|

Mecze Reprezentacji Litwy, Łotwy i Estonii w serwisie Viaplay

Podaj dalej

Mecze reprezentacji Litwy, Łotwy i Estonii w serwisie Viaplay

Nordic Entertainment Group (NENT Group) i UEFA uzgodniły długoterminowe partnerstwo w zakresie praw medialnych, dzięki któremu należący do NENT Group serwis streamingowy Viaplay stanie się wyłącznym domem dla meczów eliminacyjnych UEFA EURO i FIFA World Cup oraz Ligi Narodów UEFA w Estonii, na Łotwie i Litwie od 2022 do 2028 roku, oprócz turniejów UEFA EURO 2024 i UEFA EURO 2028. Kibice we wszystkich trzech krajach bałtyckich będą mogli oglądać na platformie Viaplay co najmniej 60 meczów rozgrywanych przez ich drużyny narodowe i ponad 1200 meczów z całej Europy, wraz ze światowej klasy programami studyjnymi i komentarzami w lokalnych językach.

Viaplay pokaże każdy ważny mecz międzynarodowy z udziałem estońskiej “Sinisärgid” (“Niebieskie Koszule”), łotewskiej “11 vilki” (“11 Wilków”) i litewskiej “rinktinė” (“drużyna narodowa”), w tym europejskie eliminacje do UEFA EURO 2024, FIFA World Cup 2026 i UEFA EURO 2028. Turnieje UEFA EURO 2024 i UEFA EURO 2028 będą dostępne na żywo na Viaplay w Estonii, na Łotwie i na Litwie.

Umowa obejmuje również rozgrywki Ligi Narodów UEFA w latach 2022, 2024 i 2026; finały Ligi Narodów UEFA w latach 2023, 2025 i 2027; oraz wszystkie mecze towarzyskie rozgrywane przez trzy bałtyckie drużyny, zarówno u siebie, jak i na wyjeździe.

W sumie widzowie serwisu internetowego Viaplay w krajach bałtyckich mogą oczekiwać międzynarodowych meczów piłki nożnej w co najmniej 162 dniach meczowych w nadchodzących latach. Mecze będą rozgrywane w formacie “tygodnia piłkarskiego” UEFA, w którym mecze będą rozgrywane od czwartku do wtorku w tygodniach międzynarodowych.

Anders Jensen, Prezes i Dyrektor Generalny Grupy NENT: “Kontynuujemy inwestycje w najbardziej atrakcyjne prawa sportowe na wszystkich naszych rynkach i jesteśmy dumni i pokorni z faktu, że Viaplay stanie się domem dla piłkarskiej reprezentacji narodowej UEFA w Estonii, na Łotwie i Litwie do 2028 roku. Przejęcie tych praw to zaszczyt, a kibice mogą oczekiwać najwyższej klasy transmisji w swojej własnej lidze. Moment jest również idealny, ponieważ UEFA EURO niedawno się rozszerzyło, a FIFA World Cup ma się rozszerzyć od 2026 roku, co stwarza więcej możliwości dla lokalnych graczy, aby zabłysnąć na arenie międzynarodowej.”

Peter Nørrelund, NENT Group Chief Sports Officer: “Widzowie Viaplay przez lata przeżyli z nami tak wiele niezapomnianych sportowych chwil, a my nie możemy się doczekać, aby dostarczyć jeszcze więcej kibicom w całym regionie bałtyckim. Już teraz pokazujemy narodowe drużyny hokeja na lodzie i piłki ręcznej na naszych skandynawskich rynkach, a wkrótce także sporty zimowe i piłkę nożną, i rozumiemy odpowiedzialność, jaką bierzemy na siebie w Estonii, na Łotwie i Litwie. Wniesiemy całe nasze doświadczenie, innowacje i pasję do sportów na żywo w relacjonowanie tych wspaniałych drużyn, którym chcemy pomóc dotrzeć do większej liczby fanów niż kiedykolwiek wcześniej.”

Guy-Laurent Epstein, dyrektor ds. marketingu UEFA: “Jesteśmy zachwyceni nawiązaniem kolejnego długoterminowego partnerstwa z NENT Group w regionie bałtyckim. NENT Group zapewni, za pośrednictwem swojej platformy cyfrowej Viaplay, kompleksowy i innowacyjny dom dla meczów reprezentacji Estonii, Łotwy, Litwy i wszystkich innych europejskich drużyn narodowych stron trzecich rozgrywanych podczas europejskich kwalifikacji do UEFA EURO 2024, FIFA World Cup 2026 i UEFA EURO 2028, a także Ligi Narodów UEFA 2022, 2024 i 2026, w tym finałów Ligi Narodów UEFA w 2023, 2025 i 2027 roku. Ponadto, cieszymy się na obszerne relacje z UEFA EURO 2024 i UEFA EURO 2028 na Viaplay. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu piłkarskiemu Grupy NENT, jesteśmy pewni, że estońscy, łotewscy i litewscy kibice otrzymają doskonałe relacje z rozgrywek piłkarskich drużyn narodowych UEFA w latach 2022-2028, niezależnie od tego, z którego ekranu zdecydują się skorzystać.”

Oferta sportowa Viaplay w Estonii, na Łotwie i Litwie obejmuje również UEFA Champions League, UEFA Europa League, UEFA Europa Conference League, Bundesligę, Formułę 1 i NHL, przy czym Premier League ma pojawić się od 2022 roku. Ponadto usługa oferuje szeroki wybór programów Viaplay Originals, międzynarodowych filmów i seriali oraz treści dla dzieci.

Źródło tekstu: Viaplay


Podaj dalej

Podobne Posty

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments