Nowy składany smartfon Huawei Mate Xs został wyposażony w ośmiordzeniowy procesor Kirin 990 (5G).

Nowy składany smartfon Huawei Mate Xs w Polsce za 9 999 zł

Nowy składany smartfon Huawei Mate Xs został wyposażony w ośmiordzeniowy procesor Kirin 990 (5G).
Huawei Polska

Telefon Huawei Mate Xs, drugi składany smartfon w rodzinie Huawei, będzie dostępny w sprzedaży w Polsce od 16 marca 2020 roku w rekomendowanej cenie 9 999 zł. Smartfon będzie można kupić w oficjalnym sklepie internetowym huawei.pl oraz w sklepie Huawei Warszawa w centrum handlowym Westfield Arkadia.

Smartfon Huawei Mate Xs został wyposażony w składany, 8-calowy wyświetlacz OLED FullView o rozdzielczości ekranu 2200 x 2480 piksela, który pozwala na korzystanie z urządzenia jak z tabletu. Główny ekran przed rozłożeniem ma przekątną 6,6 cala, drugi – 6,38 cala. Dzięki wykorzystaniu materiałów wykorzystywanych w przemyśle lotniczym i dwuwarstwowej strukturze polimerowej, obrazy wyświetlane na elastycznym ekranie smartfona wyróżniają się najwyższą jakością, nasyceniem kolorów i jasnością.

Łączność 5G

Sercem Huawei Mate Xs jest ośmiordzeniowy procesor Kirin 990 (5G) SoC. Układ został oparty na innowacyjnej architekturze Da Vinci, przez co wydajność pracy Mate Xs może być nawet 6 razy wyższa, a efektywność energetyczna 8 razy wyższa niż w przypadku innych rozwiązań dostępnych na rynku. Kirin 990 (5G) korzysta z 16-rdzeniowego procesora graficznego Mali-G76 GPU.

Smartfon Huawei Mate Xs obsługuje łączność 5G NSA oraz SA, a także funkcję inteligentnego wyboru sieci. Funkcja ta automatycznie wybiera optymalną sieć na podstawie siły sygnału, gwarantuje stabilne połączenie i prędkość pobierania danych.

Aparat fotograficzny

Aparat główny Huawei Mate Xs wyposażony jest w system czterech obiektywów SuperSensing Leica Quad Camera ułożonych pionowo wzdłuż bocznego paska smartfona. Aparat składa się z obiektywu głównego 40 MP, ultraszerokokątnego 16 MP, teleobiektywu 8 MP i obiektywu 3D Depth Sensing Camera z wykrywaniem głębi. System kamer obsługuje optyczną stabilizację obrazu OIS i stabilizację obrazu opartą na sztucznej inteligencji i umożliwia wykonanie zdjęcia z 30-krotnym zoomem hybrydowym. Czułość ISO aparatu głównego Huawei Mate Xs wynosi 204800, przez co użytkownik może cieszyć się wysoką jakością zdjęć nawet w słabym warunkach oświetleniowych.

Nowa odsłona wielozadaniowości

Składany wyświetlacz Huawei Mate Xs pozwala użytkownikowi na wykorzystanie pełni funkcjonalności zarówno smartfona, jak i tabletu, a fizyczne zapięcie w postaci przycisku na pasku bocznym gwarantuje bezpieczeństwo codziennego użytkowania.

Funkcja Multi-Window wirtualnie dzieli rozłożony ekran 8-calowy na dwa niezależne obszary robocze, a użytkownik może na przykład pracować z dokumentami i prowadzić rozmowę na czacie bez przełączania okien pomiędzy aplikacjami.

Huawei Mate Xs obsługuje również funkcję Multi-screen Collaboration, która pozwala na przesyłanie plików między smartfonem opartym na Androidzie i laptopem korzystającym z oprogramowania Windows. Dodatkowo funkcja umożliwia sterowanie obydwoma urządzeniami z jednego wyświetlacza.

Obsługę smartfona ułatwia także stacja dokująca umieszczona w dolnej części ekranu, która może zostać wykorzystana do szybkiego uruchamiania wybranych aplikacji. Nawet, gdy dwie aplikacje są jednocześnie otwarte, można uruchomić trzecią za pomocą funkcji Floating Window. Pozwala ona na wykonywanie drobnych zadań, takich jak odpowiadanie na wiadomości tekstowe bez wychodzenia z bieżących aplikacji.

Huawei Mate Xs działa na autorskiej nakładce Huawei EMUI 10.0.1. Smartfon został wyposażony w baterię o pojemności 4500 mAh wraz ze wsparciem dla superszybkiego ładowania SuperCharge.

Źródło tekstu: Huawei Polska

%d bloggers like this: