Nowe smartfony iPhone 12 Pro i iPhone 12 Pro Max z 5G zaprezentowane

Podaj dalej

Nowe smartfony iPhone 12 Pro i iPhone Pro Max z 5G zaprezentowane
Apple

Najlepszy iPhone w historii ma potężny A14 Bionic, zupełnie nową konstrukcję z Ceramic Shield, profesjonalnym systemem kamer, skanerem LiDAR i największy wyświetlacz Super Retina XDR, jaki kiedykolwiek zastosowano w iPhonie.

Firma Apple zaprezentowała 13 października nowego iPhone’a 12 Pro i iPhone’a 12 Pro Max, wprowadzając potężne doświadczenie technologii 5G i zaawansowane technologie, które przesuwają granice innowacji dla użytkowników, którzy chcą jak najwięcej z iPhone’a. Modele iPhone 12 Pro mają nowy wygląd i bezramkowe wyświetlacze Super Retina XDR, największe w historii iPhone’a, chronione przez całkowicie nową przednią osłonę Ceramic Shield, która zapewnia największy skok trwałości w historii iPhone’a. Zaprojektowany przez Apple układ A14 Bionic, najszybszy układ w smartfonie jaki jest dostępny, obsługuje imponujące funkcje fotografii obliczeniowej, w tym całkowicie nowe Apple ProRAW, zapewniające większą kreatywną kontrolę nad zdjęciami i umożliwia pierwsze kompleksowe wrażenia wideo Dolby Vision, aż do 60 fps. Przeprojektowane profesjonalne systemy kamer obejmują ekspansywny aparat ultraszerokokątny, aparat teleobiektywowy z jeszcze dłuższą ogniskową w iPhonie 12 Pro Max oraz nowe aparaty szerokokątne do rejestrowania pięknych, profesjonalnej jakości zdjęć i filmów w jasnym i słabym oświetleniu. W modelach iPhone’a 12 Pro wprowadzono również nowy skaner LiDAR zapewniający wciągające wrażenia z rzeczywistości rozszerzonej (AR) oraz MagSafe, który oferuje wydajne bezprzewodowe ładowanie i zupełnie nowy ekosystem akcesoriów, które można łatwo podłączyć do iPhone’a.


iPhone 12 Pro i iPhone 12 Pro Max będą dostępne w czterech wykończeniach ze stali nierdzewnej, w kolorach
: grafitowy, srebrny, złoty i błękitny. Zamówienia w przedsprzedaży na nowego iPhone’a 12 Pro rozpoczynają się już w piątek, 16 października, a dostępność od piątku, 23 października. IPhone 12 Pro Max będzie dostępny w przedsprzedaży w piątek, 6 listopada, oraz w sklepach od piątku, 13 listopada.


„To ogromny krok naprzód dla iPhone’a, oferujący najlepsze na rynku doświadczenie 5G i dostarczający nasze najbardziej zaawansowane technologie użytkownikom, którzy chcą od swojego iPhone’a jak najwięcej” – powiedział Greg Joswiak, starszy wiceprezes Apple ds. Marketingu światowego. „Każda generacja iPhone’a zmieniła to, czego oczekujemy od smartfona, a teraz, dzięki 5G, iPhone 12 Pro zapewnia nową generację wydajności. Nasza ścisła integracja sprzętu i oprogramowania zapewnia niesamowite funkcje fotografii obliczeniowej, takie jak rozszerzenie trybu nocnego na więcej kamer i wprowadza obsługę wideo HDR z Dolby Vision. Najnowocześniejszy skaner LiDAR oznacza, że ​​użytkownicy mogą doświadczyć rzeczywistości rozszerzonej jak nigdy dotąd, a także oferuje korzyści dla aparatu dzięki szybszemu autofokusowi w słabym świetle i wprowadzeniu portretów w trybie nocnym. Te doświadczenia i wiele więcej sprawiają, że jest to najlepsza oferta telefonów iPhone ”.

Nowe potężne smartfony iPhone 12 Pro i iPhone 12 Pro Max debiutują na rynku
Apple

Doskonałe wrażenia z 5G


iPhone 12 Pro i iPhone 12 Pro Max zapewniają zaawansowane wrażenia z korzystania z najnowszej technologii 5G w skali globalnej dzięki bezproblemowej integracji światowej klasy sprzętu i światowej klasy oprogramowania. Technologia 5G na iPhonie oferuje zwiększone prędkości umożliwiające szybsze pobieranie i wysyłanie, strumieniowanie wideo o wyższej jakości, bardziej responsywne gry, interaktywność w czasie rzeczywistym w aplikacjach, FaceTime w wysokiej rozdzielczości i wiele więcej. Klienci będą również mogli cieszyć się bezpiecznym, szybkim połączeniem, zmniejszając potrzebę łączenia się z publicznymi hotspotami Wi-Fi.


Wyposażone w większość pasm 5G na każdym smartfonie, modele iPhone’a 12 Pro oferują najszerszy na świecie zasięg 5G.1 Modele w USA obsługują falę milimetrową, wyższą wersję częstotliwości 5G, umożliwiając modelom iPhone’a 12 Pro osiąganie prędkości do 4 Gb / s, nawet w obszary gęsto zaludnione. Modele iPhone’a 12 Pro mają również tryb Smart Data, który wydłuża żywotność baterii, inteligentnie oceniając potrzeby 5G i równoważąc wykorzystanie danych, prędkość i moc w czasie rzeczywistym.

Wrażenia z 5G w smartfonach iPhone 12 Pro i iPhone 12 Pro Max
Apple

A14 Bionic: mocny i wydajny


O pokolenia wyprzedzające konkurencję A14 Bionic to pierwszy chip w branży smartfonów zbudowany w procesie 5-nanometrowym. Szybszy i wydajniejszy niż kiedykolwiek, A14 Bionic ma najszybszy procesor i kartę graficzną nawet o 50 procent w porównaniu z najszybszymi konkurencyjnymi chipami smartfonów, umożliwiając wrażenia z gier o jakości konsolowej, potężną fotografię obliczeniową i wiele więcej, jednocześnie zapewniając doskonałą żywotność baterii. Przekraczając granice uczenia maszynowego (ML), A14 Bionic jest wyposażony w 16-rdzeniowy silnik neuronowy – zapewniający 80-procentowy wzrost wydajności – który jest w stanie wykonać 11 bilionów operacji na sekundę, umożliwiając lepszą wydajność nawet w najbardziej intensywnych modelach ML.

System A14 Bionic w smartfonach iPhone 12 Pro i iPhone 12 Pro Max
Apple

Nowy projekt i innowacyjne technologie wyświetlania


Zaprojektowane z najwyższej jakości materiałów, modele iPhone’a 12 Pro mają nową, wyrafinowaną konstrukcję z płaską krawędzią, która ma wspaniały pasek ze stali nierdzewnej klasy chirurgicznej w połączeniu z precyzyjnie frezowanym matowym szklanym tyłem i wprowadza niewiarygodnie trwałą tarczę ceramiczną. Przednia osłona Ceramic Shield, twardsza niż jakiekolwiek szkło w smartfonie, wykracza poza szkło i jest nasycona nanoceramicznymi kryształami, aby radykalnie poprawić wytrzymałość i zwiększyć odporność na upadki o 4x.


Dzięki imponująco większym, bezramkowym wyświetlaczom ze zredukowanymi krawędziami w znanych rozmiarach, 6,1-calowy iPhone 12 Pro o rozdzielczości ekranu 1170 x 2532 piksela i 6,7-calowy iPhone 12 Pro Max o rozdzielczości ekranu1284 x 2778 piksela jest wyposażony w wyświetlacz Super Retina XDR z systemem zarządzania kolorami zapewniającym wiodącą w branży dokładność odwzorowania kolorów. A iPhone 12 Pro Max oferuje największy jak dotąd wyświetlacz iPhone’a i najwyższą rozdzielczość obejmującą prawie 3,5 miliona pikseli, co zapewnia niezwykłe, realistyczne wrażenia podczas oglądania. Te wyświetlacze OLED ożywiają treści wideo HDR, osiągając maksymalną jasność 1200 nitów.


Modele iPhone’a 12 Pro mają wiodący w branży stopień ochrony IP68, dzięki czemu są odporne na zanurzenie w wodzie do 6 metrów przez maksymalnie 30 minut i są chronione przed codziennymi zalaniami, w tym kawą i napojami gazowanymi.

Większe, bezramkowe wyświetlacze w smatfonach iPhone 12 Pro i iPhone 12 Pro Max
Apple

Wszechstronny system profesjonalnych kamer


Najlepszy profesjonalny aparat na świecie to jeszcze bardziej wszechstronne narzędzie dla entuzjastów fotografii i wideo na każdym poziomie, dzięki najnowocześniejszemu sprzętowi fotograficznemu z A14 Bionic. Wraz z nowym procesorem sygnału obrazu (ISP), A14 Bionic zapewnia wyższą jakość obrazu i zapewnia potężne możliwości obliczeniowe fotograficzne niedostępne w przypadku tradycyjnych aparatów. Modele iPhone’a 12 Pro są również wyposażone w nowy Apple ProRAW, który pojawi się jeszcze w tym roku 5, który łączy wieloramkowe przetwarzanie obrazu Apple i fotografię obliczeniową z wszechstronnością formatu RAW. Użytkownicy mogą cieszyć się pełną kreatywną kontrolą nad kolorami, szczegółami i zakresem dynamicznym natywnie na iPhonie lub w innych profesjonalnych aplikacjach do edycji zdjęć.

Najlepszy profesjonalny aparat na świecie w smartfonach iPhone 12 Pro i iPhone 12 Pro Max
Apple

iPhone 12 Pro jest wyposażony w nowy, siedmioczęściowy obiektyw szerokokątny z przysłoną ƒ / 1,6, najszybszy w historii iPhone’a, zapewniający o 27% lepszą jakość zdjęć i filmów przy słabym oświetleniu; ultraszerokokątny aparat z polem widzenia 120 stopni, idealny do uchwycenia większej liczby scen w ciasnych miejscach lub epickich krajobrazów; oraz teleobiektyw o ogniskowej 52 mm, doskonały do kadrowania portretów, oferujący 4x zoom optyczny.


iPhone 12 Pro Max zapewnia jeszcze lepsze wrażenia z korzystania z profesjonalnych aparatów. Nowy aparat szerokokątny z aperturą ƒ / 1,6 ma 47 procent większy czujnik z pikselami 1,7 μm, co zapewnia ogromną poprawę o 87% w warunkach słabego oświetlenia. Zawiera również ekspansywny aparat ultraszerokokątny i teleobiektyw o ogniskowej 65 mm, co zapewnia większą elastyczność przy wykonywaniu bliższych zdjęć i mocniejszych kadrowania. W połączeniu ten system oferuje 5-krotny zoom optyczny.

Nowy smartfon iPhone 12 Pro został wyposażony w siedmioczęściowy obiektyw szerokokątny
Apple

Ulepszenia trybu nocnego, teraz rozszerzone na kamery TrueDepth i Ultra Wide, zapewniają jeszcze jaśniejszy obraz. Film poklatkowy w trybie nocnym zapewnia dłuższe czasy naświetlania dla ostrzejszych filmów, lepszych smug światła i płynniejszą ekspozycję przy słabym oświetleniu, gdy jest używany ze statywem. Deep Fusion, teraz lepszy i szybszy, jest dostępny we wszystkich aparatach, a dzięki nowemu Smart HDR 3 użytkownicy mogą oczekiwać bardziej realistycznych obrazów, nawet w złożonych scenach.


Modele iPhone’a 12 Pro oferują najwyższą jakość wideo w smartfonie i są pierwszymi aparatami i jedynymi urządzeniami na świecie, które zapewniają kompleksowe wrażenia z filmów HDR z Dolby Vision, do 60 kl./s i jeszcze lepszą stabilizację wideo do produkcji kinowych. Klasyfikacja Dolby Vision jest przetwarzana na żywo i podtrzymywana podczas edycji, zarówno w aplikacji Zdjęcia, jak i iMovie, a także w Final Cut Pro X jeszcze w tym roku. Dolby Vision wykorzystuje wyświetlacz Super Retina XDR dla niesamowitego kontrastu podczas przechwytywania i odtwarzania wideo, a użytkownicy mogą udostępniać swoje filmy z obsługą AirPlay do 4K Dolby Vision na urządzeniach zewnętrznych.

Realistyczna rzeczywistość rozszerzona i innowacyjne wrażenia z aparatu


Zupełnie nowy skaner LiDAR wchodzi do linii Pro, oferując możliwość pomiaru odległości światła i wykorzystania informacji o głębokości pikseli sceny. Technologia ta zapewnia szybsze, bardziej realistyczne doznania AR i 6-krotnie poprawia autofokus w scenach przy słabym oświetleniu, zapewniając większą dokładność i krótszy czas robienia zdjęć i filmów. Ten zaawansowany sprzęt w połączeniu z mocą silnika neuronowego A14 Bionic odblokowuje również portrety w trybie nocnym, zapewniając piękny efekt bokeh w słabym świetle.

Nowy smartfon iPhone 12 Pro został wyposażony w siedmioczęściowy obiektyw szerokokątny
Apple

Innowacyjne nowe akcesoria z MagSafe


MagSafe usprawnia ładowanie bezprzewodowe, zapewniając lepsze, bardziej wydajne wrażenia i wprowadza ekosystem łatwych w montażu akcesoriów, które pięknie uzupełniają modele iPhone’a 12 Pro. zoptymalizowany pod kątem wyrównania i wydajności, który za każdym razem doskonale łączy się z iPhonem. Ładowarki MagSafe wydajnie zapewniają do 15 W mocy, jednocześnie obsługując istniejące urządzenia obsługujące Qi. Rozwiązania do ładowania obejmują ładowarkę MagSafe i ładowarkę MagSafe Duo do użytku z iPhonem i Apple Watch, a także nowe silikonowe, skórzane i przezroczyste etui, które można łatwo zatrzasnąć z tyłu iPhone’a, oraz skórzany portfel. Klienci mogą również oczekiwać innowacyjnych akcesoriów MagSafe od innych producentów.

Szybkie ładowanie w smartfonach iPhone 12 Pro i Pro Max
Apple

Wyposażony w iOS 14


System operacyjny iOS 14 zapewnia nowe wrażenia z korzystania z iPhone’a z nowymi sposobami dostosowywania ekranu głównego. Pięknie przeprojektowane widżety prezentują aktualne informacje na pierwszy rzut oka i można je przypinać w różnych rozmiarach na dowolnej stronie ekranu głównego. Biblioteka aplikacji to nowa przestrzeń, która automatycznie organizuje wszystkie aplikacje użytkownika w jednym prostym i łatwym w nawigacji widoku. iOS 14 oferuje także nowe sposoby odkrywania i używania aplikacji za pomocą klipów aplikacji, potężne aktualizacje umożliwiające pozostawanie w kontakcie w Wiadomościach, bardziej ekologiczne sposoby odkrywania miast za pomocą Map oraz ulepszone funkcje prywatności dla jeszcze większej przejrzystości i kontroli.

System operacyjny iOS 14 w smartfonach iPhone 12 Pro i iPhone 12 Pro Max
Apple

Zaangażowani w ochronę środowiska


Obecnie Apple jest neutralny pod względem emisji dwutlenku węgla dla globalnych operacji korporacyjnych, a do 2030 r. Planuje zerowy wpływ netto na klimat w całej firmie, w tym w łańcuchach dostaw produkcji i wszystkich cyklach życia produktów. Oznacza to, że każde sprzedane urządzenie Apple, począwszy od zbiórki materiałów, przez produkcję komponentów, montaż, transport, użytkowanie przez klienta, ładowanie, aż po recykling i odzysk materiałów, będzie w 100% neutralne pod względem emisji dwutlenku węgla. Modele iPhone’a 12 Pro zostały zaprojektowane z myślą o środowisku. Po raz pierwszy modele iPhone’a 12 Pro będą wykorzystywać we wszystkich magnesach w 100% pochodzące z recyklingu pierwiastki ziem rzadkich, w tym nowy aparat, silnik Taptic Engine i MagSafe, a także akcesoria Apple MagSafe. Apple usuwa również zasilacz i słuchawki EarPods z opakowania iPhone’a, jeszcze bardziej ograniczając emisję dwutlenku węgla i unikając wydobywania i wykorzystywania cennych materiałów, co umożliwia mniejsze i lżejsze opakowania oraz pozwala na wysyłanie o 70 procent więcej pudeł na palecie. W sumie zmiany te zmniejszą rocznie ponad 2 miliony ton emisji dwutlenku węgla, co odpowiada usunięciu z dróg prawie 450 000 samochodów rocznie.

Źródło tekstu: Apple


Podaj dalej

Podobne Posty

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments