Nowy cykl na antenie TVN24 - „Rozmowy na 20-lecie”

Nowy cykl na antenie TVN24 – „Rozmowy na 20-lecie”

Podaj dalej

Nowy cykl na antenie TVN24 - „Rozmowy na 20-lecie” TVN Grupa Discovery

Z okazji 20-lecia stacji, na antenie kanału TVN24 ukaże się cykl rozmów z wybitnymi postaciami światowej polityki, kultury, nauki i sportu. Pierwszym gościem programu będzie Madeleine Albright, była sekretarz stanu w administracji Billa Clintona, pierwsza w historii kobieta – szefowa amerykańskiej dyplomacji. Premiera nowego cyklu „Rozmowy na 20-lecie” już w poniedziałek 28 czerwca, o godzinie 20:30.


W cyklu “Rozmowy na 20-lecie” biorą udział wielkie osobowości światowej polityki, kultury, nauki i sportu, które rzadko udzielają wywiadów. Wspólnie zastanowimy się z jakimi wyzwaniami mierzy się współczesny świat, co się zmieniło w Polsce i na świecie od czasu, kiedy telewizja informacyjna TVN24 zaczęła nadawanie. Gdzie dziś jesteśmy i dokąd zmierzamy jako ludzie, jako społeczeństwa, państwa, jako wspólnota europejska i wreszcie, patrząc globalnie, jako świat. Jubileusz 20-lecia kanału TVN24 to okazja, żeby się zatrzymać i spojrzeć na bieżące sprawy i wyzwania z innej perspektywy i w szerszym kontekście.


W premierowym odcinku gościć będzie Madeline Albright. Wywiad przeprowadził Piotr Marciniak, który już raz spotkał się z panią sekretarz w 2005 r. Teraz zobaczyli się ponownie.
 To okazja do porównań, jak od tego czasu zmieniła się Polska i świat. Rozmawialiśmy o problemach liberalnej demokracji; o populizmie i autokracji, naruszaniu praworządności i wolności mediów. – mówi Marciniak.

Madeleine Albright wspomina m.in. wejście Polski do NATO. I stawia diagnozy na temat obecnej sytuacji politycznej na świecie, ale również w Polsce.


– NATO nie jest prostu najsilniejszym sojuszem wojskowym świata, jest to też sojusz demokracji, co stanowi jeden z jego fundamentów. Dlatego jestem bardzo rozczarowana z tego, co widzę że rozwija się w Polsce, (…) mam nadzieję że ludzie widzą i są świadomi tego co się dzieje, tych prób podkopania wiary w demokrację – mówi w wywiadzie.  – Chciałabym powiedzieć, że bardzo podziwiam to co robi TVN, jako że bardzo ważną częścią demokracji jest informacja, to, aby ludzie wiedzieli jakie są fakty – to jest częścią składową tego zjawiska i wszyscy bardzo, bardzo dobrze sobie radzicie z punktu widzenia tego jak przekazać ludziom prawdę – dodaje.


W „Rozmowach na 20-lecie” Madeleine Albright komentuje najbardziej palące kwestie obecnej polityki międzynarodowej. Odpowiada na pytania o największe zagrożenia dla pokoju i bezpieczeństwa na świecie, o odpowiedzialnych za nie liderów, o teorie spiskowe i prognozy na przyszłość. Czy Władimir Putin jest mordercą? Czy można powstrzymać Rosję? Czy Ukraina będzie mogła kiedyś wstąpić do NATO? Czy Chiny to wróg Zachodu czy tylko konkurent? I co by to oznaczało dla sytuacji międzynarodowej, gdyby się okazało, że COVID-19 pochodzi z chińskiego laboratorium?


Odpowiedzi na te pytania już w poniedziałek o 20:30 na antenie TVN24.

Źródło tekstu: TVN Grupa Discovery


Podaj dalej

Podobne Posty

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments