Operator INEA będzie świadczyć usługi na sieciach NEXERY
|

Operator INEA będzie świadczyć usługi na sieciach NEXERY

Podaj dalej

Operator INEA będzie świadczyć usługi na sieciach NEXERY

Operator telekomunikacyjny INEA konsekwentnie realizuje strategię świadczenia usług na sieciach operatorów otwartych sieci światłowodowych i dzięki podpisanej właśnie umowie dotrze do kolejnych 420 000 gospodarstw domowych oraz klientów biznesowych i instytucjonalnych, w których zasięgu jest światłowód NEXERY.

W lipcu tego roku INEA podpisała umowę na świadczenie usług na sieciach należących do Światłowód Inwestycje. Dzięki tej współpracy oraz otwartym sieciom Fiberhost, oferta INEA będzie dostępna docelowo dla około 4 mln gospodarstw domowych. Dostawca nie zwalnia tempa i rozpoczyna współpracę z kolejnym operatorem – Nexerą. Za sprawą podpisanej właśnie umowy na świadczenie usług w modelu BSA INEA będzie mogła świadczyć usługi dla kolejnych 420 000 punktów adresowych w Regionach Świętokrzyskim, Łódzkim, Kujaw z Pomorzem i Mazowszem oraz Warmii i Mazur.

Współpraca z Nexerą to dla nas kolejny ważny krok na drodze do pozycji ogólnopolskiego dostawcy usług światłowodowych. Planujemy, że dzięki współpracy z operatorami otwartych sieci docelowo usługi INEA dostępne będą w blisko 6 milionach gospodarstw domowych we wszystkich województwach. Dziękujemy Nexerze za ich otwartość oraz chęć współpracy i już nie możemy się doczekać pierwszych aktywnych klientów INEA na należących do nich sieciach – komentuje Maciej Piechociński, Prezes INEA Sp. z o.o.

– Model otwartych sieci światłowodowych zapewnia korzyści zarówno operatorom korzystającym, którzy zyskują ogólnopolski zasięg, jak i klientom końcowym – poprzez swobodę wyboru spośród różnorodnych ofert sprawdzonych dostawców. Podpisanie umowy z kolejnym renomowanym Partnerem stanowi potwierdzenie najwyższej jakości oferowanej przez nas infrastruktury i dowód na rosnące zainteresowanie usługami hurtowymi, na rodzimym rynku telekomunikacyjnym – komentuje Jacek Wiśniewski, Prezes Zarządu NEXERA Sp. z o.o.

Umowa pomiędzy INEA i Nexera zawarta została na czas nieokreślony, obejmuje ona wszystkie sieci należące do operatora. Rozpoczęcie współpracy planowane jest na trzeci kwartał 2023 roku.

Źródło tekstu: INEA


Podaj dalej

Podobne Posty

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments