju. Do tej pory z naszych usług korzystali mieszkańcy 4 województw: kujawsko-pomorskiego, łódzkiego, warmińsko-mazurskiego i świętokrzyskiego. Usługa BSA świadczona przez Fiberhost otwiera dla RFC także Wielkopolskę. Taki rozwój rynku usług światłowodowych przyniesie także wymierne korzyści samym klientom – skomentował Marcin Frątczak, Właściciel firmy RFC.

Umowa dotycząca udostępniania sieci Fiberhost została podpisana na czas nieokreślony, a pierwsi klienci będą mogli korzystać z usług RFC w drugim kwartale tego roku.

Źródło tekstu: INEA


Podaj dalej

Podobne Posty

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments