Film ,,Inni ludzie" już dostępny w serwisie CANAL+ online
|

Marzec w serwisie internetowym CANAL+ online

Podaj dalej

Emisja serialu ,,EMIGRACJA XD" od 17 marca w CANAL+ online

Premiera, na którą czekali wszyscy fani twórczości tajemniczego Malcolma XD. Już 17 marca w serwisie internetowym CANAL+ online szalona komedia z Tomaszem Włosokiem i Michałem Balickim w rolach głównych — EMIGRACJA XD. Marzec to również miesiąc, który upływa pod znakiem kina, a jego ukoronowaniem jest gala rozdania Oscarów! Transmisja z uroczystości na żywo w nocy z 12 na 13 marca tylko w CANAL+.

 • Światowe święto kina — OSCARY! Już po raz dziewięćdziesiąty piąty prosto z Hollywood.
 • Mroczny niemiecki miniserial kryminalny o tajemniczych morderstwach, które łączy tytułowy DZIEŃ MATKI.
 • COVID 19. CO POSZŁO NIE TAK? Czyli analiza pandemii, która zmieniła oblicze współczesnego świata. A zwłaszcza błędów, które popełniono w jej obliczu.
 • Pełen akcji thriller, w którym w hawajskich plenerach możemy zobaczyć Bruce’a Willisa i Johna Travoltę — PARADISE CITY.
 • OCZY TAMMY FAYE — oscarowa opowieść o budowie i późniejszym upadku imperium medialnego pary amerykańskich teleewangelistów.
 • Pełne efektów specjalnych kino katastroficzne opowiadające o słynnym paryskim pożarze sprzed czterech lat, NOTRE-DAME PŁONIE.

HITY MIESIĄCA

EMIGRACJA XD, serial, w piątki od 17.03 po dwa odcinki o godz. 21:00 na antenie CANAL+ PREMIUM oraz w serwisie internetowym CANAL+ online.

 • Szalona komedia drogi o podróży dwóch ziomków z bardzo małego miasta do Wielkiej Brytanii.

Talent do wiecznego wpadania w tarapaty zmusza Malcolma i Stomila do wyjazdu z europejskiej Stolicy Agrestu do centrum Londynu. Pełna absurdalnych sytuacji, znakomitych dialogów i totalnie odjechanych (dosłownie i w przenośni) bohaterów, w których wcielają się m.in. Tomasz Włosok, Michał Balicki, Paulina Gałązka, Adam Bobik, Jarosław Boberek, Katarzyna Bujakiewicz czy Piotr Trojan.

Ten 10-odcinkowy serial jako pierwszy w Polsce podchodzi do zagadnienia emigracji w wywrotowy sposób – zderzając naszą małomiasteczkowość z kosmopolitycznym Londynem. Widzowie, więc mogą się spodziewać absurdalnego humoru i sytuacji, przezabawnych dialogów oraz bohaterów, z których każdy wydaje się większym freakiem od drugiego. Dzięki tym elementom jest to produkcja, która odczarowuje trudny temat i trafia do kilku pokoleń – nie tylko do generacji Z, ale również do boomersów, którzy doświadczyli pracy za granicą na własnej skórze.

Reżyserem serialu jest Łukasz Kośmicki (KLANGOR), który wraz z Malcolmem XD jest współautorem scenariusza na podstawie jego książki. Producentem serialu jest Jake Vision DGA Studio, a producentem kreatywnym Dorota Kośmicka.

NIEZNOŚNY CIĘŻAR WIELKIEGO TALENTU, film, już dostępny w serwisie internetowym CANAL+ online. 

Po tym, jak zagrał już wszystko inne i sprawdził się zarówno w kinie ambitnym (Oscar za „Zostawić Las Vegas”),  jak i komercyjnym („Twierdza”, „Con Air – Lot skazańców”), Nicolas Cage nakręcił komedię o sobie. Jest to kino pełne akcji, humoru i zaskoczeń. Pewien bogacz wynajmuje Cage’a na swoje przyjęcie urodzinowe. We wszystko okazują się zamieszane amerykańskie służby i mnóstwo przestępców. Czy Cage zachowa się jak bohaterowie, których zwykle gra? Czy ocali niewinnych, uratuje rodzinę i pokona złoczyńców? A czemu nie?

Obok Cage’a w tej zabawie filmowymi gatunkami możemy zobaczyć Pedro Pascala (seriale „Gra o tron”, „Mandalorian”, „The Last of Us”), laureata Emmy Neala Particka Harrisa (seriale „Jak poznałem Waszą matkę”, „Singiel w Nowym Jorku”, „Seria niefortunnych zdarzeń”) i również laureatkę Emmy Tiffany Haddish („Laski na gigancie”, „Mamy tylko dziś”, „Jak boss”).

INNI LUDZIE,  film, już dostępny w serwisie CANAL+ online. 

Pełna hipnotyzującej muzyki opowieść o potrzebie miłości w wielkim, pełnym pędu mieście. Ta oparta na tekście laureatki Nike Doroty Masłowskiej, rozgrywająca się w Warszawie fabuła fascynuje swą wyrazistością i bezkompromisowością. Ona i on są z różnych światów, są w innych związkach, ale jest coś, co ich do siebie przyciąga. Dodatkowym poziomem całej opowieści jest narrator, który bacznie obserwuje ich życie. Film zdobył kilka nagród na ostatnim festiwalu w Gdyni (m.in. za najlepszy debiut reżyserski czy pierwszoplanową rolę męską) a teraz czeka na rozstrzygnięcie Orłów, do których nominowany jest w sześciu kategoriach (w tym za reżyserię i scenariusz – oba Aleksandry Terpińskiej).

W INNYCH LUDZIACH główne role zagrali Jacek Beler (seriale „Wielka woda”, „Rojst”, „Wataha”), laureatka Orła Sonia Bohosiewicz („Rezerwat”, „Wojna polsko-ruska”, „Masz ci los”), Magdalena Koleśnik („Sweat”, „Kamienie na szaniec”, seriale „Klangor”, „Kruk”) i Marek Kalita („Boisko bezdomnych”, „Hiacynt”, „Wszystko, co kocham”).

WIAROŁOM, film, już dostępny w serwisie internetowym CANAL+ online. 

 • Powrót po latach do rodzinnej wsi i spotkanie pierwszej młodzieńczej miłości to w życiu Ani wielki przełom.

Ania po latach wraca do rodzinnej wioski i chce spędzić przy matce ostatnie miesiące jej życia. Na miejscu spotyka Alka, swą pierwszą młodzieńczą miłość. Dziś są już zupełnie innymi ludźmi, ale to spotkanie stanie się początkiem wydarzeń, na które Ania w ogóle nie była przygotowana. Nie tylko zresztą ona…

WIAROŁOM to fabularny debiut scenarzysty i reżysera Piotra Złotorowicza, który w zeszłym roku zdobył kilka wyróżnień na międzynarodowych festiwalach. Ta bardzo polska, ale zarazem uniwersalna opowieść zdobyła uznanie w oczach zagranicznych widzów i jurorów.

W swoją pierwszą główną rolę wcieliła się Julia Szczepańska, Alko zagrał Mateusz Więcławek („Zieja”, „Wesele”, „Wszyscy moi przyjaciele nie żyją”, serial „Belfer”). Obok nich Małgorzata Hajewska-Krzysztofik („33 sceny z życia”, „Atak paniki”, „Body/Ciało”), Jacek Koman („Moulin Rouge!”, „Niebezpieczni dżentelmeni”, seriale „Prokurator”, „Lekarze”) i Mirosław Zbrojewicz („Chłopaki nie płaczą”, „Kiler”, serial „Gang zielonej rękawiczki”, „Minuta Ciszy”).

OSCARY 2023, ceremonia wręczenia nagród, na żywo w nocy z 12.03 na 13.03 o godz. 1:30.

 • Największa celebracja kina. Jak co roku wprost z Hollywood – Oscary po raz dziewięćdziesiąty piąty.

Gdy blisko sto lat temu po raz pierwszy wręczano Oscary, nikt podczas tej trwającej kwadrans uroczystości nie przypuszczał, że jest świadkiem narodzin jednej z najważniejszych i najsłynniejszych rokrocznych filmowych tradycji. W tym roku Oscary, czy też oficjalnie Nagrody Amerykańskiej Akademii Filmowej zostaną wręczone po raz dziewięćdziesiąty piąty. Będzie to wielka gala i jak zawsze potężne wydarzenie medialne.

Dwadzieścia cztery kategorie, sala pełna gwiazd i Jimmy Kimmel, który po czteroletniej przerwie wraca jako prowadzący imprezę. Ten popularny komik i osobowość telewizyjna zmierzy się z Oscarami po raz trzeci.

Dla nas najważniejsza będzie polska szansa Oscarowa, czyli filmowa opowieść o losach pewnego osiołka pt. „IO” w reżyserii Jerzego Skolimowskiego. Film jest nominowany w kategorii „Najlepszy film międzynarodowy” i jest to trzynasta polska produkcja z szansą na Oscara. Oby powtórzyła sukces „Idy”, która w 2014 r. zdobyła statuetkę.

Szansę na najwięcej nagród w tym roku ma pełne akcji i fantastyki widowisko „Wszystko wszędzie naraz” w reż. Dana Kwana i Daniela Scheinerta, które zdobyło aż jedenaście nominacji. Jego głównymi przeciwnikami (z dziewięcioma nominacjami) są kameralny irlandzki komediodramat „Duchy Inisherin” w reż. Martina McDonagha i nowa adaptacja klasycznej powieści „Na zachodzie bez zmian” w reż. Edwarda Bergera. Ten niemiecki obraz wojenny, jedną ze swych nominacji dostał również w kategorii „Najlepszy film międzynarodowy” i będzie walczył o statuetkę z polskim „IO”.

Oscary to wielkie święto światowego kina (a zwłaszcza amerykańskiego), ale nie tylko. Od lat ważnym elementem tej uroczystości jest czerwony dywan, na którym pojawiają się gwiazdy ubrane w wyjątkowe kreacje. Od tego też zacznie się transmisja z gali, którą będzie można obejrzeć w CANAL+ w nocy z 12 na 13 marca.

SERIAL

LINIA, serial, premierowe odcinki w środy o godz. 20:10 w ALE KINO+ oraz następnego dnia w serwisie CANAL+ online.

 • Tytułowa tajemnicza lina prowadzi gdzieś daleko w norweski las. Grupa naukowców rusza wzdłuż niej…

Francuski miniserial, w którym tytułowa lina to najważniejszy element fabuły. W dalekiej bazie, w której norwescy naukowcy obserwują przestrzeń kosmiczną, jeden z nich znajduje tajemniczą linę. Prowadzi ona od ich obserwatorium gdzieś daleko w las. Naprawdę daleko. Część międzynarodowej bazy składającej się głównie z astrofizyków i astronomów traktuje to jako ciekawe wyzwanie i wyrusza wzdłuż liny na spotkanie nieznanego. Nie mają pojęcia, co ich czeka…

Ta trzyodcinkowa produkcja to dzieło pary twórców — Erica Forestiera („Kanion”, „Pokój tajemnic”) i Dominique Rocher („Noc pożera świat”). Na ekranie zobaczymy Suzanne Clement („Na zawsze Laurent”, „Mommy”, „Zabiłem moją matkę”), Jeana-Marca Barra („Wielki błękit”, „Przełamując fale”, „Tańcząc w ciemnościach”), Christę Theret („LOL”, „Niesamowita Marguerite”, „Podwójne życie”) i Toma Merciera („Synonimy”, „Tacy właśnie jesteśmy”, „The Star”).

JEGO KRÓLESTWO, serial, premierowe odcinki w poniedziałki o godz. 22:00 w CANAL+ SERIALE oraz następnego dnia w serwisie CANAL+ online.

 • Włoski serial o naczelniku więzienia o zaostrzonym rygorze, który żelazną ręką rządzi w swym królestwie.

Więzienie o zaostrzonym rygorze. Klaustrofobiczna przestrzeń, w której czasami ciężko rozróżnić, kto jest kim. Kto odbywa karę, a kto pracuje. Jedni i drudzy próbują za wszelką cenę być twardzielami. Bezwzględni przestępcy i równie bezwzględni strażnicy. A nad nimi wszystkim on – naczelnik, który poruszając się na granicy prawa, wymusza posłuszeństwo i rządzi. On jest tu niepodzielnym władcą – królem. To dzięki niemu można spać spokojnie. Czy da się skutecznie szefować w więzieniu i nie być przy tym potworem? Naczelnik Bruno Testori najwyraźniej nie ma takich dylematów. A może?

W roli Bruno Testoriego zobaczymy popularnego włoskiego aktora Lukę Zingarettiego znanego z filmów „W biały dzień”, „Wyspa róży”, „Wakacje Mikołajka” czy tytułowej roli w serialu „Komisarz Montalbano”. Obok niego w serialu występują Isabella Ragonese („Nasze życie”, „Mój brat ściga dinozaury”), Barbora Bobulova („Święte serce”, „Ciemne dusze”), Federico Pasquali („Roberto Baggio: Boski kucyk”, „Jestem otchłanią”).

FANTASY ISLAND 2, premierowe odcinki we wtorki o godz. 20:00 na antenie CANAL+ SERIALE oraz następnego dnia w serwisie internetowym CANAL+ online.

 • Drugi sezon serialu o egzotycznym kurorcie, w którym spełniają się wszystkie fantazje. Naprawdę wszystkie.

Drugi sezon fascynującej opowieści o ekskluzywnym, tropikalnym kurorcie, którego obsługa jest w stanie spełnić każde marzenie gości. Rzecz w tym, że zwykle sami nie do końca rozumieją, czego pragną. A gdy ich marzenie już się spełni, muszą ponieść wszelkie jego konsekwencje…

Ta najnowsza wersja klasycznego amerykańskiego serialu z lat siedemdziesiątych, a właściwie jego kontynuacja, po pierwszym sezonie zdobyła spore grono fanów. Czas na nową porcję gości i spełniania ich fantazji. Zajmować się tym będzie obsługa kurortu pod kierownictwem Eleny Roarke. W tej roli Roselyn Sanchez („Plan gry”, „Tajniak z klasą”, „Godziny szczytu 2”). Obok niej w obsadzie serialu zobaczymy Kiarę Barnes (serial „Moda na sukces”), Johna Gabriela Rodrigueza („Kurier”, „Seria Niezgodna: Wierna”) i Daniela Lugo („Zawiść”, „Uwiedziony”, „Barry Seal: król przemytu”). Wśród gości pojawią się m.in. Teri Hatcher („Jutro nie umiera nigdy”, serial „Gotowe na wszystko”) i Melinda Clarke (seriale „Życie na fali”, „Nikita”).

DZIEŃ MATKI, premierowe odcinki w środy od 22.03 o godz. 20:10 w ALE KINO+ oraz następnego dnia w serwisie internetowym CANAL+ online.

 • Mroczny niemiecki miniserial kryminalny o tajemniczych morderstwach, które łączy tytułowy Dzień Matki.

Niemiecki miniserial kryminalny. Opowieść o skomplikowanym śledztwie pełnym zwrotów akcji, w którym w tytułowy dzień matki popełniane zostają kolejne zbrodnie. Wszystko zaczyna się od znalezienia ciała starego Theodora Reifenratha. Śledztwo nabiera rozpędu, gdy w budzie psa przed domem odnalezione zostają ludzkie kości. Okazuje się, że zakopano tu ciała trzech kobiet. Kim były? Co łączyło je z Theodorem i jego zagubioną przed laty żoną Ritą? To dopiero pierwsze z wielu pytań, na które musi odpowiedzieć para policjantów prowadzących sprawę. Inspektorzy Pia i Oliver zdają sobie sprawę, że wpadli na trop mrocznej tajemnicy.

W rolach pary policjantów zobaczymy Annikę Kuhl („A jeśli Bóg jest?”, „Słoneczna aleja”) i Tima Bergmanna („Sekret Saszy”, „Raj w płomieniach”). Obok nich zagrali Marie-Lou Sellem („Aniołki Charliego”, „Tar”),  Michael Schenk („Wróg u bram”, „Most szpiegów”) i Thomas Unger („Katei  Fforde – Diagnoza: Miłość”, serial „Stadnina w Piber”).

DEXTER: NEW BLOOD, serial, dostępny w serwisie CANAL+ online. 

 • Kultowy serial  z ulubionym seryjnym mordercą Ameryki.

Są czarne charaktery, które uwielbiamy oglądać. I w sumie, jeśli się dobrze zastanowić, to nie są też oni do końca tacy źli. Jak Dexter Morgan, kultowy bohater serialu, którego widzowie na całym świecie uwielbiali oglądać.

96 odcinków, 8 sezonów i 7 lat emisji. Losy psychopaty z Florydy śledziły miliony widzów na całym świecie. Na czym polegał fenomen historii podwójnego życia Dextera Morgana? Za dnia analityk krwi w wydziale policji w Miami, nocą bezwzględny morderca z własnym kodeksem moralnym: zabijać tylko tych, którzy naprawdę na to zasłużyli. Człowiek, który mimo swojej „przypadłości” prowadził dość zwyczajne życie rodzinno-towarzyskie. Popularność produkcji to nie tylko charyzma głównego bohatera (a raczej jego ujmujący dystans i wycofanie), ale także ciekawe historie, wielowątkowa fabuła czy nieoczekiwane zwroty akcji. Emocji doświadczali zarówno ci, którzy kibicowali Morganowi, jak i ci fani, którzy oczekiwali, aż wreszcie powinie mu się noga. „Dexter” to jeden z seriali z największym fandomem, wielokrotnie nagradzany także przez krytyków (23 nagrody branżowe i ponad 100 nominacji).

W DEXTER: NEW BLOOD bohater wraca po dekadzie, w trakcie której  się zmienił, zmienił nazwisko, ale pewnych rzeczy zmienić się nie da. W roli Dextera, czy raczej teraz Jima Lindsaya powraca rewelacyjny Michael C. Hall (który już wcześniej ze granie tej postaci został nagrodzony Złotym Globem). Powraca również, wcielająca się w rolę jego siostry Debry, Jennifer Carpenter. Obok nich w nowych przygodach Dextera zobaczymy m.in. Julię Jones (saga „Zmierzch”, „Walka z Goliatem”, „Jak rozmawiać z psem”), Johnny Sequoyah („Wybrana”, „Wierzę w jednorożce”) i Clancy’ego Browna („Nieśmiertelny”, „Żołnierze kosmosu”, „Skazany na Shawshank”).

YELLOWJACKETS, serial, dostępny w serwisie internetowym CANAL+ online. 

 • Jedna z najgłośniejszych i najbardziej zaskakujących serialowych premier ubiegłego roku.

W 1996 r. samolot ze szkolną żeńską drużyną piłki nożnej z New Jersey rozbija się w kanadyjskiej głuszy. Mija ponad półtora roku, nim ocalałe dziewczęta zostaną uratowane. W tym czasie niektóre z nich mocno balansują na granicy człowieczeństwa, a może nawet ją przekraczają. Poznajemy ich przygody po katastrofie, a także przyglądamy się kim są i jak żyją dziś, ćwierć wieku później.

Ten fascynujący dramat psychologiczny pełen tajemnic i grozy to jedna z najgłośniejszych telewizyjnych premier roku. Jest to najnowsze dzieło Barta Nickersona i Ashley Lyne, scenarzystów seriali „Narcos” i „The Originals”. W roli głównej Melanie Lynskey znana z serialu „Dwóch i pół”, a także filmów „Niebiańskie istoty”, „Nie patrz w górę”, „W chmurach”. W stałej obsadzie znalazły się również Christina Ricci („Rodzina Addamsów”, „Jęk czarnego węża”, „Monster”) i Juliette Lewis („Urodzeni mordercy”, „Od zmierzchu do świtu”, „Przylądek strachu”). Wszystkie trzy aktorki grają współczesne wersje bohaterek, a ich nastoletnie postaci grają Sophie Nelisse („Złodziejka książek”), Sammi Hanratty („Kto sieje wiatr”) i Sophie Thatcher („Księga Boby Fetta”).

RDZA, serial, dostępny w serwisie internetowym CANAL+ online. 

 • Wyśmienity serialowy dramat policyjny o skomplikowanych relacjach w małym amerykańskim miasteczku.

Małe miasteczko w południowo-wschodniej części stanu Pensylwania, gdzie podstarzały szeryf Del Harris z trudem radzi sobie z zaprowadzaniem porządku. Jego miłość – Grace Poe ma dorosłego syna, który zostaje oskarżony o morderstwo. To jak zachowa się teraz szeryf, może wpłynąć nie tylko na przyszłość tej trójki, ale na niemal całe miasteczko.

Fabułę oparto na powieści „Rdza” Philippa Meyera, którą porównywano do dzieł najwybitniejszych amerykańskich pisarzy takich jak: McCarthy, Hemingway czy Steinbeck. Tytułowa „rdza” (org. „rust”) pochodzi od określenia „pas rdzy”, czyli coraz bardziej wyludniających się terenów w północno-wschodniej części USA.

RDZA to najnowsze dzieło Dana Futtermana, amerykańskiego producenta, scenarzysty i aktora, dwukrotnie nominowanego do Oscara za scenariusze do filmów „Capote” i „Foxcatcher”. W głównej roli Jeff Daniels („Purpurowa róża z Kairu”, „Głupi i głupszy”), dwukrotny laureat nagrody Emmy za seriale „Godless” i „Newsroom”. W obsadzie również Maura Tierney (seriale „The Affair”, „Ostry dyżur”) i Bill Camp („Gambit królowej”, „Długa noc”, „Joker”).

DOKUMENT

CHIŃSKI SEN, film dokumentalny, premiera 13.03 o godz. 21:00 na antenie CANAL+ PREMIUM oraz następnego dnia w serwisie internetowym CANAL+ online.

 • Współczesne Chiny i ich mieszkańcy – od robotników po bogaczy. Na czym polega fenomen tego kraju?

Nominowany w zeszłym roku do Oscara pełnometrażowy film dokumentalny, który próbuje odpowiedzieć na pytanie, na czym polega fenomen współczesnych Chin. Rozwój tamtejszej gospodarki, zasady życia społecznego, podział klasowy i wszechobecny konsumpcjonizm, który miesza się z wszechobecną ideologią. Ten film to ciąg obrazów, właściwie pozbawiony komentarza. Oglądamy robotników, klasę średnią i chińskich bogaczy w ich codziennym życiu, w ich pracy i poza nią. Ich zbiorowy portret jest fascynującą impresją, z której sami musimy wyciągnąć wnioski i zdecydować co chcemy myśleć o tej egzotycznej dla nas kulturze. Na czym właściwie polega tytułowy CHIŃSKI SEN?

Dokument wyreżyserowała debiutantka Jessica Kingdom. Aby w pełni oddać współczesną chińską rzeczywistość, przemierzyła ten wielki kraj i kręciła w ponad pięćdziesięciu różnych lokalizacjach.

Oprócz oscarowej nominacji CHIŃSKI SEN zdobył wiele innych nagród, wygrywając między innymi festiwale filmowe Tacoma i Tribeca.

BESTIE ZE ZŁEGO, film dokumentalny, premiera 20.03 o godz. 22:00 w CANAL+ PREMIUM oraz następnego dnia w serwisie internetowym CANAL+ online.

 • Dokument o warszawskim klubie sportowym, gdzie w piłkę nożną grać może każdy. Naprawdę każdy.

Alternatywny Klub Sportowy Zły. Ta warszawska społeczność to miejsce otwarte na wszystkich miłośników gry w piłkę nożną. Niezależnie od światopoglądu, płci, koloru skóry. Tu nikogo się nie wyklucza. Ba, panuje tu pełna demokracja – każdy na równi z innymi jest prezesem i wpływa na losy klubu. Tu futbol męski i kobiecy są tak samo ważne. To ciekawy eksperyment – zarówno sportowy, jak i społeczny. Miejsce zupełnie inne niż inne kluby sportowe, a równocześnie  spełniające szczytne założenia, które mamy na myśli, gdy mówimy o sporcie. Choć oczywiście nie oznacza, że w Alternatywnym Klubie Sportowym Zły nie ma problemów, tarć i emocji. Są. Jak wszędzie, choć tu może trochę inne. I o nich właśnie opowiada ten dokument.

Scenarzystą i reżyserem BESTII ZE ZŁEGO jest Tomasz Knittel, twórca specjalizujący się w kinie dokumentalnym, który za swe poprzednie filmy dwukrotnie zdobywał nagrodę publiczności na Warszawskim Festiwalu Filmowym („Uniwersam Grochów”, „Agonia”).

COVID 19. CO POSZŁO NIE TAK?, film dokumentalny, premiera 27.03 o godz. 22:00 w CANAL+ PREMIUM oraz następnego dnia w serwisie internetowym CANAL+ online.

 • Analiza pandemii, która zmieniła oblicze współczesnego świata. A zwłaszcza błędów, jakie popełniono w jej obliczu.

Czy problemy z Covidem są już za nami? Pewnie jeszcze długo nie. Jednak nie zmienia to faktu, że już możemy powoli zacząć pewne kwestie podsumowywać i wyciągać wnioski. Bo niewątpliwym faktem jest to, że wszystko to można było rozegrać inaczej. Przyjrzyjmy się, więc pandemii, której efektem były miliony zgonów i potężna zapaść gospodarki na całym świecie. Zastanówmy się, gdzie popełniliśmy błąd? Bo na pewno go popełniliśmy. I to nie jeden, a całą masę błędów. My wszyscy jako cywilizacja i oczywiście nasi przywódcy. Czy tego wszystkiego można było uniknąć? A jeśli nie, to jak powinniśmy się zachować, by zminimalizować skutki? Gdzie i kiedy należało postąpić inaczej, mądrzej, odważniej, bardziej bezkompromisowo? Dziś powinniśmy to już wiedzieć.

Dlatego na te i podobne pytania próbuje znaleźć odpowiedzi ten pełnometrażowy niemiecki film, który stworzył doświadczony reżyser-dokumentalista Michael Wech.

Może ta i podobne analizy pozwolą nam uniknąć powtarzania tych samych błędów w przyszłości.

FILM

PARADISE CITY, film, premiera 9.03 o godz. 21:00 na antenie CANAL+ PREMIUM oraz następnego dnia w serwisie internetowym CANAL+ online.

 • Dwaj wielcy gwiazdorzy kina po latach znowu razem.

Bruce Willis i John Travolta, którzy poprzednio wspólnie wystąpili w kultowym „Pulp Fiction” w reż. Quentina Tarantino, ponownie w jednej fabule. W tym pełnym akcji thrillerze kibicujemy Ryanowi, który próbuje pomścić śmierć ojca mierząc się z przestępcami rządzącymi Hawajawi. Pomaga mu w tym miejscowy detektyw, ale czy to wystarczy, by odnaleźć zabójcę?

PARADISE CITY to najnowsze dzieło Chucka Russella, reżysera, który od dekad dostarcza świetnej hollywoodzkiej rozrywki („Maska”, „Król Skorpion”, „Koszmar z ulicy Wiązów 3: Wojownicy snów”). Na ekranie obok wspomnianych Bruce’a Willisa (cykl „Szklana pułapka”, „Szósty zmysł”, serial „Na wariackich papierach”) i dwukrotnie nominowanego do Oscara Johna Travolty („Gorączka sobotniej nocy”, „Grease”, „Dorwać małego”) zobaczymy Stephena Dorffa („Blade. Wieczny łowca”, „Immortals. Bogowie i herosi”, serial „Detektyw”) i Blake’a Jennera („Gorzka siedemnastka”, „Każdy by chciał!”, serial „Glee”).

BANDYTA, film, premiera 11.03 o godz. 21:00 na antenie CANAL+ PREMIUM oraz następnego dnia w serwisie internetowym CANAL+ online.

 • Oparta na faktach opowieść o przestępcy, który obrabował kilkadziesiąt kanadyjskich banków i sklepów jubilerskich.

To oparta na autentycznych wydarzeniach historia tzw. „latającego bandyty”, którego złodziejską karierę opisano już nawet w książkach. Gilbert Galvan po ucieczce z amerykańskiego więzienia w Michigan ukrył się w Kanadzie, tam przyjął nową tożsamość i zaczął rabować. W sumie udało mu się obrobić pięćdziesiąt dziewięć (!) banków i sklepów jubilerskich. A w tym czasie uparcie ścigała go policja i inne służby. Z pewnością dużą rolę w jego „sukcesach” miała czarująca osobowość, którą potrafił wykorzystywać przy każdej okazji, ratując się z niejednej opresji.

W tej filmowej opowieści główną rolę uroczego przestępcy zagrał charyzmatyczny Josh Duhamel („Pewnego razu w Rzymie”, „Och życie”, „Transformers”), a na ekranie towarzyszą mu Elisha Cuthbert („Dziewczyna z sąsiedztwa”, „Dom woskowych ciał”, seriale „24 godziny”, „The Ranch”), laureat dwóch Oscarów Mel Gibson (cykl „Zabójcza broń”, „Braveheart – Waleczne serce”, „Godzina zemsty”) i Olivia D’Abo („Conan niszczyciel”, „Bolero”, „Sknerus”).

OCZY TAMMY FAYE, film, premiera 12.03 o godz. 22:00 na antenie CANAL+ PREMIUM oraz następnego dnia w serwisie internetowym CANAL+ online.

 • Oscarowa opowieść o budowie i późniejszym upadku imperium medialnego pary amerykańskich teleewangelistów.

Nagrodzona dwoma Oscarami biografia małżeństwa teleewangelistów. Tammy Faye i Jim Bakkerowie na przestrzeni lat zbudowali potężne medialne imperium, wykorzystując wiarę milionów ludzi. Ich nadzwyczaj popularny chrześcijański program telewizyjny stał się podstawą do budowy wielkiego przedsiębiorstwa, którego częścią był nawet chrześcijański park rozrywki. Z czasem jednak skandale, intrygi i nieprawidłowości finansowe doprowadziły do upadku imperium Bakkerów. Po latach w pamięci wszystkich został charakterystyczny głos i jeszcze bardziej wyrazisty makijaż Tammy Faye. Na ekranie jej fenomen próbowała odtworzyć Jessica Chastain („Sama przeciw wszystkim”, „Służące”, „Gra o wszystko”) i udało jej się to naprawdę dobrze, skoro jej kreację nagrodzono Oscarem. Drugą statuetkę film dostał w kategorii „Najlepsza charakteryzacja i fryzury”.

Męża i partnera Tammy Faye, Jima Bakkera zagrał dwukrotnie nominowanego do Oscara Andrew Garfielda („Tick, Tick… Boom!”, „Przełęcz ocalonych” cykl „Amazing Spider-Man”).

ZŁOTO, film, premiera 16.03 o godz. 21:00 na antenie CANAL+ PREMIUM oraz następnego dnia w serwisie internetowym CANAL+ online.

Kameralny i fascynujący australijski thriller o ludzkiej chciwości i samotności. Powstało już sporo filmów o tym, jak złoto zmienia ludzi, ale jeszcze w żadnym nie widzieliśmy tak wielkiego samorodka. Znajduje go na pustyni para nieznajomych, która natychmiast zaczyna snuć wspólne plany. Ostatecznie jeden z nich wyrusza po sprzęt niezbędny do wydobycia grudy, a drugi zostaje, by jej pilnować. To zadanie okazuje się nadzwyczaj trudne, bo zagrażają mu nie tylko dzikie psy, czy tajemniczy intruzi, ale też musi zmagać się z własnymi myślami, przekonaniem, że pozostał całkiem sam i na nikogo nie może liczyć.

ZŁOTO to dzieło australijskiego aktora Anthony’ego Hayesa („Światło pomiędzy oceanami”, „Ładunek”), który tym razem przede wszystkim zajął się reżyserią i scenariuszem. Sam zagrał drugiego z mężczyzn (ich imion nigdy nie poznajemy) do głównej roli zapraszając hollywoodzką gwiazdę Zaca Efrona („Król rozrywki”, „Sąsiedzi”, „Baywatch. Słoneczny patrol”, cykl „High School Musical”) i stawiając przed nim naprawdę ambitne aktorskie wyzwanie.

NOTRE-DAME PŁONIE, film, premiera 18.03 o godz. 21:00 na antenie CANAL+ PREMIUM oraz następnego dnia w serwisie internetowym CANAL+ online.

 • Pełne efektów specjalnych kino katastroficzne opowiadające o słynnym paryskim pożarze sprzed czterech lat.

Jeden z najgłośniejszych pożarów XXI wieku miał miejsce 15 kwietnia 2019 r. w Paryżu. W ogniu stanęła katedra Notre-Dame, jeden z symboli miasta, czy wręcz, patrząc na to szerzej, całego europejskiego dziedzictwa. Takie wiekowe konstrukcje są niezmiernie trudne do ugaszenia. Próbując je ratować, można zniszczyć je równie mocno, co podczas samego pożaru. Dodatkową stawką były dziesiątki relikwii zgromadzonych w katedrze — przedmiotów wręcz bezcennej wartości religijnej i często historycznej.

Film, który próbuje odtworzyć te wydarzenia to spektakularne widowisko katastroficzne nagrodzone w tym roku Cezarem za efekty specjalne. Za jego reżyserię odpowiada jeden z najsłynniejszych francuskich twórców kina, specjalista od filmowych wyzwań, laureat czterech Cezarów Jean-Jacques Annaud („Imię róży”, „Walka o ogień”, „Niedźwiadek”, „Wróg u bram”).

Na ekranie zobaczymy m.in. Samuela Labarthe („Las”, „Rozwód po francusku”), Jeana-Paula Bordesa („Stracone złudzenia”, „Obietnice”) i Chloe Jouannet („Lucky Luke”, „Lato w Prowansji”).

ORLĘTA. GRODNO ’39, film, premiera 25.03 o godz. 21:00 na antenie CANAL+ PREMIUM oraz następnego dnia w serwisie internetowym CANAL+ online.

 •  Dramat wojenny o bohaterskich obrońcach Grodna we wrześniu 1939 r. którzy próbowali powstrzymać Armię Czerwoną.

Początek Drugiej Wojny Światowej to jedno z najdramatyczniejszych wydarzeń w historii Polski. Zwłaszcza tam, gdzie dość szybko okazało się, że prowadzimy walkę na dwóch frontach. O tym właśnie opowiada film, który oczami dwunastoletniego Leona, pokazuje wydarzenia tamtych dni z Grodna. Pierwszego września jego szkoła została zbombardowana przez Niemców.  Gdy niespełna trzy tygodnie później do miasta próbuje wejść Armia Czerwona, jego mieszkańcy decydują się na heroiczną walkę. Wiedzą, że to beznadziejny wysiłek, ale i tak nie potrafią inaczej. Nie mają pojęcia, jak okrutny los czeka ludność cywilną w odwecie za ten opór.

Reżyserem filmu jest dwukrotnie nominowany do Orłów Krzysztof Łukaszewicz („Karbala”, „Lincz”, serial „Belfer”). Główne role zagrali laureatka Orła Jowita Budnik („Plac Zbawiciela”, „Papusza”, „Ptaki śpiewają w Kigali”), Bartłomiej Topa („Drogówka”, „Karbala”, „Dom zły”, serial „Wataha”) i Feliks Matecki jako Leon („7 rzeczy, których nie wiecie o facetach”, seriale „M jak miłość”, „Dziewczyny ze Lwowa”).

KSIĄŻĘ, film, premiera 28.03 o godz. 21:00 na antenie CANAL+ PREMIUM oraz następnego dnia w serwisie internetowym CANAL+ online.

 • Taksówkarz ukradł z Galerii Narodowej portret namalowany przez Goyę. Zrobił to by wspomóc najbiedniejszych. Na faktach.

Oparty na faktach brytyjski komediodramat o sympatycznym podstarzałym taksówkarzu Kemptonie Buntonie z Newcastle, który obrabował Galerię Narodową i teraz w swojej szafie trzyma słynny portret Księcia Wellingtona namalowany przez Goyę. Bunton to idealista, którego już nie raz walka z niesprawiedliwością wpędziła w spore kłopoty. Tym razem postawił wszystko na jedną kartę i zaczyna negocjować zwrot obrazu w zamian za konkretne świadczenia dla najbiedniejszych. Jego problemy zaczynają się, gdy policja wpada na trop. Jeszcze większe, gdy w sprawę zaczyna się mieszać żona…

W tej wyreżyserowanej przez Rogera Michella („Nothing Hill”, „Zmiana pasa”, „Dzień dobry TV”) fabule wyśmienite kreacje stworzyła para wielkich brytyjskich aktorów – laureaci Oscarów Jim Broadbent („Moulin Rouge!”, „Iris”, cykl „Dziennik Bridget Jones”) i Helen Mirren („Królowa”, „Gosford Park” cykl „Szybcy i wściekli”). Obok nich pojawiają się Matthew Goode („Gra tajemnic” seriale „Downton Abbey”, „Księga czarownic”) i Fionn Whitehead („Dunkierka”, „Nikomu ani słowa”).

SAVAGE SALVATION, film, premiera 30.03 o godz. 21:00 na antenie CANAL+ PREMIUM oraz następnego dnia w serwisie internetowym CANAL+ online.

 •  Po śmierci narzeczonej Shelby wyrusza na szlak zemsty, chcąc dorwać i zabić wszystkich dealerów w mieście.

Wychodzenie z narkotykowego nałogu to trudne wyzwanie. Jest trochę łatwiej, gdy można się wzajemnie wspierać. Tak właśnie robią Shelby i Ruby. Zaręczyli się i wspólnie starają wyjść wreszcie na prostą. Niestety któregoś dnia Ruby znajduje swą ukochaną martwą na werandzie ich domu. Pozostaje mu już tylko zemsta na lokalnych dilerach, rusza więc w miasto uzbrojony w pistolet na gwoździe i nie ma zamiaru przepuścić nikomu. Jego śladem rusza lokalny szeryf, który chce za wszelką cenę powstrzymać spiralę przemocy, która opanowuje miasteczko.

W role Shelby’ego i jego ukochanej Ruby wcielili się Jack Huston („American Hustle”, „Dom Gucci”, seriale „Zakazane imperium”, „Fargo”) i Willa Fitzgerald („Krzyk”, „Małe kobietki”, serial „Reacher”), a towarzyszą im na ekranie m.in. laureat dwóch Oscarów Robert De Niro („Taksówkarz”, „Wściekły byk”, „Chłopcy z ferajny”, „Łowca jeleni”) i dwukrotnie nominowany do Oscara John Malkovich („Niebezpieczne związki”, „Myszy i ludzie”, „Być jak John Malkovich”, „Con Air – Lot skazańców”)

Źródło tekstu: CANAL+


Podaj dalej

Podobne Posty

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments