Dramat ,,Powrót do tamtych dni już jest dostępny w serwisie CANAL+ online
|

Najlepsze polskie kino w serwisie CANAL+ online

Podaj dalej

Dramat ,,Przejście" już dostępny w serwisie CANAL+ online

Poruszające dramaty, podnoszące na duchu komedie, fabularne opowieści o prawdziwych wydarzeniach, a nawet produkcje science fiction. Polskie kino, coraz częściej dostrzegane i doceniane przez widzów i krytyków na całym świecie, to mnogość historii i gatunków, wśród których każdy fan kina znajdzie propozycję dla siebie. Najlepsze rodzime produkcje ostatnich miesięcy od listopada są dostępne w serwisie internetowym CANAL+ online.

  • POWRÓT DO TAMTYCH DNI – nagrodzony dwoma Orłami autobiograficzny film Konrada Aksinowicza z Maciejem Stuhrem w roli głównej.
  • Adam Bobik, Mirosław Haniszewski i Antoni Królikowski w czarnej komedii SAMIEC ALFA.
  • MÓJ DŁUG, czyli prawdziwa historia nierównej walki o sprawiedliwość i przetrwanie z Bartoszem Sakiem i Piotrem Stramowskim.
  • Uwielbiany przez polskich widzów duet Małgorzata Kożuchowska i Tomasz Karolak w świątecznej komedii TO MUSI BYĆ MIŁOŚĆ.
  • Nominowany do Złotego Lwa dramat science fiction DZIEŃ W KTÓRYM ZNALAZŁEM W ŚMIECIACH DZIEWCZYNĘ przedstawiający niepokojącą wizję przyszłości.

Liczne nominacje, nagrody, wyróżnienia, ale przede wszystkim rzesze widzów w kinach. Polskie filmy cieszą się niesłabnącą popularnością wśród kinomaniaków znad Wisły, czemu z resztą nie można się dziwić. Rodzima scena filmowa obfituje w najróżniejsze formy i gatunki, a polscy twórcy i aktorzy cieszą się coraz większym uznaniem również poza granicami kraju. I tak mikrobudżetowy obraz DZIEŃ W KTÓRYM ZNALAZŁEM W ŚMIECIACH DZIEWCZYNĘ (premiera na CANAL+ PREMIUM 24.11, godz. 21:00 i następnego dnia w serwisie internetowym CANAL+ online) jeszcze przed premierą w polskich kinach zdobył nagrodę dla najlepszego filmu fabularnego na 42. Fantafestival w Rzymie. Film będący dystopijnym obrazem niedalekiej przyszłości opowiada historię Szymona, który w ramach protestu postanawia popełnić publiczne samobójstwo. W pełnym elementów science fiction dramacie główne role zagrali autorzy scenariusza Dagmara Brodziak i Michał Krzywicki (również reżyser), którym na ekranie towarzyszyli m. in. Marek Kalita, Philippe Tłokiński oraz piosenkarz Marek Dyjak, który coraz częściej flirtuje artystycznie z dziesiątą muzą.

Zupełnie realistycznym, bo autobiograficznym filmem jest z kolei głośny obraz Konrada Aksinowicza POWRÓT DO TAMTYCH DNI. Nostalgiczna opowieść osadzona w realiach Polski lat 90. zachwyciła krytyków i publiczność m. in. podczas ubiegłorocznego Festiwalu Filmowego w Gdyni. Film zdobył również dwie nagrody Polskiej Akademii Filmowej ORŁY w tym za fenomenalną kreację Macieja Stuhra, który wcielił się w Alka – męża i ojca, który po latach zarobkowej emigracji wraca ze Stanów Zjednoczonych. Bliscy bardzo szybko zauważają jednak, że poza kolorowym telewizorem, magnetowidem i LEGO, przywiózł on ze sobą coś jeszcze. Opowiedziany z perspektywy czternastoletniego Tomka rodzinny dramat, został doceniony za odwagę w podjęciu ważnego, acz niezwykle trudnego tematu alkoholizmu, z którym zmagało się i wciąż zmaga wiele polskich rodzin.

Rodzinne relacje to również główny temat TO MUSI BYĆ MIŁOŚĆ (premiera na CANAL+ PREMIUM 26.11, godz. 21:00 i następnego dnia w serwisie internetowym CANAL+ online), choć ukazany w zupełnie inny sposób. Świąteczny romcom w gwiazdorskiej obsadzie to historia trzech sióstr, które przygniecione miłosnymi rozterkami postanawiają dołączyć do swojej matki podczas ucieczki za miasto. Każda z kobiet chce przemyśleć swoje życie i rozprawić się z sercowymi dylematami. Spokojny, pełen odpoczynku i zadumy – przynajmniej w założeniu – wyjazd, zakłócają oczywiście panowie, którzy postanawiają zawalczyć o swoje wybranki. W romantycznej komedii pełnej nieporozumień i bożonarodzeniowych akcentów wystąpiła plejada aktorskich gwiazd, m. in.: Małgorzata Zajączkowska, Jan Englert, Małgorzata Kożuchowska, Tomasz Karolak, Rafał Królikowski, Anna Smołowik i Mateusz Rusin. Niewątpliwie idealne rozpoczęcie sezonu świątecznych komedii.

Te i inne polskie filmy od listopada w CANAL+ online.

POWRÓT DO TAMTYCH DNI, dramat już dostępny w CANAL+ online.

Historia Tomka, który mieszka z mamą i czeka na powrót ojca z Ameryki. Gdy ten pojawia się ze stertą prezentów przez chwilę wydaje się, że rodzina ma wreszcie szansę na spokojne i dobre życie. Niestety choroba alkoholowa Alka coraz poważniej wpływa na ich codzienność. Tomek musi szybko dorosnąć i zmierzyć się z problemami, które z pewnością nie kojarzą się ze szczęśliwym dzieciństwem.

JAKOŚ TO BĘDZIE, komedia, już dostępny w CANAL+ online. 

Bohaterami filmu są trzej przyjaciele po trzydziestce: Albert, Marcin i Jacek. Koledzy z dzieciństwa, outsiderzy, którzy wciąż mieszkają z rodzicami w tym samym bloku na obrzeżach miasta. Ich specyficzna przyjaźń trwa od lat, choć nie zawsze popycha ich życie do przodu. Po serii biznesowych katastrof trzej kumple z osiedla wreszcie przyznają, że najwyższa pora, żeby w końcu coś zmienić. Tak rodzi się plan śmiałej akcji, która zaprowadzi bohaterów w sam środek wielkiego wesela, gdzie czeka na nich nie tylko kasa, ale i szansa na gorący romans. Po drodze wystarczy tylko niczego nie popsuć.

SAMIEC ALFA, komedia, już dostępny w CANAL+ online.

Pięciu mężczyzn spotyka się na kursie samorozwoju, prowadzonym przez charyzmatycznego coacha, który obiecuje, że naprawi ich relacje z partnerkami. Kontrowersyjne metody samozwańczego specjalisty stawiają ich życie na głowie, co prowadzi do serii zabawnych, niekiedy mrożących krew w żyłach konsekwencji.

OBŁOKI ŚMIERCI. BOLIMÓW 1915, dokument fabularyzowany, już dostępny w CANAL+ online.

Pełnometrażowy, fabularyzowany film dokumentalny opowiadający o narodzinach broni chemicznej z polskiej perspektywy. Film relacjonuje przebieg jednych z pierwszych ataków gazowych w dziejach, do których doszło w trakcie I Wojny Światowej, w samym sercu współczesnej Polski – pod Bolimowem. W krwawym boju starły się ze sobą mocarstwa, które wcześniej wymazały Państwo Polskie z mapy Europy.

PRZEJŚCIE, dramat, już dostępny w CANAL+ online.

W wyniku nawałnicy zostaje uszkodzony most łączący świat żywych ze światem umarłych. W związku z tym, wiadomość o jej śmierci, dociera do Marii z opóźnieniem. Maria jak gdyby nic wychodzi do pracy, ale ludzie wokół zaczynają ją lekceważyć. Widzą ją bliscy, natomiast dla pozostałych staje się obojętna. Maria nie wie co zrobić, więc postanawia wrócić do swojego domu rodzinnego. Wraca do matki, do miejsca, które opuściła za życia. Czy wydarzenia, które czekają na nią w tym miejscu przekonają bohaterkę o jej śmierci?

MÓJ DŁUG, już można oglądać w serwisie CANAL+ online

Wstrząsająca, prawdziwa historia nierównej walki o sprawiedliwość i przetrwanie. Zwyczajny obywatel zostaje skazany na 25 lat więzienia za zamordowanie brutalnego bandyty. Szokujący obraz więziennych realiów, gdzie każdy dzień jest walką o zachowanie godności i człowieczeństwa. Dzięki przyjaźni ze skazanym za zabójstwo uciekinierem z Legii Cudzoziemskiej, Sławomir Sikora zaczyna wierzyć, że jeszcze nie wszystko jest dla niego stracone. Mocne kino, w którym wiara w drugiego człowieka i nadzieja na normalne życie dają siłę do walki z systemem.

DZIEŃ W KTÓRYM ZNALAZŁEM W ŚMIECIACH DZIEWCZYNĘ, film, premiera 24.11 w CANAL+ PREMIUM i następnego dnia w CANAL+ online.

Polska w niedalekiej przyszłości. Zobojętniały aktywista ogłasza, że o północy w Sylwestra popełni samobójstwo w proteście przeciwko panującemu na nowo w kraju niewolnictwu. Jego plan staje pod znakiem zapytania, gdy znajduje w śmieciach porzuconą niewolnicę i postanawia jej pomóc odzyskać wolność. Chce tym samym w ostateczny sposób przeciwstawić się wprowadzonemu w Polsce reżimowi i uwalnia lawinę nieprzewidzianych zdarzeń.

TO MUSI BYĆ MIŁOŚĆ, film, premiera 26.11 w CANAL+ PREMIUM i następnego dnia w CANAL+ online.

Historia trzech sióstr, przyjaciółek od serca, które trzymają się razem na dobre i na złe, niezależnie od wybryków swoich facetów. Gdy ich matka postanawia uciec z miasta i w samotności przemyśleć decyzję o ślubie, niespodziewanie dołączają do niej córki. Choć pobyt rozpoczynają na kanapie w stylu Bridget Jones, w ramach rodzinnych obrad muszą zdecydować co dalej, bo każda z kobiet przechodzi teraz własne, miłosne zawirowania.

Źródło tekstu: CANAL+


Podaj dalej

Podobne Posty

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments