• Seria Galaxy S20 łączy wsparcie dla technologii 5G i wspomagany przez sztuczną inteligencję aparat, by sprostać przyszłości komunikacji

 • Przedsprzedaż urządzeń rozpocznie się 11.02 o godz. 21:00

 • Smartfony zadebiutują na półkach sklepowych 13.03

 

Firma Samsung Electronics zaprezentowała 11 lutego 2020 roku serię Galaxy S20 – nowe smartfony klasy premium, które zmieniają sposób w jaki rejestrujemy i dzielimy się otaczającą nas rzeczywistość. Smartfony Galaxy S20 wprowadzają zupełnie nowy moduł aparatu fotograficznego, który łączy zaawansowaną sztuczną inteligencję z największą jak dotąd, stworzoną przez firmę Samsung, matrycą, by zapewnić najwyższej jakości zdjęcia. Ponadto seria Galaxy S20 sprawia, że każda czynność, jaką użytkownicy wykonują na swoich smartfonach jest jeszcze łatwiejsza i przyjemniejsza – od słuchania muzyki, po oglądanie wideo i mobilny gaming.

 

KSZTAŁTOWANIE PRZYSZŁOŚCI KOMUNIKACJI

Sieć 5G otworzy nową dekadę mobilnych innowacji. By w pełni wykorzystać możliwości, jakie daje Galaxy S20+ oraz Galaxy S20 Ultra – oferują wsparcie dla tej technologii. Smartfony Galaxy S20+ oraz Galaxy S20 Ultra to pierwsze urządzenia, które mogą wykorzystać zarówno pasma Sub‑6, jak i mmWave. Natomiast Galaxy S20 wspiera pasmo Sub-6. Smartfony oferują także możliwość samodzielnego i niesamodzielnego działania w ramach sieci 5G.

 

NOWY SPOSÓB REJESTROWANIA NAJLEPSZYCH MOMENTÓW

Smartfon to dla wielu osób podstawowe narzędzie do rejestrowania i opowiadania historii ich życia. Dlatego to właśnie aparat jest najważniejszym elementem decydującym o wyborze nowego smartfonu. Zaprojektowana tak, by wpisać się w styl życia współczesnych konsumentów, seria Galaxy S20 oferuje zupełnie nowy moduł aparatu – wspierany przez sztuczną inteligencję i wyposażony w największą matrycę – by zagwarantować najlepsze zdjęcia w dowolnych warunkach.

 

 • Oszałamiająca wyrazistość każdego detalu: Dzięki zastosowaniu większej matrycy, aparaty w serii Galaxy S20 zapewniają wyższą rozdzielczość, która uwydatni każdy szczegół ujęcia oraz ułatwi edycję. Galaxy S20 oraz Galaxy S20+ wyposażono w aparat 64MP, podczas gdy Galaxy S20 Ultra oferuje aparat 108MP. Kolejnym benefitem większej matrycy są jeszcze lepsze zdjęcia w słabych warunkach oświetleniowych. Galaxy S20 Ultra idzie  o krok dalej, oferując technologię łączenia 9 pikseli w 1 większy, co pozwala zmieniać rozdzielczość z 108MP do 12MP.

 • Niezrównany zoom: Dzięki zoomowi w serii Galaxy S20 użytkownicy mogą dostrzec z daleka nawet najmniejsze detale. Galaxy S20 i Galaxy S20+ oferują 30x zoom, podczas gdy Galaxy S20 Ultra zapewnia nawet 100x zoom, który dzięki wykorzystaniu rozwiązań AI, minimalizuje utratę jakości przy dużym powiększeniu.

 • Jedno ujęcie, wiele zdjęć: Z serią smartfonów Galaxy S20 zarejestrować można każdą chwilę. Dzięki wsparciu sztucznej inteligencji, urządzenia rejestrując dany moment warty upamiętnienia przygotowują z niego całą kolekcję fotografii i wideo do wyboru.

 • Profesjonalne filmowanie: Urządzenia Galaxy S20 pozwalają nagrywać wideo 8K, by użytkownicy mogli uchwycić każdy detal otaczającego ich świata. Za sprawą trybu Super Steady, oferującego stabilizację niwelującą rotowanie obrazu, można rejestrować wyraźniejsze, mniej poruszone nagrania. Dodatkowa analiza ruchu AI sprawia, że rozedrgane wideo będzie wyglądało tak, jakby nagrywano je z wykorzystaniem gimbala. Finalne materiały można odtworzyć na telewizorach Samsung QLED 8K i cieszyć się najlepszym obrazem lub uchwycić kadr z nagrania 8K i przekształcić go w zdjęcie o wysokiej rozdzielczości.

 

RÓB TO, CO KOCHASZ. JESZCZE LEPIEJ.

Seria Galaxy S20 wprowadza jeszcze więcej udogodnień i funkcji stworzonych we współpracy z partnerami, aby codzienne korzystanie ze smartfonu było jeszcze przyjemniejsze.

 

 • Wciągająca muzyka: W dowolnym momencie dnia, użytkownicy mogą cieszyć się idealnie dobraną muzyką dzięki integracji Spotify i Bixby Routines. Z kolei funkcja Music Share, pozwala rozszerzyć połączenie Bluetooth np. na system audio w samochodzie czy kolejny głośnik i wspólnie z innymi cieszyć się ulubioną muzyką w trasie.

 • Wyjątkowy wideoczat Google Duo: Dzięki sieci 5G oraz pogłębionej integracji z Google Duo, smartfony Galaxy S20 znacząco poprawią wrażenia podczas przeprowadzania wideorozmów. Będzie można wybrać wideorozmowę wprost z ekranu wybierania numeru i cieszyć się jakością Full HD. Google Duo jest kompatybilne z wieloma systemami operacyjnymi, co pozwala rozmawiać z dowolną osobą. Za sprawą obiektywu szerokokątnego, w czacie może uczestniczyć cała rodzina, można również rozmawiać aż z 8 przyjaciółmi równocześnie.

 • YouTube poprzez 5G: Już niedługo użytkownicy będą mogli dzielić się swoim wideo 8K jeszcze szybciej i prościej. Samsung nawiązał partnerstwo z YouTube, by umożliwić przesyłanie wideo 8K bezpośrednio do tego serwisu.

 • Rozrywka: ze względu na profesjonalne możliwości aparatu w serii Galaxy S20, Samsung i Netflix nawiązały współpracę. Jej efektem będą dodatkowe treści dotyczące produkcji Netflix Originals, stworzone przez uznanych reżyserów za pomocą smartfonów Galaxy S20.

 • Wyjątkowa gra: Smartfony Galaxy S20 wynoszą mobilne granie na zupełnie nowy poziom. Dzięki wyświetlaczowi 120 Hz zapewniają wyższą częstotliwość odświeżania i płynną rozgrywkę, a zatem parametry idealne do grania w sieci 5G. Microsoft, partner firmy Samsung, planuje jeszcze w tym roku wydać i udostępnić w Galaxy Store grę Forza Street. W połączeniu z szybkim procesorem, nawet 12 GB RAM, systemem audio dostrojonym przez AKG oraz działającym w tle trybem Game Booster optymalizującym pracę urządzenia, seria Galaxy S20 zapewnia nowy standard mobilnej rozgrywki.

 

DOŚWIADCZENIE NIESKOŃCZONYCH MOŻLIWOŚCI

Linia Galaxy S20 oferuje także technologie premium, znane i cenione przez miłośników serii Galaxy. Smartfony Galaxy S20 są chronione przez platformę Samsung Knox, kompleksowy system zabezpieczeń obejmujący swoim działaniem zarówno podzespoły, jak i oprogramowanie. Dodatkowo, linia Galaxy S20 została wyposażona w nowy specjalny chip Guardian Chip, by zapewnić jeszcze lepszą ochronę przez atakami sprzętowymi. Czyni to z Galaxy S20 najbezpieczniejszy jak dotąd smartfon stworzony przez firmę Samsung.

 

Seria Galaxy S20 oferuje pojemną i inteligentną baterię. W zestawie znajduje się szybka ładowarka 25W, a model Galaxy S20 Ultra wspiera również superszybkie ładowanie 45W. Ponadto, urządzenia Galaxy S20 oferują pojemną pamięć.

 

Smartfony Galaxy S20 wyposażono w One UI 2.0 – najprostszy i najbardziej intuicyjny interfejs opracowany przez firmę Samsung. Za ich pośrednictwem można również sterować inteligentnymi urządzeniami domowymi połączonymi aplikacją SmartThings, czy realizować cele zdrowotne przy pomocy Samsung Health.

 

GALAXY BUDS+

Nowe słuchawki Samsung Galaxy Buds+ pozwalają na jeszcze lepszy odbiór ulubionej muzyki czy podcastów. Te dostrojone przez AKG słuchawki wyposażono w dwudrożny dynamiczny głośnik, 3 mikrofony gwarantujące jeszcze wyższą jakość dźwięku oraz dłuższy czas pracy na baterii. Jednorazowe ładowanie Galaxy Buds+ zapewnia do 11 godzin odtwarzania muzyki, a etui ładujące – kolejne 11 godzin. Aplikacja Galaxy Wearable jest teraz dostępna również na system iOS, co pozwoli cieszyć się doskonałymi wrażeniami muzycznymi niezależnie od używanego urządzenia. A za sprawą partnerstwa ze Spotify, słuchanie ulubionych utworów czy podcastów jest proste, jak jedno kliknięcie w słuchawki.

 

DOSTĘPNOŚĆ SMARTFONÓW SERII GALAXY S20

Przedsprzedaż serii Galaxy S20 rozpocznie się 11 lutego 2020 roku o godzinie 21:00 i potrwa do 8 marca do godziny 23:59. Konsumenci, którzy zdecydują się na zakup Galaxy S20+ lub Galaxy S20 Ultra w przedsprzedaży u partnerów handlowych, otrzymają w prezencie nowe bezprzewodowe słuchawki Galaxy Buds+ w kolorze białym (liczba produktów i nagród jest ograniczona, szczegóły w regulaminie) oraz zapewnią sobie możliwość wcześniejszej dostawy smartfonów (przed oficjalną premierą – już od 10 marca). Z tego ostatniego benefitu skorzystają również osoby, które kupią w trakcie przedsprzedaży model Galaxy S20. Przedsprzedażowe zamówienia można składać za pośrednictwem sklepu internetowego firmy Samsung oraz sklepów i salonów sprzedaży partnerów marki. Szczegółowe informacje, mechanika przedsprzedaży oraz regulamin dostępne są na stronie: przedsprzedaz.samsung.pl

 

Linia Galaxy S20 zadebiutuje na sklepowych półkach 13 marca 2020 roku i będzie dostępna w różnych wersjach kolorystycznych:

 

 • Galaxy S20: Szary, Błękitny, Różowy

 • Galaxy S20+: Szary, Błękitny, Czarny

 • Galaxy S20 Ultra: Szary, Czarny

 • Galaxy Buds+: Czarny, Biały, Niebieski

 

Parametry techniczne Galaxy S20, Galaxy S20+ i Galaxy S20 Ultra

 

 

 

Galaxy S20

Galaxy S20+

Galaxy S20 Ultra

Wyświetlacz

6,2” Quad HD+ Dynamic AMOLED 2X,

Wyświetlacz Infinity-O 3200 x 1440 (563 ppi)

Certyfikat HDR10+

Wsparcie dla odświeżania 120Hz

6,7” Quad HD+ Dynamic AMOLED 2X

Wyświetlacz Infinity-O,

3200 × 1440 (525 ppi)

Certyfikat HDR10+

Wsparcie dla odświeżania 120Hz

6,9” Quad HD+  Dynamic AMOLED 2X

Wyświetlacz Infinity-O 3200 × 1440 (511 ppi)

Certyfikat HDR10+

Wsparcie dla odświeżania 120Hz

Aparat

Tył: potrójny aparat

– Aparat 1: 12 MP, 1/1,76”, 1,8 um, F1,8

– Aparat 2: 64 MP, 1/1,72”, 0,8 um, F2,0

– Ultraszerokokątny: 12 MP, 1/2,55”, 1,4 um, F2,2

3x hybrydowy zoom optyczny,

30x zoom Smart Zoom

Przód: 10 MP, 1,22 um, F2,2, autofokus

Tył: poczwórny aparat

– Aparat 1: 12 MP, 1/1,76”, 1,8 um, F1,8

– Aparat 2: 64 MP, 1/1,72”, 0,8 um, F2,0

– Ultraszerokokątny: 12 MP, 1/2,55”, 1,4 um, F2,2

– Głębi ostrości: ToF (VGA)

3x hybrydowy zoom optyczny,

30x zoom Smart Zoom

Przód: 10 MP, 1,22 um, F2,2, autofokus

Tył: poczwórny aparat

– Aparat 1: 108 MP, 1/1,33”, 0,8 um, F1,8

– Aparat 2: 48 MP, 1/2,0”, 0,8 um, F3,5

– Ultraszerokokątny: 12 MP, 1/2,55”, 1,4 um, F2,2

– Głębi ostrości: ToF (VGA)

Przód: 40 MP, 0,7 um, F2,2, autofokus

10x hybrydowy zoom optyczny,

100x zoom Super Resolution

Obudowa

69,1 x 151,7 x 7,9 mm, 163 g

73,7 x 161,9 x 7,8 mm, 186 g (wersja 5G – 188g)

76,0 x 166,9 x 8,8 mm, 220 g (wersja 5G – 222g)

AP

Procesor Exynos 990

Procesor Exynos 990

Procesor Exynos 990

Pamięć

 

 

LTE

– 8 GB RAM oraz 128 GB pamięci wewnętrznej

5G

 

12 GB RAM

oraz 128 GB pamięci wewnętrznej

 

LTE

– 8 GB RAM oraz 128 GB pamięci wewnętrznej

5G / LTE

 

12 GB RAM

oraz 128 GB pamięci wewnętrznej

Rozszerzenie pamięci i karty SIM

eSIM obsługiwany jest przez modele Galaxy S20, S20+, S20 Ultra. eSIM wymaga planu usług bezprzewodowych i umożliwia aktywację planu sieci komórkowej bez użycia nano-SIM. Dostępność eSIM może się różnić w zależności od kraju i operatora.

eSIM obsługiwany jest przez modele Galaxy S20, S20+, S20 Ultra. eSIM wymaga planu usług bezprzewodowych i umożliwia aktywację planu sieci komórkowej bez użycia nano-SIM. Dostępność eSIM może się różnić w zależności od kraju i operatora.

eSIM obsługiwany jest przez modele Galaxy S20, S20+, S20 Ultra. eSIM wymaga planu usług bezprzewodowych i umożliwia aktywację planu sieci komórkowej bez użycia nano-SIM. Dostępność eSIM może się różnić w zależności od kraju i operatora.

Bateria

4000 mAh (typowo)

4500 mAh (typowo)

5000 mAh (typowo)

Ładowanie

Zwiększona prędkość ładowania bezprzewodowego dzięki funkcji Fast Wireless Charging 2.0

Zgodność z funkcją szybkiego ładowania w trybie przewodowym i bezprzewodowym

Zwiększona prędkość ładowania bezprzewodowego dzięki funkcji Fast Wireless Charging 2.0

Zgodność z funkcją szybkiego ładowania w trybie przewodowym i bezprzewodowym

Zwiększona prędkość ładowania bezprzewodowego dzięki funkcji Fast Wireless Charging 2.0

Zgodność z funkcją szybkiego ładowania w trybie przewodowym i bezprzewodowym

OS

 

Android 10

 

Android 10

 

Android 10

Sieć i Łączność

5G

5G Non-Standalone (NSA), Sub6

 

LTE

Enhanced 4×4 MIMO, Up to 7CA, LAA, LTE Cat.20– Pobieranie do 2.0Gbps / Przesył do 150Mbps

 

Wi-Fi

802.11 a/b/g/n/ac/ax  2,4 + 5 GHz, HE80, MIMO, 1024-QAM

– Pobieranie do 1,2 Gbps / Przesył do 1,2 Gbps

 

Bluetooth

Bluetooth® v 5.0, ANT+, USB Type-C, NFC, lokalizacja (GPS, Galileo*, Glonass, BeiDou*)

5G

5G Non-Standalone (NSA), Sub6

 

LTE

Enhanced 4×4 MIMO, Up to 7CA, LAA, LTE Cat.20– Pobieranie do 2.0Gbps / Przesył do 150Mbps

 

Wi-Fi

802.11 a/b/g/n/ac/ax  2,4 + 5 GHz, HE80, MIMO, 1024-QAM

– Pobieranie do 1,2 Gbps / Przesył do 1,2 Gbps

 

Bluetooth

Bluetooth® v 5.0, ANT+, USB Type-C, NFC, lokalizacja (GPS, Galileo*, Glonass, BeiDou*)

5G

5G Non-Standalone (NSA), Sub6

 

LTE

Enhanced 4×4 MIMO, Up to 7CA, LAA, LTE Cat.20– Pobieranie do 2.0Gbps / Przesył do 150Mbps

 

Wi-Fi

802.11 a/b/g/n/ac/ax  2,4 + 5 GHz, HE80, MIMO, 1024-QAM

– Pobieranie do 1,2 Gbps / Przesył do 1,2 Gbps

 

Bluetooth

Bluetooth® v 5.0, ANT+, USB Type-C, NFC, lokalizacja (GPS, Galileo*, Glonass, BeiDou*)

Płatności

NFC, MST

NFC, MST

NFC, MST

Czujniki

Akcelerometr, barometr, ultradźwiękowy skaner linii papilarnych, żyroskop, czujnik Halla, geomagnetyczny, zbliżeniowy, światła RGB

Akcelerometr, barometr, ultradźwiękowy skaner linii papilarnych, żyroskop, czujnik Halla, geomagnetyczny, zbliżeniowy, światła RGB

Akcelerometr, barometr, ultradźwiękowy skaner linii papilarnych, żyroskop, czujnik Halla, geomagnetyczny, zbliżeniowy, światła RGB

Uwierzytelnienie

Typ blokady: wzór, PIN, hasło

Typ blokady biometrycznej: skaner linii papilarnych, rozpoznawanie twarzy

Typ blokady: wzór, PIN, hasło

Typ blokady biometrycznej: skaner linii papilarnych, rozpoznawanie twarzy

Typ blokady: wzór, PIN, hasło

Typ blokady biometrycznej: skaner linii papilarnych, rozpoznawanie twarzy

Audio

Głośniki i słuchawki stereo: dźwięk dostrojony przez AKG

Dźwięk przestrzenny z technologią Dolby Atmos (Dolby Digital, Dolby Digital Plus w zestawie).

 

 

Głośniki i słuchawki stereo: dźwięk dostrojony przez AKG

Dźwięk przestrzenny z technologią Dolby Atmos (Dolby Digital, Dolby Digital Plus w zestawie).

 

Odtwarzane formaty audio:

MP3, M4A, 3GA, AAC, OGG, OGA, WAV, WMA, AMR, AWB, FLAC, MID, MIDI, XMF, MXMF, IMY, RTTTL, RTX, OTA, APE, DSF, DFF

Głośniki i słuchawki stereo: dźwięk dostrojony przez AKG

Dźwięk przestrzenny z technologią Dolby Atmos (Dolby Digital, Dolby Digital Plus w zestawie).

 

 

Głośniki i słuchawki stereo: dźwięk dostrojony przez AKG

Dźwięk przestrzenny z technologią Dolby Atmos (Dolby Digital, Dolby Digital Plus w zestawie).

 

Odtwarzane formaty audio:

MP3, M4A, 3GA, AAC, OGG, OGA, WAV, WMA, AMR, AWB, FLAC, MID, MIDI, XMF, MXMF, IMY, RTTTL, RTX, OTA, APE, DSF, DFF

Głośniki i słuchawki stereo: dźwięk dostrojony przez AKG

Dźwięk przestrzenny z technologią Dolby Atmos (Dolby Digital, Dolby Digital Plus w zestawie).

 

 

Głośniki i słuchawki stereo: dźwięk dostrojony przez AKG

Dźwięk przestrzenny z technologią Dolby Atmos (Dolby Digital, Dolby Digital Plus w zestawie).

 

Odtwarzane formaty audio:

MP3, M4A, 3GA, AAC, OGG, OGA, WAV, WMA, AMR, AWB, FLAC, MID, MIDI, XMF, MXMF, IMY, RTTTL, RTX, OTA, APE, DSF, DFF

Wideo

Odtwarzane formaty wideo:

MP4, M4V, 3GP, 3G2, WMV, ASF, AVI, FLV, MKV, WEBM

Odtwarzane formaty wideo:

MP4, M4V, 3GP, 3G2, WMV, ASF, AVI, FLV, MKV, WEBM

Odtwarzane formaty wideo:

MP4, M4V, 3GP, 3G2, WMV, ASF, AVI, FLV, MKV, WEBM

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Źródło tekstu: Samsung Polska

 

Źródło zdjęć: Samsung Polska

Nowe smartfony Samsung Galaxy S20, S20+ i S20 Ultra

12 lutego 2020
Firma Samsung zaprezentowała nowe smartfony Galaxy S20, S20+ i S20 Ultra. Przedsprzedaz ruszyła 11 lutego, natomiast regularna sprzedaz 13 marca.

&

MEDIOMANIAK.PL

Firma Samsung zaprezentowała nowe smartfony Galaxy S20, S20+ i S20 Ultra. Przedsprzedaz ruszyła 11 lutego, natomiast regularna sprzedaz 13 marca.
Nowe smartfony Samsung Galaxy S20, S20+ i S20 Ultra dają pełną mozliwość skorzystania z nowych technologii 5G.