Monitorowanie EKG i ciśnienia krwi w zegarkach Huawei
|

Monitorowanie EKG i ciśnienia krwi w zegarkach Huawei

Podaj dalej

Marka Huawei CBG ogłosiła, że otrzymała certyfikat CE umożliwiający zaoferowanie funkcji monitorowania EKG klientom w 33 europejskich krajach. To dowód na to, jak silnie firma stawia na dostarczanie nowych technologii, które pomagają klientom w poprawie jakości codziennego życia. Nowowprowadzone rozwiązanie pozwala zwiększyć samoświadomość w zakresie stanu zdrowia i kondycji. Funkcjonalność dostępna jest poprzez aplikację Huawei EKG, dostępną dla zegarków z popularnej rodziny Huawei Watch GT 3 Pro oraz dla smartwatcha Huawei Watch D, który niedługo zawita na lokalne rynki.

Certyfikat CE to potwierdzenie, że aplikacja Huawei EKG uzyskała kwalifikację pozwalającą na działanie zgodnie z europejskimi regulacjami. Dzięki temu użytkownicy będą mogli skorzystać z pomiaru EKG i przeprowadzić odczyt elektrokardiogramu w klasie medycznej, a tym samym wygodnie monitorować rytm serca i proaktywnie przeciwdziałać potencjalnym zagrożeniom zdrowia sercowo-naczyniowego.

Smartwatche Huawei otrzymują certyfikat CE pozwalający na monitorowanie EKG w Europie

Wysokiej klasy moduł czujnika EKG został opracowany, by w czasie rzeczywistym dokonywać analizy rytmu zatokowego i migotania przedsionków. Użytkownicy będą dzięki temu lepiej poinformowani o stanie swojego zdrowia. Monitorowanie elektrokardiogramu może pomóc m.in. w identyfikacji nieregularnych rytmów serca. Proces pomiaru jest łatwy i wygodny – wystarczy przez 30 sekund dotykać elektrody z boku urządzenia, a wyniki pojawią się na wyświetlaczu zegarka. Co więcej, najnowocześniejsze czujniki PPG umożliwiają przesiewowe badanie pod kątem miażdżycy.

Nowoczesna technologia elektrod w zegarku Huawei Watch GT 3 Pro sprawia, że zbieranie sygnału elektrokardiogramu jest bardzo precyzyjne. Wysokiej klasy funkcja EKG składa się z monitora tętna TruSeen ™ 5.0+ firmy HUAWEI i wykorzystuje elektrody z powłoką wykonaną w technologii krystalizacji (PVD) na zakrzywionej, neokrystalicznej obudowie. Osiem czujników fotoelektrycznych, rozmieszczonych w formacji pierścienia, przechwytuje wzmocnione sygnały i filtruje zakłócenia. Dzięki tej zaawansowanej technologii, użytkownicy smartwatcha Huawei WATCH GT 3 Pro mogą monitorować swoje tętno przez 24 godziny na dobę. To z kolei pozwala na otrzymywanie natychmiastowych powiadomień, gdy tylko rytm serca użytkownika odbiega od normy.

Zegarek umożliwia również monitorowanie poziomu saturacji (SpO2) oraz pomiaru tętna, dzięki funkcji Huawei TruSeen™ 5.0+. W urządzeniu można aktywować ciągłą analizę poziomu stresu i przypomnienia o zadaniach, które pomagają budować korzystne dla zdrowia nawyki. Warto też przypomnieć funkcję Huawei TruSleep™ 2.0, która sprawdza się przy codziennej analizie snu.

Huawei Watch D dodatkowo wzbogaci ofertę zdrowotną Huawei

Certyfikat CE otrzymał również świeżo zaprezentowany w Europie inteligentny zegarek Huawei Watch D, który niedługo będzie dostępny także w Polsce. Mimo niepozornych rozmiarów, urządzenie to wyposażone jest w skomplikowane komponenty, takie jak miniaturowa pompa czy poduszka powietrzna i umożliwia dokładny pomiar ciśnienia krwi oraz analizę EKG. Dzięki wysoce precyzyjnemu czujnikowi ciśnienia, skrupulatnej kontroli sprzężenia zwrotnego ciśnienia i makromolekularnemu paskowi rozciągliwemu, możliwe jest uzyskanie marginesu błędu w granicach ±3 mmHg. W Huawei Watch D można ustawić spersonalizowane plany pomiarowe, na podstawie których urządzenie o zaplanowanych porach będzie zbierać i wysyłać wyniki ciśnienia krwi. Informacje dotyczące dostępności zegarka Huawei Watch D zostaną podane do wiadomości w osobnym komunikacie.

Funkcja monitorowania EKG w zegarku Huawei Watch GT3 Pro dostępna jest za pomocą aplikacji Huawei EKG, którą można zainstalować za pomocą aplikacji Huawei Zdrowie z poziomu smartfonu z systemem operacyjnym Android lub iOS. Do poprawnego działania konieczne jest również zaktualizowanie oprogramowania wewnętrznego zegarka.

Źródło tekstu: Huawei Polska

źródła obrazu

  • Monitorowanie EKG i ciśnienia krwi w zegarkach Huawei: Huawei
  • Monitorowanie EKG i ciśnienia krwi w zegarkach Huawei: Huawei

Podaj dalej

Podobne Posty

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments