Marzec 2021 na antenie Polsat Viasat Nature
TELEWIZJA

Marzec 2021 na kanale Polsat Viasat Nature

Podaj dalej

Dokument ,,Hipopotamy Escobara" 4 marca na antenie Polsat Viasat Nature Viasat

Propozycje programowe kanału Polsat Viasat Nature na marzec 2021:

Dzika praca

Premiera, w dni powszednie od poniedziałku
1 marca, godz.
15:00

Sezon: 1

Liczba odcinków: 20 x 60 min

Gatunek: Dokument/ „reality TV”/ przyroda

Tytuł oryginalny: Work On The Wild Side

Rok: 2019 Program ukazuje losy weterynarzy i wolontariuszy, którzy porzucili pracę w Wielkiej Brytanii i przenieśli się do RPA, gdzie zajmują się ratowaniem, rehabilitowaniem, a także wypuszczaniem na wolność zagrożonych gatunków. W programie zobaczymy ich w akcji – będziemy świadkami transportu żyrafy, ratowania dwutygodniowego hipopotama czy resuscytacji geparda metodą usta-usta. Weterynarze i wolontariusze na naszych oczach stają się także zastępczymi matkami dla osieroconych małp oraz asystują przy obcinaniu rogów nosorożcom. Ci bohaterowie dzikiej przyrody zapraszają nas do swojego życia i opowiadają o pasji ratowania zagrożonych wyginięciem zwierząt – od pingwinów i rekinów na wybrzeżach Prowincji Przylądkowej Zachodniej po zwierzęta należące do afrykańskiej „wielkiej piątki” na równinach leżących na północy kraju.

Premiera dokumentu ,,Dzika praca" 1 marca na antenie Polsat Viasat Nature Viasat

Hipopotamy Escobara

Czwartek 4 marca, godz. 21:05

Liczba odcinków: 1 x 60 min

Gatunek: Dokument/ historia/ przyroda

Tytuł oryginalny: The Hunt for Escobar’s Hippos

Rok: 2020 Okryty złą sławą baron narkotykowy, Pablo Escobar, zarobił miliardy dolarów na przemycie kokainy do USA. W trakcie swoich krwawych rządów rozkazał przywieźć sobie z Afryki cztery hipopotamy, które zostały dostarczone samolotem na jego słynne ranczo w Kolumbii. Hipopotamy miały być atrakcją dla innych członków kartelu. Niestety, w ten sposób Pablo Escobar nieświadomie wprowadził do kraju gatunek inwazyjny, nie zdając sobie sprawy z konsekwencji. Hipopotamy zniszczyły ogrodzenia i wydostały się na wolność. Teraz żyją w Kolumbii, rozmnażając się w tempie dwukrotnie szybszym niż ich afrykańscy kuzyni. Kolumbijska weterynarz Gina Paola Serna Trujillo otrzymała od rządu zadanie rozwiązania tego problemu.

Dokument ,,Hipopotamy Escobara" 4 marca na antenie Polsat Viasat Nature Viasat

Cykl: Dzika Europa

W każdą niedzielę od 7 marca, godz. 15:00

Przez cały marzec będziemy podziwiać naturalne piękno Starego Kontynentu. Odkryjemy dzikie krajobrazy Rumunii, Szwajcarii i Norwegii, wybierzemy się też do Walii w 2. sezonie programu „Walia: kraina dzikiej przyrody”. W marcu zapraszamy również na premierę filmu „Zaczarowane góry: w sercu Niemiec”, który pozwoli nam z bliska zobaczyć wspaniałe, choć mało znane góry Harzu.

Cykl: Dzika Europa od 7 marca na antenie Polsat Viasat Nature Viasat

Walia: kraina dzikiej przyrody

Nowe odcinki — premiera: niedziela 21 marca, godz. 15:00

Sezon: 2

Liczba odcinków: 2 x 60 min

Gatunek: Dokument/ przyroda/ wyprawy

Tytuł oryginalny: Wales: The Land of the Wild

Rok: 2020 W 2. sezonie programu, dzięki najnowocześniejszej technologii odkrywamy tajemnice nocnego życia walijskiej przyrody. Superczułe kamery rejestrujące w kolorze ujawniają nocne zachowania borsuków, ciem, jeży, ropuch i sów. W jednym z odcinków podążamy biegiem walijskich rzek od ich górskich źródeł aż do morza, odkrywając ukryte tajemnice dzikiej przyrody. Po drodze obserwujemy najbardziej znane zwierzęta. Kamery w zwolnionym tempie rejestrują polowanie sokoła wędrownego, najnowszy sprzęt do zdjęć podwodnych pozwala nam zajrzeć w głąb morskich odmętów, gdzie rekiny kopulują i składają jaja, a w wodach rzeki Wye istnieje cały złożony i zaskakujący mikroświat. Oto Walia, jakiej jeszcze nigdy nie widzieliście…

Nowe odcinki dokumentu Walia: kraina dzikiej przyrody od 21 marca w Polsat Viasat Nature Viasat

Zaczarowane góry: w sercu Niemiec

Niedziela 28 marca, godz. 15:00

Liczba odcinków: 1 x 60 min

Gatunek: Dokument/ przyroda/ wyprawy

Tytuł oryginalny: Enchanted Mountains – In the Heart of Germany

Rok: 2019 Harz to najbardziej wysunięte na północ pasmo górskie w Niemczech. To prawdziwe królestwo natury: zimą szaleją tu śnieżne burze, a latem bujne lasy obmywają deszcze. Na tych wzgórzach żyją jedyne w Niemczech dwa dzikie gatunki kotów — ryś i żbik — oraz inne zwierzęta, takie jak jelenie i dzikie owce, które wolą pozostawać w ukryciu. By zrealizować ten wyjątkowy dokument przyrodniczy, filmowiec i znawca gór Harzu, Uwe Anders, podróżował po tych terenach przez ponad dwa lata. Udało mu się stworzyć niezwykle malowniczy portret dzikiej przyrody.

Program Zaczarowane góry: w sercu Niemiec 28 marca na antenie Polsat Viasat Nature Viasat

Źródło tekstu: Viasat


Podaj dalej

Podobne Posty

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments