Serial ,,Biała królowa" od 3 marca na antenie Epic Drama
TELEWIZJA

Marzec 2021 na kanale Epic Drama

Podaj dalej

Marzec 2021 na kanale filmowym Epic Drama Viasat

Propozycje programowe kanału filmowego Epic Drama na marzec 2021.

Singapurskie kleszcze
Gatunek: Wojenny

Premiera: niedziela 7 marca, godz. 21:30

Rok: 2020
Sezon 1: 6 x 60 min
Twórcy: J.G. Farrell, Christopher Hampton
Obsada: David Morrissey, Luke Treadaway, Elizabeth Tan, Colm Meaney, Georgia Blizzard

Współtwórcą serialu jest Christopher Hampton, laureat Oscara i nagrody BAFTA za scenariusz do „Niebezpiecznych związków” z 1988 r., a także licznych nagród za dramat „Pokuta”
z 2007 r.


Dla eksportera gumy Waltera Blacketta i jego rodziny, Singapur w 1941 r. to świat bogactwa i przywilejów, a rozdarta wojną Europa wydaje się z tej perspektywy bardzo odległa. Jednak plany biznesmena dotyczące wzmocnienia władzy w firmie zostają pokrzyżowane, kiedy pan Webb, partner biznesowy Blacketta, zostaje ubezwłasnowolniony, a udziały Waltera w spółce mają przypaść jego synowi, Matthew. Walter wraz z córką muszą zadbać o własne dziedzictwo: zrobią wszystko, pozbyć się zagrożenia, jakim jest dla nich Matthew. Joan chce go uwieść, ale młodzieniec poznaje tajemniczą chińską dysydentkę, Verę Chiang, i ku niej kieruje swoje uczucia. Podczas gdy kontynent pogrąża się w chaosie wojny, zakazana miłość rozkwita, a epoka kolonialnych przywilejów chwieje się w posadach.

Sprawy Frankie Drake
Gatunek: Kryminalny i thriller

Premiera: wtorek 23 marca, godz. 21:30

Rok: 2021
Sezon 4: 10 x 60 min
Twórcy: Carol Hay, Michelle Ricci
Obsada: Lauren Lee Smith, Chantel Riley, Rebecca Liddiard, Sharron Matthews, Wendy Crewson

Rebecca Liddiard, grająca w serialu rolę Mary, w 4. sezonie dołączyła także do grupy jego scenarzystów: napisała scenariusz jednego z odcinków razem z kierownikiem produkcji, Peterem Mitchellem. Najwyraźniej złapała pisarskiego bakcyla, bo później stworzyła własny, animowany program z udziałem postaci granych przez nią i Sharon Matthews, zatytułowany „Mary and Flo: On the Go”.

4. sezon serialu rozpoczyna się od niezwykłych, leśnych podchodów, w których biorą udział nasze bohaterki: detektywi i najlepsze przyjaciółki, Mary Shaw i Flo Chakowitz. Szybko okazuje się, że to śmiertelnie niebezpieczna zabawa… Frankie i Trudy badają sprawy morderstw, porwań, napadów i otruć – od dzikich lasów po świat wyższych sfer, od podziemnego kabaretu po fabrykę słodyczy. Wykorzystując swoją pozycję funkcjonariuszki policji obyczajowej, Mary może szperać w policyjnych aktach i podsłuchiwać dyskusje policjantów, podczas gdy Flo bada raporty z autopsji, prowadzi naukowe eksperymenty i wykorzystuje swoje nowo nabyte umiejętności medyczne. W tym sezonie Frankie ma nowego adoratora — Europejczyka, kierowcę wyścigowego. Trudy marzy o własnym domu, Mary zakochuje się w niewłaściwym facecie, Flo zakłada rodzinę — ale jak zawsze nie brakuje też niebezpieczeństw, emocji, intryg i wiernej przyjaźni.

Biała królowa
Gatunek: Polityka i władza

Kontynuacja od środy 3 marca, godz. 21:30Rok: 2013
Sezon 1: 10 x 60 min
Twórcy: Philippa Gregory, Lisa McGee
Obsada: Rebecca Ferguson, Max Irons, Amanda Hale, Faye Marsay, James Frain

To pierwsza z adaptacji powieści Philippy Gregory, która w tym roku zostanie pokazana na kanale Epic Drama. W późniejszych miesiącach będzie kontynuowana jej opowieści sprzed epoki Tudorów – zobaczymy takie seriale, jak „Biała księżniczka” i „Wieczna księżniczka”. W 2008 r. na ekrany kin weszła ekranizacja innej powieści tej samej autorki – film pt. „Kochanice króla”, w którym główne role zagrały Natalie Portman i Scarlett Johansson.

Rok 1464. Dynastia Tudorów nie włada jeszcze Anglią: na razie trwa wojna o to, kto jest prawowitym królem. Trwa gorzki spór między dwoma wielkimi rodami Yorków i Lancasterów. Edward IV — młody, przystojny przedstawiciel Yorków — zostaje koronowany dzięki pomocy makiawelicznego manipulatora, lorda Warwicka zwanego „twórcą królów”. Kiedy jednak Edward zakochuje się w pięknej Elżbiecie Woodville — kobiecie nie tylko nie pochodzącej z rodu królewskiego, ale będącej przedstawicielką Lancasterów — Warwick czuje, że jego plany kontrolowania władcy mogą się nie powieść. Zaczyna się ostra rywalizacja między Elżbietą, Małgorzatą Beaufort i Anną Neville, córką Warwicka. Każda z kobiet chce zasiąść na tronie Anglii…

Projekt Manhattan
Gatunek: Wojenny

Kontynuacja od czwartku 4 marca, godz. 22:30

Rok: 2014
Sezon 1: 13 x 60 min
Twórcy: Sam Shaw
Obsada: Rachel Brosnahan, Ashley Zuckerman, John Benjamin Hickey, Olivia Williams, Katja Herbers, Daniel Stern

W 2015 r. seria zdobyła nagrodę Primetime Emmy za sekwencję tytułową. Jej twórca, Sam Shaw, zdobył w 2018 r. nagrodę Gildii Scenarzystów Amerykańskich (Writers Guild Award) za serial „Castle Rock”, a wcześniej — w 2013 r. — był nominowany do tej nagrody za serial „Masters of Sex”.

Serial ukazujący fabularyzowaną wersje wydarzeń, które doprowadziły do powstania pierwszej bomby atomowej w Los Alamos w Nowym Meksyku. Śledzimy losy genialnych, choć niedoskonałych naukowców i ich rodzin, którzy próbują funkcjonować w świecie tajemnic i sekretów przenikających każdy aspekt ich codziennego życia. Charlie Issacs wraz z rodziną przybywa do Los Alamos i przekonuje się, jak wygląda życie ludzi pracujących nad najbardziej tajnym projektem na świecie. W ośrodku działają dwie rywalizujące ze sobą grupy naukowców: jedną kieruje Reed Akley, drugą — Frank Winter. Żona Franka, Lisa — botanik — zaczyna coś podejrzewać, kiedy dostrzega, jak zmieniają się miejscowe rośliny…

Babilon Berlin
Gatunek: Polityka i władza

Kontynuacja od czwartku 4 marca, godz. 21:30

Rok: 2018
Sezon 3: 12 x 60 min
Twórcy: Henk Handloegten, Tom Tykwer, Achim von Borries
Obsada: Volker Bruch, Liv Lisa Fries, Leonie Benesch, Lars Eidinger, Ernst Stötzner, Benno Fürmann

„Babilon Berlin” to serial wysoko oceniany przez krytyków, często uznawany za „najlepszy serial, którego nie znacie”. Opowiedziana w nim historia, scenografia, obsada, muzyka — wszystko jest tu z najwyższej półki. Jak dotąd serial zdobył już 13 nagród i 11 nominacji: po prostu nie wolno go przegapić!

W burzliwych tygodniach poprzedzających katastrofę giełdową i „Czarny Piątek” inspektor Gereon Rath i Charlotte Ritter zostają przydzieleni do sprawy brutalnego morderstwa aktorki Betty Winter. Podczas gdy Gereon zmaga się z problemem narkotykowym i stara się zaadaptować do życia rodzinnego, Charlotte walczy o uznanie w zdominowanym przez mężczyzn departamencie policji. Dla niektórych jednak te trudne czasy okazują się szansą. Kiedy na ekrany kin wkraczają filmy dźwiękowe, a wiele dotychczasowych gwiazd trafia na boczny tor, tajemniczy Ormianin próbuje sił jako producent filmowy. Inni walczą o władzę polityczną; Czarna Reichswera zbiera siły przed kolejną próbą obalenia demokracji, a pogrzeb zamordowanego, cieszącego się złą sławą nazisty to doskonała okazja, by sprowokować kolejne starcia z komunistami. Nocami jednak wydaje się, jakby wszyscy o wszystkim zapominali, a miasto wciąż tańczy na wulkanie, jakby nie było jutra…

Źródło tekstu: Viasat


Podaj dalej

Podobne Posty

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments