Nowe telewizory Samsung Neo QLED 8K uzyskały certyfikat „Wi Fi 6E” od Wi Fi Alliance
|

Nowe telewizory Samsung Neo QLED 8K uzyskały certyfikat „Wi Fi 6E” od Wi Fi Alliance

Podaj dalej

Nowe telewizory Samsung Neo QLED 8K uzyskały certyfikat  „Wi Fi 6E” od Wi Fi Alliance

Samsung Neo QLED 8K oferują stabilną i niezwodną łączność bezprzewodową, co zostało potwierdzone certyfikatem „Wi Fi 6E” przyznawanym przez Wi Fi Alliance (WFA).

Telewizory Neo QLED 8K (QN900A i QN800A) jako pierwsze na świecie otrzymały certyfikat „Wi‑Fi 6E” przyznawany przez Wi-Fi Alliance (WFA). Wi‑Fi 6E to nowy standard, który zapewnia użytkownikom Neo QLED 8K nie tylko 4‑krotnie szybszą łączność, ale także stabilny i niezawodny transfer danych – nawet jeśli do routera podłączonych jest kilka urządzeń. Ma to szczególne znaczenie dla widzów, którzy chcą cieszyć się treściami z internetu w wysokiej rozdzielczości.

Wyróżnioną certyfikatem technologię Wi‑Fi 6E zaprojektowano z myślą o wykorzystaniu częstotliwości 6 GHz w połączeniu z istniejącymi częstotliwościami 2,4 GHz i 5 GHz. W praktyce oznacza to, że wybrane telewizory marki Samsung Neo QLED 8K mogą obsługiwać większe obciążenia przepustowości, szybciej przetwarzać wielogigabitowe dane, oferować niską latencję oraz gwarantować niezawodną i bezpieczną łączność. Co więcej, z uwagi na coraz częstsze wykorzystanie tego typu połączenia przez użytkowników technologia Wi‑Fi 6E będzie implementowana także w istniejących i kolejnych telewizorach Samsung.

W związku z tym, że telewizory, podobnie jak inne urządzenia mobilne pełnią dziś rolę nośników rozrywki w różnych odsłonach stale rośnie zapotrzebowanie na obsługę dużych przesyłów danych. Niezależnie od tego, czy chodzi o streaming wideo w wysokiej rozdzielczości 4K lub 8K, czy też o odbiór treści VR i bogatych graficznie gier, telewizory Samsung Neo QLED 8K obsługujące Wi‑Fi 6E zapewnią użytkownikom niezapominane wrażenia wizualne.

– Jako światowy lider branży TV Samsung z dumą przyjął pierwszy na świecie certyfikat Wi‑Fi 6E – mówi Younghun Choi, Executive Vice President of Visual Display Business w Samsung Electronics. – Wciąż rośnie oferta wciągających treści i lista możliwości korzystania z różnorodnych funkcji bez potrzeby wychodzenia z domu. Otrzymana certyfikacja oznacza, że widzowie korzystający z telewizorów  Neo QLED 8K zyskają jeszcze lepszy dostęp do wszystkiego, co lubią .

Przyznany przez Wi-Fi Alliance certyfikat „Wi‑Fi 6E” to kolejne wyróżnienie od niezależnej instytucji   dla tej nowej serii telewizorów firmy Samsung.  Ceniony niemiecki instytut Verband Deutscher Elektrotechniker (VDE) przyznał wybranym modelom certyfikat „Eye Care” („Ochrony wzorku”) oraz „Gaming TV Performance” za prawdziwie przełomową wydajność w grach, która obejmuje input lag na poziomie 10 ms lub niższym oraz HDR o jasności przekraczającej 1000 nitów.

Źródło tekstu: Samsung Polska


Podaj dalej

Podobne Posty

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments