Najbardziej potężne smartfony na rynku iPhone 13 Pro i iPhone 13 Pro Max

Podaj dalej

Najbardziej potężne smartfony na rynku iPhone 13 Pro i iPhone 13 Pro Max

Najbardziej zaawansowany system profesjonalnych kamer w historii iPhone’a; wyświetlacz Super Retina XDR z technologią ProMotion; ogromny skok w żywotności baterii; A15 Bionic, najszybszy układ w smartfonie; zaawansowana technologia 5G; i wiele więcej

Apple zaprezentował 14 września 2021 roku iPhone 13 Pro i iPhone 13 Pro Max, przesuwając granice możliwości jakie dają smartfony. W obu modelach przeprojektowano wyświetlacz Super Retina XDR z technologią ProMotion i adaptacyjną częstotliwością odświeżania do 120 Hz, dzięki czemu dotyk jest szybszy i lepiej reaguje na dotyk. System profesjonalnych aparatów fotograficznych został najbardziej zaawansowany w historii dzięki nowym aparatom Ultra Wide, Wide i Telephoto, które robią oszałamiające zdjęcia i filmy, napędzane niezrównaną wydajnością A15 Bionic, bardziej wydajną niż wiodąca konkurencja. Technologie te zapewniają nowe, imponujące możliwości fotograficzne, które nigdy wcześniej nie były dostępne w telefonie marki iPhone, takie jak makrofotografia w nowym aparacie ultraszerokokątnym i nawet 2,2-krotnie lepsza wydajność w słabym świetle w nowym aparacie szerokokątnym. Nowe funkcje fotografii obliczeniowej, takie jak Style fotograficzne, personalizują wygląd zdjęć w aplikacji Aparat, a oba modele mają teraz tryb nocny we wszystkich aparatach. Filmy wideo to ogromny skok naprzód dzięki trybowi kinowemu, który zapewnia piękne przejścia głębi ostrości, filmy makro, filmy poklatkowe i Slo-mo oraz jeszcze lepszą wydajność przy słabym oświetleniu. Oba modele telefonów oferują też kompleksowe, profesjonalne przepływy pracy w Dolby Vision i po raz pierwszy w ProRes, dostępnym tylko w iPhonie. iPhone 13 Pro i iPhone 13 Pro Max to także dosęp do najnowszej sieci 5G z większą liczbą pasm zapewniających lepszy zasięg, duże usprawnienia w zakresie czasu pracy baterii – iPhone 13 Pro Max to najlepszy czas pracy na baterii w historii iPhone’a, nowa pamięć masowa o pojemności 1 TB oraz osłona przednia Ceramic Shield, twardsza niż szkło w jakimkolwiek smartfonie.

Najbardziej potężne smartfony na rynku iPhone 13 Pro i iPhone 13 Pro Max

Nowe smartfony iPhone 13 Pro i iPhone 13 Pro Max będą dostępne w czterech olśniewających wersjach wykończenia, w tym grafitowej, złotej, srebrnej i zupełnie nowej niebieskiej sierry. Zamówienia przedpremierowe ruszają w piątek 17 września, a sprzedaż rozpocznie się w piątek 24 września.


“iPhone 13 Pro i iPhone 13 Pro Max tworzą najbardziej pro linię iPhone’ów w historii, oferując największy postęp w dziedzinie systemu kamer, najlepszy czas pracy na baterii w historii iPhone’ów i najszybszą wydajność wśród wszystkich smartfonów. Wyznaczają one nowy standard dla iPhone’ów i umożliwiają przeżywanie niesamowitych wrażeń, które nigdy wcześniej nie były możliwe”, powiedział Greg Joswiak, wiceprezes Apple ds. marketingu światowego. “Nowy system aparatów pro oferuje jeszcze więcej możliwości w zakresie fotografii profesjonalnej, takich jak ulepszony teleobiektyw, makrofotografia, Style fotograficzne, tryb Cinematic, a także nagrywanie wideo ProRes i Dolby Vision. Wyświetlacz Super Retina XDR z technologią ProMotion to nasz najlepszy wyświetlacz w historii; inteligentnie reaguje na zawartość ekranu, oferuje fantastyczną wydajność graficzną i doskonale nadaje się do każdego oglądania.”

Najbardziej zaawansowane aparaty w smartfonach iPhone 13 Pro i iPhone 13 Pro Max

Najbardziej zaawansowane aparaty w historii iPhone’a


Dzięki nowym czujnikom i obiektywom we wszystkich trzech tylnych aparatach, zoptymalizowanym pod kątem płynnej współpracy z systemem operacyjnym iOS 15 i wyposażonym w nowy procesor sygnału obrazu (ISP) w układzie A15 Bionic, zapewniający lepszą redukcję szumów i mapowanie tonów, telefon iPhone 13 Pro został wyposażony w najlepszy system aparatów, jaki kiedykolwiek pojawił się w urządzeniu iPhone. Całkowicie nowy aparat Wide ma większą matrycę z pikselami o wielkości 1,9 µm, największą, jaką kiedykolwiek zastosowano w smartfonie iPhone, co przekłada się na mniejszy poziom szumów i krótsze czasy otwarcia migawki potrzebne w różnych warunkach oświetleniowych, a tym samym jeszcze bardziej szczegółowe zdjęcia. W połączeniu z większym otworem przysłony ƒ/1,5 kamera Wide w iPhone’ie 13 Pro i iPhone’ie 13 Pro Max oferuje ogromną poprawę jakości zdjęć przy słabym oświetleniu – nawet 2,2-krotną w porównaniu z iPhone’em 12 Pro i niemal 1,5-krotną w porównaniu z iPhone’em 12 Pro Max. W obu modelach dostępna jest optyczna stabilizacja obrazu z przesunięciem czujnika (OIS) – unikatowa w iPhone’ach – która stabilizuje czujnik zamiast obiektywu, dzięki czemu zdjęcia są płynne, a wideo – stabilne, nawet gdy użytkownik nie jest w ruchu.

Nowy aparat Ultra Wide w smartfonach iPhone 13 Pro i 13 Pro Max Ultra Wide ma znacznie szerszy otwór przysłony

Nowy aparat Ultra Wide ma znacznie szerszy otwór przysłony ƒ/1,8 i nowy system autofokusa, który zapewnia 92-procentową poprawę w warunkach słabego oświetlenia, dając zdjęcia jaśniejsze i ostrzejsze. Nowa konstrukcja obiektywu, możliwość automatycznego ustawiania ostrości – po raz pierwszy w modelu Ultra Wide na telefonie iPhone – oraz zaawansowane oprogramowanie odblokowują także coś, co nigdy wcześniej nie było możliwe w telefonie iPhone: makrofotografię. Użytkownicy mogą rejestrować ostre, oszałamiające obrazy, na których obiekty wydają się większe niż żywe, powiększając je przy minimalnej odległości ogniskowania wynoszącej 2 centymetry. Makro obejmuje także filmy wideo, w tym Slo-mo i Time-lapse. Nowe smartfony iPhone 13 Pro i iPhone 13 Pro Max mogą się także pochwalić nowym Teleobiektywem 77 mm, który pozwala użytkownikom zbliżyć się do obiektów podczas nagrywania wideo i uzyskać jeszcze bardziej klasycznie wykadrowane portrety, oferując 3-krotny zoom optyczny, co daje łączny zakres 6-krotnego zoomu optycznego w systemie kamer.

Szybszy silnik neuronowy w układzie A15 Bionic, nowy procesor ISP i postępy w fotografii obliczeniowej napędzają zupełnie nowe funkcje aparatu w iPhone’ie 13 Pro i iPhone’ie 13 Pro Max. Style fotograficzne pozwalają użytkownikom wnieść do każdego zdjęcia ich osobiste preferencje, a jednocześnie korzystać z zalet opracowanego przez Apple wieloklatkowego przetwarzania obrazu. Zaprogramowane i spersonalizowane preferencje działają w odniesieniu do różnych scen i obiektów, a w przeciwieństwie do zwykłego filtra inteligentnie stosują odpowiednie korekty do różnych części zdjęcia, aby zapewnić zachowanie istotnych elementów, takich jak odcienie skóry. Po raz pierwszy we wszystkich aparatach iPhone’a 13 Pro i iPhone’a 13 Pro Max, w tym w teleobiektywie, pojawił się tryb nocny, a dzięki funkcji Smart HDR 4 użytkownicy mogą liczyć na lepsze odwzorowanie kolorów, kontrastu i oświetlenia obiektów, nawet na zdjęciach grupowych lub w trudnych sytuacjach oświetleniowych, dzięki czemu obrazy są bardziej realistyczne. iPhone 13 Pro i iPhone 13 Pro Max oferują także popularne funkcje, takie jak głęboka fuzja, Apple ProRAW oraz tryb portretowy z oświetleniem portretowym.

Ogromny skok w dziedzinie filmowania smartfonami


Po dogłębnych studiach nad kinematografią i potężnym wykorzystaniu ostrości półki, tryb kinowy w telefonie iPhone nagrywa wideo z ludźmi, zwierzętami domowymi i przedmiotami z pięknym efektem głębi i automatyczną zmianą ostrości, dzięki czemu każdy może uchwycić momenty w stylu kinowym, nawet jeśli nie jest profesjonalnym filmowcem. Aby zapewnić twórczą kontrolę, ostrość można zmieniać w trakcie i po nagraniu, a użytkownicy mogą także dostosować poziom efektu bokeh w aplikacji Zdjęcia oraz iMovie dla systemu iOS, a wkrótce także w iMovie dla macOS i Final Cut Pro,1 co czyni tę linię jedynych urządzeń zdolnych do edycji efektu głębi ostrości w wideo nawet po nagraniu. Tryb kinowy, obsługiwany przez układ A15 Bionic i zaawansowane algorytmy uczenia maszynowego, nagrywa w Dolby Vision HDR.
iPhone 13 Pro i iPhone 13 Pro Max wprowadzają także ProRes2 – zaawansowany kodek wideo, powszechnie stosowany jako format końcowy w reklamach, filmach fabularnych i audycjach, oferujący wyższą wierność kolorów i mniejszą kompresję. Ten nowy, potężny profesjonalny przepływ pracy jest możliwy dzięki nowemu sprzętowi kamery, zaawansowanym koderom i dekoderom wideo w układzie A15 Bionic oraz potokowi pamięci masowej flash. iPhone to jedyny smartfon na świecie, który zapewnia kompleksowy przepływ pracy – przechwytywanie, edycję i udostępnianie w Dolby Vision lub ProRes.

A15 Bionic z 5-rdzeniowym procesorem graficznym dla najlepszej wydajności w swojej klasie A15 Bionic w iPhone’ach 13 Pro jest jeszcze bardziej zaawansowany, oferując imponującą moc i wydajność oraz napędzając nowe, niesamowite funkcje wyświetlacza, aparatu i wideo, które nigdy wcześniej nie były dostępne w iPhone’ach. Dzięki technologii 5-nanometrowej A15 Bionic – najszybszy układ w smartfonie – jest wyposażony w nowy, 5-rdzeniowy procesor graficzny z linii Pro, który zapewnia najszybszą wydajność graficzną w smartfonach, do 50 procent szybszą niż wiodąca konkurencja, idealną dla aplikacji wideo, wysokowydajnych gier oraz szeregu nowych funkcji aparatu. Nowy 6-rdzeniowy procesor z dwoma nowymi wydajnymi rdzeniami i czterema wysokowydajnymi rdzeniami jest do 50 procent szybszy niż konkurencja i płynnie i efektywnie obsługuje wymagające zadania. Nowy 16-rdzeniowy silnik neuronowy, zdolny do wykonywania 15,8 biliona operacji na sekundę, umożliwia jeszcze szybsze wykonywanie obliczeń związanych z uczeniem maszynowym w aplikacjach innych producentów, a także korzystanie z takich funkcji, jak Live Text w aparacie z systemem operacyjnym iOS 15. A główne udoskonalenia w nowej generacji ISP zapewniają lepszą redukcję szumów i mapowanie tonów.

Super Retina XDR z ProMotion: Jaśniejszy, bardziej responsywny wyświetlacz


W iPhone 13 Pro i iPhone 13 Pro Max wprowadzono najbardziej zaawansowany wyświetlacz, jaki kiedykolwiek pojawił się w iPhone’ach – Super Retina XDR z technologią ProMotion, obsługującą adaptacyjną częstotliwość odświeżania od 10 Hz do 120 Hz, zapewniającą dużą szybkość odświeżania, gdy użytkownicy tego potrzebują, i pozwalającą oszczędzać baterię, gdy tego nie robią. Inteligentny nowy wyświetlacz, oferowany w rozmiarach 6,1 i 6,7 cala, wykorzystuje bardziej wydajny panel OLED, nowy silnik wyświetlacza A15 Bionic, szybszy procesor graficzny, zawsze włączony koprocesor dotykowy i jest dostosowany do pracy z systemem operacyjnym iOS 15, dzięki czemu gesty, animacje i czynności takie jak gra są szybsze i bardziej responsywne. Jest to najjaśniejszy wyświetlacz w historii iPhone’a, z maksymalną jasnością zewnętrzną wyższą nawet o 25 procent i wynoszącą 1000 nitów, dzięki czemu użytkownicy będą mogli cieszyć się niesamowitą rozdzielczością, kolorami i kontrastem, zarówno podczas swobodnego przewijania stron WWW, jak i oglądania filmów HDR.

Przeprojektowany wewnątrz i na zewnątrz, wytrzymała konstrukcja i ogromny skok w żywotności baterii


Nowa linia Pro charakteryzuje się najwyższej jakości płaską konstrukcją, wykonaną z wyjątkowych materiałów, w tym z chirurgicznie czystej stali nierdzewnej, z eleganckim wykończeniem odpornym na ścieranie i korozję oraz z teksturowanym, matowym, szklanym tyłem. Oba modele są dostępne w czterech efektownych kolorach, w tym zupełnie nowym niebieskim sierra blue, stworzonym przy użyciu wielu warstw metalicznej ceramiki w skali nanometrów, naniesionej na powierzchnię w celu uzyskania oszałamiającego i trwałego wykończenia. iPhone 13 Pro i iPhone 13 Pro Max są chronione przez przednią osłonę Ceramic Shield, ekskluzywną dla iPhone’a i twardszą niż jakiekolwiek szkło w smartfonach, oferującą niesamowitą wytrzymałość i odporność na upadki. Dzięki zmniejszeniu o 20 procent powierzchni przeznaczonej na kamerę TrueDepth oba modele mają większy obszar widzenia na wyświetlaczu, a jednocześnie są wyposażone w innowacyjne technologie, takie jak Face ID – najbezpieczniejsze uwierzytelnianie twarzy w smartfonie. System tylnej kamery wprowadza nowy design z pięknym wykończeniem ze stali nierdzewnej otaczającym każdą szafirową soczewkę, a linia Pro została zaprojektowana tak, aby chronić przed rozlaniem typowych płynów dzięki wiodącej w branży klasie wodoodporności IP68.


Wewnątrz smartfona zastosowano układ A15 Bionic, bardziej energooszczędne podzespoły, większą baterię oraz optymalizacje zasilania, które są możliwe dzięki ścisłej integracji sprzętu i oprogramowania. iPhone 13 Pro Max oferuje najdłuższy czas pracy na baterii w historii iPhone’ów. iPhone 13 Pro wytrzyma w ciągu jednego dnia nawet o półtorej godziny dłużej niż iPhone 12 Pro, a iPhone 13 Pro Max nawet o dwie i pół godziny dłużej niż iPhone 12 Pro Max.

Doświadczenie 5G w większej liczbie miejsc


Świat szybko zmierza w kierunku najnowszej i najszybszej sieci 5G, a iPhone oferuje zaawansowane funkcje 5G, które zmieniają sposób, w jaki użytkownicy łączą się, udostępniają i korzystają z treści. Niestandardowa konstrukcja iPhone’a 13 Pro zawiera więcej pasm 5G, dzięki czemu może on pracować w większej liczbie miejsc w sieci 5G, zapewniając większy zasięg i lepszą wydajność. Do końca 2021 roku obsługa sieci 5G w iPhone’ach podwoi się na całym świecie – na całym świecie będzie ją obsługiwać ponad 200 operatorów w 60 krajach i regionach. Użytkownicy mogą cieszyć się wyższą jakością strumieniowego przesyłania wideo na swoich ulubionych platformach, większą konkurencyjnością w grach wieloosobowych, większą szybkością pobierania i wysyłania danych oraz wieloma innymi zaletami. W systemie operacyjnym iOS 15 funkcja SharePlay w sieci 5G pozwoli na udostępnianie zaawansowanych funkcji, takich jak oglądanie filmów HDR lub programów telewizyjnych w synchronizacji ze znajomymi podczas rozmowy FaceTime. A tryb Smart Data będzie inteligentnie oszczędzał baterię, automatycznie przełączając iPhone’a na LTE, gdy prędkość 5G nie będzie potrzebna.

Możliwości systemu iOS 15


iOS 15 wzbogaca możliwości iPhone’a o nowe sposoby utrzymywania łączności oraz zaawansowane funkcje, które pomagają użytkownikom skupić się, poznawać i robić więcej dzięki inteligencji urządzenia. Rozmowy FaceTime są bardziej naturalne dzięki dźwiękowi przestrzennemu i nowemu trybowi portretowemu, nowe funkcje Focus pomagają użytkownikom ograniczyć rozpraszanie uwagi, powiadomienia zostały przeprojektowane, a funkcja Live Text wykorzystuje inteligencję urządzenia do rozpoznawania tekstu na zdjęciu i pozwala użytkownikom podjąć odpowiednie działania. Mapy Apple oferują nowe, piękne sposoby nawigowania i poznawania świata, oferując trójwymiarową jazdę po mieście i wskazówki dla pieszych w rzeczywistości rozszerzonej. Pogoda została przeprojektowana i wzbogacona o pełnoekranowe mapy oraz bardziej graficzne prezentacje danych, aplikacja Wallet obsługuje klucze domowe, a nowe mechanizmy kontroli prywatności w Siri, aplikacji Mail i wielu innych miejscach w systemie jeszcze lepiej chronią informacje o użytkowniku.

iPhone a środowisko


iPhone 13 Pro i iPhone 13 Pro Max zostały zaprojektowane tak, by zminimalizować ich wpływ na środowisko naturalne, m.in. przez zastosowanie w 100 procentach pochodzących z recyklingu pierwiastków ziem rzadkich w magnesach, takich jak te używane w MagSafe, oraz w 100 procentach pochodzącej z recyklingu cyny w stopie lutowniczej głównej płytki logicznej i – po raz pierwszy – w stopie lutowniczej modułu zarządzania baterią. W obu modelach wprowadzono również złoto pochodzące w 100 procentach z recyklingu w poszyciu głównej płytki logicznej oraz w przewodach przedniej i tylnej kamery. W przeprojektowanych opakowaniach wyeliminowano zewnętrzną folię plastikową, co pozwoliło zaoszczędzić 600 ton metrycznych plastiku i przybliżyło Apple do realizacji celu, jakim jest całkowite wyeliminowanie plastiku ze wszystkich opakowań do 2025 roku.


Obecnie działalność Apple jest neutralna pod względem emisji dwutlenku węgla w skali globalnej, a do 2030 r. firma planuje osiągnąć zerowy wpływ na klimat w skali całej swojej działalności, co obejmuje łańcuch dostaw i wszystkie cykle życia produktów. Oznacza to, że każde sprzedawane urządzenie Apple – od momentu wyprodukowania komponentów, przez montaż, transport, użytkowanie przez klientów, ładowanie, aż po recykling i odzysk materiałów – będzie w 100 procentach neutralne pod względem emisji dwutlenku węgla.

Ceny i dostępność

 • Smartfony iPhone 13 Pro i iPhone 13 Pro Max będą dostępne w kolorach grafitowym, złotym, srebrnym i sierra blue w wersjach 128 GB, 256 GB, 512 GB oraz z nową pamięcią 1 TB.
 • Klienci w Australii, Kanadzie, Chinach, Niemczech, Indiach, Japonii, Wielkiej Brytanii, Stanach Zjednoczonych i ponad 30 innych krajach i regionach będą mogli zamawiać iPhone’a 13 Pro i iPhone’a 13 Pro Max w przedsprzedaży od piątku 17 września o godzinie 5 rano.
 • Klienci w Australii, Kanadzie, Chinach, Niemczech, Indiach, Japonii, Wielkiej Brytanii, Stanach Zjednoczonych i ponad 30 innych krajach i regionach będą mogli zamawiać iPhone’a 13 Pro i iPhone’a 13 Pro Max w przedsprzedaży od godziny 5:00 PDT w piątek, 17 września, a dostępność rozpocznie się w piątek, 24 września.
 • Oba modele będą dostępne w Turcji od piątku, 1 października, a w Malezji, Meksyku, Korei Południowej, Tajlandii i prawie 10 innych krajach i regionach od piątku, 8 października.
 • Klienci mogą kupić iPhone’a 13 Pro za 41,62 USD (USA) miesięcznie przez 24 miesiące lub 999 USD (USA) przed odsprzedażą, a iPhone’a 13 Pro Max za 45,79 USD (USA) miesięcznie przez 24 miesiące lub 1099 USD (USA) przed odsprzedażą na stronie internetowej apple.com/store, w aplikacji Apple Store i w punktach Apple Store.
 • iPhone 13 Pro i iPhone 13 Pro Max są także dostępne u autoryzowanych sprzedawców Apple i wybranych operatorów komórkowych.
 • Klienci w USA mogą składać zamówienia przedpremierowe na iPhone’a 13 Pro i iPhone’a 13 Pro Max do godziny 21:00 czasu PDT w czwartek, 16 września, wchodząc na stronę apple.com/store lub korzystając z aplikacji Apple Store. Mogą wybrać płatność miesięczną lub w całości, dodać do ceny nowy produkt lub dokonać upgrade’u w ramach programu iPhone Upgrade Program.
 • System operacyjny iOS 15 będzie dostępny jako bezpłatna aktualizacja oprogramowania w poniedziałek, 20 września.
 • Nowy skórzany portfel do iPhone’a z MagSafe obsługuje funkcję Znajdź mnie, umożliwiając użytkownikom otrzymanie powiadomienia o ostatniej znanej lokalizacji portfela, jeśli zostanie on odłączony od iPhone’a. Skórzany portfel do iPhone’a z MagSafe dołącza do nowych skórzanych i silikonowych etui MagSafe, a także przezroczystego etui z MagSafe, które można zamawiać już dziś.
 • Klienci mogą zaoszczędzić nawet 1000 USD (w Stanach Zjednoczonych) na telefonie iPhone 13 Pro i iPhone 13 Pro Max po odsprzedaży bezpośrednio w sklepie Apple Store w Internecie lub w salonie Apple Store, jeśli aktywują go u wybranych operatorów w Stanach Zjednoczonych. Obowiązują warunki. Wymagania i szczegółowe informacje można znaleźć pod adresem internetowych apple.com/shop/buy-iphone/carrier-offers.
 • Apple oferuje swoim klientom szereg usług w sklepach i w Internecie, które sprawiają, że zakupy w sklepach Apple są wyjątkowe. Dzięki indywidualnemu wsparciu i poradom specjalistów Apple, wygodnym opcjom dostawy i odbioru, bezpłatnemu grawerowaniu oraz specjalnym sposobom na oszczędzanie dzięki ofertom przewoźników i korzystnym cenom odsprzedaży, Apple zapewnia, że najlepszym sposobem kupowania produktów Apple jest kupowanie ich w salonach Apple Store i pod adresem apple.com/store.

Źródło tekstu: Apple


Podaj dalej

Podobne Posty

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments