Nowy smartfon Samsung Galaxy Z Fold2 5G
TELEKOMUNIKACJA

Nowy smartfon Samsung Galaxy Z Fold2 5G debiutuje na rynku

Podaj dalej

Nowy smartfon Samsung Galaxy Z Fold2 5G Samsung

Smartfon Galaxy Z Fold2 5G to trzecia generacja składanych urządzeń firmy Samsung, która łączy oszałamiający i odważny design z wyrafinowaną techniką. Wszystko po to, aby przekroczyć dotychczasowe granice doświadczeń z urządzeniami mobilnymi.

Firma Samsung zaprezentowała smartfon Galaxy Z Fold2 5G, nowy model flagowej linii składanych smartfonów. Naszpikowany udoskonaleniami i nowinkami technologicznymi, Galaxy Z Fold2 5G został stworzony dla użytkowników, którzy cenią najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne, zapewniając wyjątkowe wrażenia korzystania z urządzenia mobilnego.

Droga do stworzenia smartfonu nowej generacji to rodzaj podróży, która niesie ze sobą mnóstwo oryginalnych pomysłów i innowacji – mówi Dr TM Roh, President and Head of Mobile Communications Business, Samsung Electronics – Projektując Samsung Galaxy Z Fold2 5G dokładnie wsłuchaliśmy się w głosy użytkowników, aby upewnić się, że nasze urządzenie nie tylko przyniesie znaczące ulepszenia sprzętowe, ale równocześnie będzie pełne nowinek technologicznych i dostarczy użytkownikom jeszcze lepszych wrażeń. Prace nad modelem zostały również wsparte współpracą z firmami Google i Microsoft, dzięki czemu na naszych oczach dokonują się zmiany w zakresie doświadczeń, które niesie ze sobą korzystanie z urządzeń mobilnych.

Nowy wyrafinowany design

Smartfon Galaxy Z Fold2 5G łączy w sobie odważny design i zaawansowane rozwiązania technologiczne:

Unikatowe wrażenia – wyświetlacz zewnętrzny Infinity-O, o wymiarach 6,2 cala zapewnia maksimum funkcjonalności. Korzystając z niego można z łatwością sprawdzić wiadomości e-mail, przeglądać ulubione treści, bez konieczności rozkładania całego urządzenia. Po rozłożeniu smartfonu, pokaźnych rozmiarów ekran główny o przekątnej 7,6 cala, zmniejszonych ramkach oraz przednim aparacie pozbawionym wycięć, pozwala użytkownikom w wygodny sposób przeglądać treści. Dodatkowo częstotliwość odświeżania na poziomie 120 Hz, zapewnia łatwe przewijanie treści oraz niezakłócone granie. Galaxy Z Fold2 5G jest również doskonale wyposażony pod kątem dynamicznego dźwięku. Dzięki zastosowaniu podwójnych dynamicznych głośników, wzmocniono w nim dźwięk stereo i czystość brzmienia.

Mocna konstrukcja i profesjonalne wykonanie telefon Galaxy Z Fold2 5G został zaprojektowany tak, by wyróżniał go elegancki, spójny wygląd. Niezwykły design doskonale uzupełniają zawiasy Hideaway, które wtopiono gładko w urządzenie wykorzystując możliwości mechanizmu CAM. Zawias pozwala na postawienie smartfonu i korzystanie w pełni ze wszystkich funkcji oferowanych w trybie Flex. W szczelinie między korpusem a obudową zawiasu zastosowano specjalną technologię (sweeper technology), która blokuje cząsteczki kurzu i brudu. Rozwiązanie to zastosowano po raz pierwszy w konstrukcji Galaxy Z Flip. Smukły design Galaxy Z Fold2 5G sprawia, że zastosowanie tej technologii było dużo trudniejsze. Aby zapewnić taki sam poziom ochrony wprowadzono nowsze, bardziej innowacyjne rozwiązanie, ale zajmujące znacznie mniej miejsca. Ponadto, zastosowany w Galaxy Z Fold2 5G zawias Hideaway charakteryzuje się rewolucyjną technologią wykonania, zmodyfikowanym składem włókien i ich regulowaną gęstością.

Uchwyć i wyświetl obraz dokładnie tak, jak chcesz

Dzięki innowacyjnej i nowoczesnej składanej konstrukcji smartfonu Galaxy Z Fold2 5G oraz jego wyrafinowanemu designowi, korzystanie z urządzenia dostarcza zupełnie nowych, mobilnych wrażeń. Galaxy Z Fold2 łączy tryb Flex z aplikacją Continuity, dając jeszcze większe możliwości wykorzystania urządzenia i przekraczając granice między ekranem zewnętrznym, a głównym wyświetlaczem. Zastosowanie tak elastycznych rozwiązań pozwala na tworzenie lub oglądanie treści dostosowanych do preferencji użytkownika, zarówno gdy urządzenie jest złożone, jak i po jego rozłożeniu.

Urządzenie, które dorówna Ci elastycznością i wydajnością – Dzięki trybowi Flex rejestrowanie treści i przeglądanie ich w czasie rzeczywistym jest teraz łatwiejsze niż kiedykolwiek. Wykorzystując tryb Capture View Mode, nie musisz już także wychodzić z trybu aparatu. Wyraźnie zobaczysz zrobione przed chwilą zdjęcie lub film, albo pięć ostatnich ujęć w dolnej części telefonu, a podgląd kolejnego zdjęcia będzie widoczny w górnej części. Możesz też dać upust swojej kreatywności, wykorzystując opcję automatycznego kadrowania. Niezależnie od tego, czy dasz się ponieść w tańcu, czy chcesz zabłysnąć przygotowując wybitne danie, dzięki Galaxy Z Fold2 5G uwiecznisz te chwile bez użycia rąk i utrzymując ostrość obiektu, nawet gdy ten się porusza.

Funkcje wspierające kreatywność – Oceń uchwycone treści, uwzględniając zarówno punkt widzenia fotografa, jak i fotografowanej osoby. Korzystając w tym samym czasie z ekranu głównego i zewnętrznego zyskujesz podwójny podgląd, więc obie strony mogą jednocześnie zobaczyć rejestrowane treści. Co więcej, dzięki elastyczności Galaxy Z Fold2 5G, możesz robić wysokiej jakości selfie korzystając z tylnych aparatów oraz zewnętrznego wyświetlacza, który działa jak wizjer.

Flagowe funkcje aparatu – Aparat w Galaxy Z Fold2 5G zapewnia wysoki poziom jakości i kontroli nad ujęciami. Wykorzystując tryby Pro Video mode, Single Take, Bright Night i Night Mode wykonasz zdjęcia w zapierającej dech jakości.

Wykorzystaj każdy moment do maksimum

Dzięki nowym intuicyjnym sposobom interakcji, Galaxy Z Fold2 5G łączy wydajność mobilnych urządzeń nowej generacji z zaawansowanymi możliwościami multitaskingu. Wykorzystaj w pełni swój dzień, dostosowując duży, jak w tablecie, ekran główny Galaxy Z Fold2 do swojego stylu pracy.

Wykonuj z łatwością wiele zadań jednocześnie – wykorzystaj zaawansowane funkcje Multi-Active Window do łatwiejszego i bardziej elastycznego sterowania układem ekranu. Twoja praca okaże się bardziej wydajna, gdy będziesz mógł otworzyć kilka plików wyświetlanych obok siebie. Ulepszona funkcja Multi-Window Tray pozwoli Ci uruchomić kilka aplikacji w tym samym czasie, a jeszcze większą wygodę użytkowania odczujesz dzięki integracji aplikacji Pair oraz Edge Panel. Opcja przeciągnij i upuść, pozwala na przeciągnięcie tekstu, zdjęć oraz dokumentów z jednej aplikacji do drugiej. Możesz także wykonać zdjęcie ekranu w jednej z aplikacji i w oka mgnieniu przenieść je do kolejnej, dzięki opcji Split Screen Capture.

Ułatwiony przepływ pracy – Wybierz najbardziej zoptymalizowany interfejs użytkownika na ekranie głównym, aby dopasować go do swoich potrzeb. Szybko i łatwo przełączaj się między układem dużego ekranu a tradycyjnym układem telefonu, korzystając z opcji w Ustawieniach.

Zoptymalizowane wyświetlanie aplikacji – Wykorzystaj w pełni każdą chwilę i popraw jakość działania ulubionych aplikacji, w tym Gmail, YouTube i Spotify. Użyj ekranu głównego z aplikacjami pakietu Office na platformie Microsoft 365, aby móc działać jak na tablecie. Możesz używać Microsoft Outlook, wyświetlając w tym samym czasie widok skrzynki odbiorczej po lewej stronie i bieżące konwersacje. Pracuj na dokumentach Word, arkuszach kalkulacyjnych Excel lub prezentacjach PowerPoint z układami pasków narzędzi dokładnie takimi, jak w komputerze.

Pozycja lidera urządzeń Galaxy wzmocniona dzięki strategicznej współpracy

Firmę Samsung charakteryzuje otwarte i oparte na partnerstwie podejście do współpracy. Dzięki wieloletniej współpracy z Google firma Samsung stworzyła otwarty ekosystem składanych urządzeń. Dzięki tym doświadczeniom Samsung wspiera innowacje w zakresie UX dedykowanego dla składanych urządzeń, aby zrealizować cel, jakim jest stworzenie designu najwyższej jakości. Co więcej, bliskie partnerstwo z firmą Microsoft w połączeniu z zaawansowanym designem Galaxy Z Fold2 5G i doświadczeniem dużego ekranu pozwala użytkownikom maksymalizować własną wydajność podczas pracy na urządzeniach mobilnych.

Opierając się na wieloletnim doświadczeniu firma Samsung po raz kolejny przesuwa granice technologii i innowacji w obszarze urządzeń mobilnych. Korzystając ze składanego smartfona Galaxy Z Fold2 5G, użytkownicy mogą uzyskać dostęp do ultraszybkich prędkości dzięki pełnej kompatybilności z pasmem 5G, a działająca przez cały dzień bateria 4500 mAh i możliwość superszybkiego ładowania oznaczają, że można korzystać ze smartfonu jeszcze aktywniej, nie martwiąc się o jego poziom energii. Galaxy Z Fold2 5G zapewnia również bezprzewodowe połączenie z Samsung DeX , które umożliwia pracę na stanowisku pozbawionym bałaganu i plątaniny kabli. Z kolei zintegrowana z urządzeniem technologia UWB (Ultra Wide Band), pozwala szybko i łatwo udostępniać pliki, zdjęcia lub filmy za pomocą funkcji Nearby Share.

Najlepsza obsługa z Galaxy Z Premier Service

Użytkownicy telefonu Galaxy Z Fold2 będą mogli skorzystać z najlepszej pomocy serwisowej, którą zapewnia dedykowany zespół specjalistów Galaxy Z Premier Service.

Dostępność

Galaxy Z Fold2 będzie dostępny od 18 września 2020 w kolorach klasycznej czerni i szlachetnej miedzi. Jego sprzedaż ruszy w 50 krajach, wliczając takie państwa jak Stany Zjednoczone i Korea. W przedsprzedaży model będzie można zakupić od 1 września 2020 w wybranych miejscach w Stanach Zjednoczonych i Europie.

Specyfikacja Galaxy Z Fold2
WyświetlaczEkran główny* – 7,6” QXGA+ Dynamic AMOLED x2 (22,5:18) wyświetlacz Infinity Flex (2208 x 1768), 373ppi Ekran zewnętrzny** – 6,2” HD+ Super AMOLED (25:9), 2260 x 816, 386ppi *Ekran główny: Wymiary ekranu mierzonego jako pełny prostokąt bez uwzględnienia zaokrąglonych rogów. Faktyczny rozmiar pola wyświetlacza jest mniejszy ze względu na zaokrąglone rogi.
**Ekran zewnętrzny: Wymiary ekranu mierzonego jako pełny prostokąt bez uwzględnienia zaokrąglonych rogów. Faktyczny rozmiar pola wyświetlacza jest mniejszy ze względu na zaokrąglone rogi.
Wymiary i wagaZłożony: 68,0 x 159,2 x 16,8 mm (zawias) ~ 13,8 mm, 282 g
Rozłożony: 128,2 x 159,2 x 6,9 mm (ramka) ~ 6,0 mm (ekran), 282g
AparatNa obudowie10 MP aparat Selfie: F2.2, rozmiar pikseli: 1,22 μm, FOV: 80˚
Przedni10 MP aparat Selfie: F2.2, rozmiar pikseli: 1,22 μm, FOV: 80˚
Potrójny tylny12 MP aparat ultraszerokokątny : F2.2 , rozmiar pikseli: 1,12 μm, FOV: 123˚ 12 MP aparat szerokokątny: Super Speed Dual Pixel AF, OIS, F1.8, rozmiar pikseli: 1,8 μm, FOV: 83˚
12 MP aparat z teleobiektywem : PDAF, F2.4, OIS, rozmiar pikseli: 1,0 μm, FOV: 45˚
Podwójny OIS, 0,5x out and 2x in zoom optyczny, 10-krotny zoom cyfrowy, nagrywanie HDR10+, Tracking AF
AP7㎚ 64-bitowy ośmiordzeniowy procesor (3,09㎓ + 2,40㎓ + 1,80㎓)
Pamięć12 GB RAM i 256 GB pamięci wewnętrznej (UFS3.1)** ** Rzeczywista ilość pamięci może zależeć od zainstalowanego oprogramowania
Bateria4500 mAh (typowa) podwójna bateria* * Typowe wartości testowane są w warunkach laboratoryjnych przez niezależne podmioty zewnętrzne. Wartości typowe to szacowane wartości średnie z uwzględnieniem odchyleń pojemności baterii w poddanej testowi próbie w standardzie IEC 61960. Oceniona (minimalna) pojemność to 4365 mAh. Faktyczny cykl zużycia baterii może się różnić w zależności od dostępnych sieci, wzorców użytkowania i innych czynników.
ŁadowanieSzybkie ładowanie bezprzewodowe i przewodowe*
Bezprzewodowe PowerShare*** Ładowanie przewodowe zgodne z QC2.0 i AFC, ładowanie bezprzewodowe zgodne z WPC i PMA** Funkcja bezprzewodowego PowerShare jest dostępna dla smartfonów Samsung lub innych marek z bezprzewodowym ładowaniem WPC Qi, takich jak Galaxy Z Fold2, Galaxy Note20, Galaxy Note20 Ultra, Galaxy S20, S20+, S20 Ultra, Galaxy Z Flip, Galaxy Note10, Note10+, Galaxy S10e, S10, S10+, S9, S9+, S8, S8+, S8 Active, S7, S7 edge, S7 Active, S6, S6 edge, S6 Active, S6 edge+, Note9, Note8, Note FE, Note5 i urządzeń ubieralnych, takich jak Galaxy Watch Active, Gear Sport, Gear S3, Galaxy Watch i Galaxy Buds. Może nie działać z niektórymi akcesoriami, etui lub urządzeniami innych marek. Może mieć wpływ na odbiór połączeń lub usługi transmisji danych, w zależności od środowiska sieciowego.
SystemAndroid 10
Sieć[LTE]*: Enhanced 4X4 MIMO, 7CA, LAA, LTE Cat.20
– Pobieranie do 2Gbps / przesyłanie do 200 Mbps[5G]**: Non-Standalone (NSA), Standalone (SA), Sub6 / mmWave
*Rzeczywista prędkość może się różnić w zależności od kraju, operatora i środowiska użytkowania.       **Wymaga optymalnego połączenia 5G. Rzeczywista prędkość może się różnić w zależności od kraju, operatora i środowiska użytkowania.
Łączność[Wi-Fi] 802.11 a/b/g/n/ac/ax HE80 MIMO, 1024QAM [Bluetooth]* Bluetooth® v 5.0 (LE do 2 Mbps), USB typu C, NFC, Lokalizacja (GPS, Galileo, Glonass, BeiDou) [Ultraszerokopasmowa]
*Zasięg Galileo i BeiDou może być ograniczony. BeiDou może nie być dostępny w niektórych krajach.
Karta SIMJedna eSIM i jedna nano SIM
* Karta SIM jest sprzedawana osobno. Dostępność może się różnić w zależności od kraju i operatora.* Karta eSIM wymaga zakupu usług bezprzewodowych i umożliwia aktywację usług sieci komórkowej bez użycia karty nano SIM. Dostępność kart eSIM może się różnić w zależności od wersji oprogramowania, kraju i operatora. Sprawdź u swojego operatora, czy Twoja taryfa w sieci komórkowej obsługuje eSIM.
CzujnikiPojemnościowy czytnik linii papilarnych (boczny), akcelerometr, barometr, czujnik żyroskopowy, czujnik geomagnetyczny, czujnik Halla, czujnik zbliżeniowy, czujnik światła
UwierzytelnianieTyp zabezpieczenia: wzór, PIN, hasło
Rodzaj zabezpieczenia biometrycznego: czytnik linii papilarnych*, rozpoznawanie twarzy
*Pojemnościowy czytnik linii papilarnych jest umieszczony z boku Galaxy Z Fold2.
AudioGłośniki stereo Dźwięk przestrzenny z technologią Dolby Atmos (obejmuje Dolby Digital, Dolby Digital Plus)
Obsługa UHQ 32-bit &DSD64/128*, PCM: do 32 bitów, DSD: DSD64/128
Format odtwarzania audio : MP3, M4A, 3GA, AAC, OGG, OGA, WAV, WMA, AMR, AWB, FLAC, MID, MIDI, XMF, MXMF, IMY, RTTTL, RTX, OTA, APE, DSF, DFF *Odtwarzanie DSD64 i DSD128 może być ograniczone w zależności od formatu.
WideoFormat odtwarzania wideo: MP4, M4V, 3GP, 3G2, WMV, ASF, AVI, FLV, MKV, WEBM
Połączenie z telewizorem: bezprzewodowe: Smart View (Screen Mirroring 1080 p przy 30 klatkach na sekundę) / przewodowe: obsługuje DisplayPort przez USB typu C, wyjście wideo po podłączeniu przez adapter HDMI. (DisplayPort 4K UHD przy 60 fps)
BezpieczeństwoKnox: monitorowanie i ochrona w czasie rzeczywistym. Ochrona przed wirusami i zapobieganie złośliwemu oprogramowaniu. (Obsługiwane przez McAfee) Bezpieczny folder: przestrzeń na urządzeniu do przechowywania treści, takich jak aplikacje, zdjęcia i filmy, zabezpieczona przez skanowanie linii papilarnych. * Dostawcy rozwiązań antywirusowych i przeciw złośliwemu oprogramowaniu mogą się różnić w zależności od kraju. Dostępność może się różnić w zależności od kraju i operatora.
Kolory [Kolory podstawowe]
Klasyczna czerń, Szlachetna miedź
W zestawieGalaxy Z Fold2, kabel do transmisji danych, ładowarka sieciowa, szpilka do wyjmowania karty SIM, słuchawki we współpracy ze specjalistami od dźwięku AKG, ulotka serwisowa, broszura dotycząca historii firmy
* Elementy zestawu, w tym słuchawki, mogą nie być dostępne w zależności od zakupionego modelu lub kraju. Kolor opakowania i obudowy może się różnić w zależności od koloru urządzenia.

Źródło tekstu: Samsung Polska


Podaj dalej

Podobne Posty

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments