Najnowsza kolekcja muzyczna CANAL+ „Who let the dogs out”.
INTERNET | TELEWIZJA

Najnowsza kolekcja muzyczna CANAL+ „Who let the dogs out”

Podaj dalej

Najnowsza kolekcja muzyczna CANAL+ „Who let the dogs out”. CANAL+

Podsiadło, Elvis Presley, Ariana Grande, The Beatles, U2, historia Cavern Club, Sonata Księżycowa oraz odpowiedź na pytanie „Who let the dogs out” – to wszystko w najnowszej kolekcji platformy CANAL+ telewizja przez internet z okazji Święta Muzyki. Bez umowy, bez zobowiązań, na dowolnym urządzeniu – najlepsza muzyka i jej niezwykłe historie na wyciągnięcie ręki.


21 czerwca po raz 39. będziemy obchodzić Święto Muzyki celebrowane w ponad 300 miastach, 100 krajach i na 5 kontynentach na całym świecie. Powstało ono we Francji z inicjatywy francuskiego kompozytora polskiego pochodzenia Marcela Landowskiego i od lat łączy melomanów na całym świecie.


Obecnie, gdy instytucje kultury nie mają możliwości celebrowania święta muzyki w tradycyjny sposób, melomani mogą włączyć się w obchody święta inaczej niż dotychczas. Umożliwia to m.in. CANAL+ telewizja przez internet. W specjalnej Kolekcji Muzycznej na platformie znalazł się szereg interesujących produkcji przedstawiających historie osób i wydarzeń, które odmieniły polski i światowy rynek muzyczny. W wyselekcjonowanej przez CANAL+ kolekcji produkcji każdy miłośnik muzyki znajdzie program odpowiadający jego zainteresowaniom – od muzyki klasycznej, poprzez jazz i historię rocka aż do gwiazd współczesnej muzyki rozrywkowej.


Zagadka „Who Let The Dogs Out” – dokument ukazuje zabawne i pouczające śledztwo dotyczące praw autorskich oraz artystycznych inspiracji, które towarzyszyły powstaniu przeboju „Who Let The Dogs Out”. W 1998 r. ludzie na całym świecie oszaleli na punkcie hitu grupy Baha Men. Jednak żaden z muzyków karaibskiego zespołu nie był autorem piosenki. Autorzy filmu wyjaśniają, kto zaprezentował „Who Let The Dogs Out” jako pierwszy.

 
Sonata Księżycowa. Głuchota w trzech częściach – dokument koncentruje się na jedenastoletnim głuchym pianiście i jego starzejących się niesłyszących dziadkach. Chłopiec uczy się grać jedną z najbardziej ukochanych kompozycji Beethovena.    

   
Cavern Club: Niesłabnący rytm – słynny Cavern Club został założony w 1957 roku w Wielkiej Brytanii przez młodego miłośnika jazzu, Alana Sytnera. Mężczyzna chciał w centrum Liverpoolu otworzyć lokal wzorowany na paryskich klubach jazzowych. W Cavernie odbyło się wiele koncertów znamienitych zespołów, w tym aż 292 występów grupy The Beatles. Klub przetrwał dwa zamknięcia oraz zniszczenie, po którym został odbudowany.        
Elvis Presley – film dokumentalny, którego twórcy pokazują drogę artysty na szczyt. Elvis Aaron Presley urodził się w 1935 roku w miasteczku Tupelo w stanie Missisipi, aby wyrosnąć na ikonę popkultury.


Niech żyje rock – twórcy filmu prezentują muzykę i ekskluzywne wywiady z tytanami rocka, między innymi z członkami zespołów: Metallica, Guns N ‘Roses, Slipknot, Korn, Avenged Sevenfold, Rob Zombie. Jest to okazja, by lepiej poznać uwielbiany, choć często źle rozumiany gatunek muzyczny. Gwiazdorzy rocka opowiadają o tym, co sprawiło, że poświęcili życie muzyce, a także o więzach z fanami.      

   
Woodstock dzień po dniu – zremasterowany dokument będący zapisem festiwalu Woodstock z 18 sierpnia 1969 roku, czyli jednego z ważniejszych wydarzeń, które zmieniły na zawsze historię rock and rolla. Jest to kronika wydarzeń nie tylko muzycznych, lecz także obyczajowych i politycznych.


The Beatles – eksplozja – film dokumentalny o Beatlesach przedstawiający konferencje prasowe zespołu i przeprowadzane z nimi wywiady telewizyjne.

 
Ariana Grande Live in London – elegancja, rozmach i piękno. Księżniczka popu występuje razem z kobiecą orkiestrą. Oklaski dla Ariany Grande – złotego głosu pokolenia, jednej z najjaśniejszych młodych gwiazd muzyki pop. Oto nagranie koncertu z 2018 roku, w trakcie którego artystka zaśpiewała zarówno utwory z wydanego właśnie albumu „Sweetener”, jak i największe hity z poprzednich etapów swojej kariery.  


U2 – zapis berlińskiego koncertu U2 podsumowujący trasę koncertową iNNOCENCE + eXPERIENCE z 2018 roku. Ten wyjątkowy, doskonale nakręcony materiał prezentuje najważniejsze momenty występu.


Nowa Tonacja. Dawid Podsiadło – wywiad z Dawidem Podsiadło i Baranovskim przeprowadzony przez Gabi Drzewiecką w programie muzycznym CANAL+ Nowa Tonacja.

               
Dzięki temu, że najnowsza usługa CANAL+ łączy świat kanałów na żywo ze światem VOD, użytkownicy mogą cieszyć się  dostępnością wybranych programów o dowolnej porze, w dowolnym miejscu, na dowolnym urządzeniu, w elastycznym trybie subskrypcyjnym bez konieczności wiązania się stałą umową. Pierwszy miesiąc usługa jest dostępna bezpłatnie, wystarczy zalogować się tylko na stronie
internetowej https://ogladaj.canalplus.pl.

Źródło tekstu: Platforma CANAL+


Podaj dalej

Podobne Posty

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments