Operator INEA będzie świadczyć usługi na sieciach należących do Światłowód inwestycje
|

Operator INEA będzie świadczyć usługi na sieciach należących do Światłowód inwestycje

Podaj dalej

Operator INEA będzie świadczyć usługi na sieciach należących do Światłowód inwestycje INEA

Operator telekomunikacyjny INEA otwiera nowy rozdział w historii swojej działalności – będzie docierać z usługami do wszystkich gospodarstw domowych znajdujących się w zasięgu sieci światłowodowych należących do Światłowód inwestycje. Dzięki tej współpracy zasięg INEA zwiększy się docelowo o 2,4 mln adresów w całym kraju.

W połowie 2020 roku INEA rozpoczęła świadczenie usług poza Wielkopolską. Był to ważny moment w historii firmy, rozpoznawalnej wcześniej głównie lokalnie. Dostawca najszybszego Internetu domowego w Polsce wykorzystał swoje blisko 30-letnie doświadczenie na rynku telekomunikacyjnym i z powodzeniem przeniósł je na inne regiony kraju. Dziś INEA świadczy usługi dla ponad 300 tysięcy klientów indywidualnych na terenie 8 województw.

Teraz przyszedł czas na kolejną zmianę w strategii operatora. Jak dotąd INEA skupiała swoje działania na sieciach wybudowanych przez spółki z Grupy – zasięg jej usług (bazujący na otwartych sieciach światłowodowych Fiberhost) wynosi obecnie 960 tysięcy gospodarstw domowych w kraju. Teraz operator zdecydował się na kolejny krok, którym jest podpisanie umowy ze Światłowód Inwestycje na świadczenie usług w modelu BSA. Dzięki temu zasięg INEA wzrośnie docelowo o dodatkowe 2,4 mln adresów.

– Współpraca ze Światłowód Inwestycje to ważny moment w historii INEA i bardzo się z niej cieszymy. INEA to od zawsze dostawca z ambicjami, przed nami nowe wyzwania, których już nie możemy się doczekać. Współpracę ze Światłowód Inwestycje rozpoczniemy od Wielkopolski, bo dobrze znamy ten rynek, marka INEA funkcjonuje na nim od lat i kojarzy się z najlepszymi usługami światłowodowymi – komentuje Maciej Piechociński, Prezes INEA Sp. z o.o.

Podpisana umowa z INEA to kolejny ważny i strategiczny element w rozwoju spółki Światłowód Inwestycje. Współpraca ta, to również znakomitej jakości usługi, które będą mogli wybrać użytkownicy znajdujący się w zasięgu naszej sieci. INEA już dziś zyska dostęp do ponad miliona gospodarstw domowych, a w przyszłości zasięg powiększy się o kolejne 1,4 miliona adresów. – komentuje Magdalena Russyan, Członek Zarządu Światłowód Inwestycje Sp. z o.o

Umowa pomiędzy INEA i Światłowód Inwestycje zawarta została na czas nieokreślony, obejmuje ona wszystkie sieci należące do operatora.

Źródło tekstu: INEA


Podaj dalej

Podobne Posty

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments