Bardzo duża jasność nitów 700 w nowym wyświetlaczu samsung VHR-R. Jest jedną z najwyższych wartości o dostępnych ekranach do zastosowań wewnątrz budynków.
|

Nowy profesjonalny wyświetlacz Samsung VHR-R – ściany video praktycznie bez łączeń

Podaj dalej

Bardzo duża jasność nitów 700 w nowym wyświetlaczu samsung VHR-R. Jest jedną z najwyższych wartości o dostępnych ekranach do zastosowań wewnątrz budynków. Samsung

Firma Samsung prezentuje 55 calowy wyświetlacz profesjonalny VHR-R o wyjątkowo cienkich ramkach, których grubość wynosi 0.44 mm. VHR-R to produkt zaprojektowany z myślą o budowie ścian wideo, charakteryzujący się bardzo dobrą jakością obrazu dzięki trybowi Picture Enhancer, który poprawia nasycenie koloru i kontrastu. Ekran pozwala na wyświetlanie obrazu w rozdzielczości Full HD, przy współczynniku kontrastu 1100:1

Zastosowanie bardzo cienkich ramek sprawia, że przy zestawieniu ekranów „ramka do ramki” sumaryczna grubość łączeń wynosi 0.88 mm. Pozwala to na budowę ścian wideo, gdzie są one praktycznie niezauważalne.

Doskonały obraz

Doskonała prezentacja obrazu wynika z bardzo dużej jasności 700 nitów, co jest obecnie jedną z najwyższych wartości w dostępnych ekranach do zastosowań wewnątrz budynków. W połączeniu z antyrefleksyjnymi panelami, monitory sprawdzą się idealnie jako sprzęt do wyświetlania przejrzystych komunikatów niezależnie od warunków oświetleniowych w trybie 24/7. Na uwagę zasługują także bardzo szerokie kąty widzenia, które pozwalają na łatwy odbiór treści w sytuacji, gdy odbiorca nie stoi bezpośrednio przed wyświetlaczem.

Na jakość wyświetlanego obrazu wpływają także wbudowane tryby, które przy pomocy autorskich algorytmów poprawiają to, co widać na ekranie. Pierwszy to Picture Enhancer dostosowujący krzywą gamma w taki sposób, aby poprawić nasycenie koloru i kontrastu. Kolejny to Black Equalizer rozjaśniający ciemne obrazy, co zwiększa widoczność detali. Na ścianie wideo zbudowanej w oparciu o ekrany VHR-R z łatwością można wyświetlać także treści UHD bez potrzeby używania zewnętrznej karty graficznej czy splitterów UHD. Jest to możliwe za sprawą rozwiązania „daisy chain”.

Zaawansowana kalibracja

Rozwiązanie Color Expert Pro Mobile, to autorskie oprogramowanie marki Samsung, pozwalające na szybką i łatwą kalibrację ścian wideo przy wykorzystaniu aparatu, który jest na wyposażeniu każdego urządzenia mobilnego takiego jak tablet czy telefon. Tym sposobem osoby bez specjalistycznej wiedzy technicznej, mogą we własnym zakresie dostosować balans bieli ściany wideo składającej się nawet z 25 monitorów w ustawieniu 5×5. Dla tych, którzy potrzebują bardziej zaawansowanych narzędzi, Samsung przygotował bezpłatne oprogramowanie Color Expert Pro. Pozwala ono na zarządzanie takimi wartościami jak jasność czy kolorystyka. Technologia ta jest dopełnieniem trzyetapowej kalibracji, na którą składa się jeszcze kalibracja fabryczna dokonywana na etapie produkcji, oraz automatyczna kalibracja wykonywana przez specjalny układ scalony – ACM Chipset.

Sprzęt spełnia rygorystyczne wymogi odnośnie emisji fal elektromagnetycznych, co zapewnia bezpieczeństwo odbiorcom treści. Potwierdzeniem tego jest certyfikat zgodności z wymogami dla normy EMC klasy B.

Źródło tekstu: Samsung Polska


Podaj dalej

Podobne Posty

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments