„Największe polskie katastrofy” – nowa seria dokumentalna na antenie Discovery Channel!

„Największe polskie katastrofy” – nowa seria dokumentalna na kanale Discovery Channel!

„Największe polskie katastrofy” – nowa seria dokumentalna na antenie Discovery Channel! TVN Grupa Discovery
TVN Grupa Discovery

Polska historia jest pełna niewyjaśnionych katastrof. Choć życie straciło w nich wiele osób, ich przyczyny nigdy nie zostały w pełni ustalone. Stacja Discovery Channel przyjrzy się dokładnie przebiegowi tych tragicznych zdarzeń, docierając do nowych dowodów, świadków i najnowszych opinii ekspertów. Wszystko po to, aby sprawdzić genezę „Największych polskich katastrof” i czy można było im zapobiec. Nowa seria już od 19 października tylko na antenie Discovery Channel!


Seria filmów dokumentalnych „Największe polskie katastrofy“ to zbiór rzetelnych reportaży o przyczynach, ciągu zdarzeń oraz skutkach największych tragedii w powojennej Polsce. Twórcy programu – z pomocą uznanych ekspertów – odtwarzają przebieg nieszczęśliwych wydarzeń minuta po minucie. Docierają do niepublikowanych wcześniej, poruszających zeznań świadków, ratowników medycznych, lekarzy, a także osób, które o mały włos nie znalazły się na liście ofiar. Dokument uzupełniają unikalne, archiwalne zdjęcia i oryginalne nagłówki gazet z tamtych lat.

„Największe polskie katastrofy” to wyjątkowa seria. Każde z tych wydarzeń udokumentowaliśmy i przeanalizowaliśmy krok po kroku. Dotarliśmy do nieznanych wcześniej informacji, świadków i ekspertów. Niepublikowane wcześniej rozmowy z ratownikami, lekarzami, a także ocalałymi to wielka wartość tego dokumentu. To wszystko złożyło się na bardzo emocjonujące historie”

– mówi Przemysław Kwiatkowski, dyrektor programowy kanałów factual, TVN Grupa Discovery.

Premiera „Największych polskich katastrof” to także krok w stronę powrotu do korzeni stacji Discovery Channel. Kanał powstał z myślą o zaspokajaniu ludzkiej ciekawości i szukaniu odpowiedzi na to, co niewyjaśnione. W naszej ramówce będzie coraz więcej takich pozycji”

– dodaje Przemysław Kwiatkowski.

Pierwszy sezon „Największych polskich katastrof” składa się z sześciu odcinków, z których każdy poświęcony jest innemu zdarzeniu. Już 19 października widzowie poznają historię promu „Heweliusz”, który 13 stycznia 1993 roku zatonął niedługo po wyjściu z portu Świnoujście. W tej katastrofie zginęło niemal 60 osób – członków załogi i pasażerów. Stacja pokaże też kulisy zawalenia się hali podczas katowickich targów w 2006 roku, pożaru rafinerii w Czechowicach-Dziedzicach czy wypadku samolotu Polskich Linii Lotniczych LOT, który rozbił się w 1987 r. w lesie kabackim. Do dziś wydarzenie to uznawane jest za najtragiczniejsze zdarzenie w historii polskiego lotnictwa.

Premiera pierwszego odcinka serii dokumentalnej „Największych polskich katastrof” już 19 października o godz. 21:00 na antenie Discovery Channel!

Źródło tekstu: TVN Grupa Discovery

%d bloggers like this: