Najszybszy internet stacjonarny w 1. połowie 2021 roku od UPC i Vectry
|

Najszybszy internet stacjonarny w 1. połowie 2021 roku od UPC i Vectry

Podaj dalej

Najszybszy internet stacjonarny w 1. połowie 2021 roku od UPC i Vectry

Serwis internetowy nPerf przeanalizował pomiary użytkowników internetu stacjonarnego w Polsce za pierwszą połowę 2021 roku i wyłonił zwycięskich dostawców w zakresie przesyłania, pobierania i wartości ping.

Najszybszy internet stacjonarny w pierwszej połowie 2021 roku od UPC i Vectry nPerf

Wciągu ostatnich sześciu miesięcy użytkownicy serwisu do pomiary prędkości internetu nPerf przeprowadzili 30.766 testów połączeń u czterech największych dostawców usług internetowych w Polsce. Po przefiltrowaniu i przeanalizowaniu średnich wyników, otrzymano zestawienie najlepszych dostawców – wszystko w oparciu o pomiary u użytkowników końcowych.

Inea i inni dostawcy ISP, nie byli brani pod uwagę w tym okresie, ze względu na małą liczbę testów przeprowadzonych w tych sieciach.

W pierwszym półroczu 2021 roku nPerf wyłonił dwóch zwycięzców. W rzeczywistości operatorzy UPC i Vectra dzielą pierwsze miejsce za pierwszą połowę 2021 r. i jest to pierwsze zwycięstwo każdego z nich od 2018 roku w tym zestawieniu. Ich ciągłe progresje przez ostatnie lata i być może brak pomiarów z Inei zdały się pomóc w przetasowaniach rankingu. 

Po zajęciu drugiego miejsca w poprzednich zestawieniach, UPC zdominował średnią prędkość pobierania i wartość opóźnienia (ping) w Polsce. Niemniej jednak wydaje się, że jest to najgorsza sieć, jeśli chodzi o prędkość wysyłania. Jej główny rywal – Vectra – nie musiał prowadzić w żadnej z kategorii, aby uplasować się na obok UPC. Dokonał tego odnotowując drugą najlepszą średnią szybkości pobierania i opóźnień, a także dzięki spektakularnej poprawie szybkości przesyłania od 2019 roku.

Średnia prędkość pobierania danych w Polsce w ostatnim półroczu wyniosła 152 Mb/s.

Średnia prędkość pobierania u 4 największych dostawców internetu nPerf

Średnia prędkość pobierania u 4 największych dostawców internetu stacjonarnego w Polsce (nPerf, 1H 2021)

Ponadto Netia i Orange zapewniły w ciągu ostatnich sześciu miesięcy dobre stałe połączenia w całej Polsce, nawet jeśli zajmują ostatnie pozycje w rankingu nPerf. Do nich należą najlepsze progresje wydajności. Na przykład zaoferowali najwyższe prędkości wysyłania w kraju, a także najsilniejszą ewolucja prędkości pobierania od 2019 roku.

Udział polskich dostawców internetu stacjonarnego ISP, biorących udział w badaniu nPerf nPerf

Udział polskich dostawców internetu stacjonarnego ISP, biorących udział w badaniu nPerf (1H 2021).

Źródło tekstu: nPerf


Podaj dalej

Podobne Posty

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments