Oblicza dobra i zła na antenie PLANETE+ i serwisie CANAL+ online
|

Oblicza dobra i zła na antenie PLANETE+ i serwisie CANAL+ online

Podaj dalej

Oblicza dobra i zła na antenie PLANETE+ i serwisie CANAL+ online

Najmroczniejsze sekrety i ohydne przestępstwa popełnione przez córkę brytyjskiego magnata w dokumencie KIM JEST GHISLAINE MAXWELL? oraz niezłomność w poszukiwaniu leku, mającego powstrzymać skutki udarów w cyklu NAUKA I TECHNIKA, czyli dwa skrajne oblicza ludzkiej natury już w październiku na antenie PLANETE+ i serwisie internetowym CANAL+ online. Poza tym wyruszymy w podróż szklakiem najbardziej pożądanych kamieni świata: diamentów, szafirów, rubinów i szmaragdów w WĘDRÓWKACH KAMIENI SZLACHETNYCH, zobaczymy dwa dokumenty o ciemnej stronie kultury i postępu: ZAGRABIONE DZIEDZICTWO AZJI i KOBALTOWA GORĄCZKA, a także poznamy sekrety owadów w trzech dokumentach: OWADY. TAJEMNICE EWOLUCJI, WAŻKI – OWADY EKSTREMALNE, oraz W DŻUNGLI MRÓWEK.

PASMO OBLICZE ZŁA

KIM JEST GHISLAINE MAXWELL?, seria dokumentalna, już dostępna w serwisie CANAL+ online.

  • Odpowiedź brzmi: jest całkowicie zdemoralizowaną i pozbawioną skrupułów bogatą kobietą, która popełniała przestępstwa seksualne i stręczycielskie wobec nieletnich dla przyjemności i z poczucia władzy.

Maxwell, córka brytyjskiego magnata prasowego, wychowana w dostatku i miłości, jako młoda kobieta z socjety wraz z partnerem, multimilionerem Jeffreyem Epsteinem stworzyła siatkę oferującą bogaczom seks z dziećmi i nastolatkami. Byli bezkarni kilkanaście lat. W 2022 roku Maxwell została skazana na 20 lat więzienia.

SERIE W/END

WĘDRÓWKI KAMIENI SZLACHETNYCH, seria dokumentalna, premierowe odcinki od 7.10 w soboty o godz.  17:00 w PLANETE + oraz w serwisie CANAL+ online.  

  • Dokumentalna opowieść o diamentach, szafirach, rubinach i szmaragdach.

Od kopalni w Sri Lance, Kolumbii i Sierra Leone, poprzez świat jubilerów, aż do globalnej sieci handlarzy. Po tym skomplikowanym i pełnym zależności świecie oprowadza pewien jubiler i znawca kamieni Shahzeem Pasha. Seria niezwykle przyjemna dla oka i pełna zaskakujących faktów o tej bardzo egzotycznej gałęzi wiedzy, rzemiosła i handlu.

PASMO NAUKA I TECHNIKA

UDAR. POWSTRZYMAĆ SKUTKI, film dokumentalny, premiera we wtorek 10.10 o godz. 22:00 na antenie PLANETE+ oraz w serwisie internetowym CANAL+ online.  ​​​​​

  • Poruszający dokument o pewnym upartym amerykańskim lekarzu, drze Mike’u Tymianskim, który od lat pracuje nad lekiem, mającym powstrzymać skutki udarów.

Lek roboczo nazywa się Nerinetide (NA-1) i przechodzi długotrwałą i żmudną fazę testów na pewnej grupie pacjentów. Czy lek zadziała na czas? Czy zadziała prawidłowo? Czy nie będzie niepożądanych skutków ubocznych? Tak oto na naszych oczach trwa wyścig z czasem, którego stawką jest zdrowie i życie wielu milionów ludzi na całym świecie.  

PASMO DZIKA NATURA

OWADY. TAJEMNICE EWOLUCJI, film dokumentalny, premiera w sobotę 7.10 o godz. 16:00 na antenie PLANETE+ oraz w serwisie internetowym CANAL+ online.  

WAŻKI — OWADY EKSTREMALNE, film dokumentalny, premiera w sobotę 14.10 o godz. 16:00 w PLANETE+ oraz w serwisie CANAL+ online.  

W DŻUNGLI MRÓWEK, film dokumentalny, premiera w sobotę 21.10 o godz. 16:00 w PLANETE+ oraz w serwisie CANAL+ online.  

  • Trzy dokumenty o owadach: o ich kolosalnym znaczeniu dla przetrwania globalnego ekosystemu planety Ziemia, o ewolucyjnym cudzie, jakim są ważki i pokrewne im gatunki oraz o 4 gatunkach mrówek, żyjących w symbiozie w gujańskiej dżungli.

Wszystkie dokumenty nakręcone z użyciem najnowocześniejszych metod makrofotografii, o wciągającej i pełnej faktów narracji, oraz o poszerzającym horyzonty o globalnym spojrzeniu na rolę stawonogów w ewolucji organizmów.

PASMO SZOK DOK

ZAGRABIONE DZIEDZICTWO AZJI, film dokumentalny, premiera w środę 11.10 o godz. 22:00 w PLANETE+ oraz w serwisie internetowym CANAL+ online. 

KOBALTOWA GORĄCZKA, film dokumentalny, premiera w środę 25.10 o godz. 22:00 w PLANETE+ oraz w serwisie internetowym CANAL+ online.  

  • Dwa dokumenty o ciemnej stronie kultury i postępu. Skradzione święte posągi i fragmenty świątyń, które mają wartość nie tylko historyczną i artystyczną, ale przede wszystkim sakralną, trafiają do muzeów i prywatnych kolekcji.

Młode pokolenie historyków i aktywistów walczy, by odzyskać skradziowe przed laty świętości. Kobalt jest niezbędny do budowy ogniw do samochodów elektrycznych. Ale ten rzadki metal, występujący głównie w Kongo, powoduje podczas wydobycia i przetwarzania ogromne zanieczyszczenia, o wyzysku ludzkim nie wspominając. Czy da się odzyskać skradzione świętości? Czy da się “uzdrowić” wydobycie kobaltu?

Źródło tekstu: CANAL+


Podaj dalej

Podobne Posty

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments