Operator NEXERA kupił infrastrukturę światłowodową od Citynetu
|

Operator NEXERA kupił infrastrukturę światłowodową od Citynetu

Podaj dalej

Operator NEXERA kupił infrastrukturę światłowodową od Citynetu

Nexera konsekwentnie rozszerza zasięg swojej sieci szerokopasmowej. Operator telekomunikacyjny zakupił infrastrukturę światłowodową od firmy Citynet, działającej w województwie łódzkim. Sieć obejmuje 20 000 gospodarstw domowych w powiatach brzezińskim i łódzkim. To dotychczas największa transakcja zawarta przez hurtowego operatora światłowodu.

Umowę podpisano 20 grudnia ubiegłego roku i jest to już szósty zakup sieci przez hurtowego operatora. Dzięki tej transakcji Nexera nie tylko powiększyła zasięg sieci światłowodowej, ale także zyskała solidnego partnera w regionie. Citynet zbudował silną markę wśród mieszkańców Brzezin i okolic. Jest to największa jak dotąd transakcja zakupu infrastruktury światłowodowej zawarta przez Nexerę. Przedmiotu transakcji nie stanowiła należąca również do Citynetu sieć w powiecie zgierskim, wybudowana przy wsparciu środków unijnych i będąca w okresie trwałości projektu.

W najbliższym czasie Nexera wspólnie z Citynet zajmie się integracją pozyskanej sieci, co umożliwi jej udostępnienie w modelu hurtowym wszystkim zainteresowanym operatorom detalicznym. W okresie integracji Citynet nadal będzie świadczyć usługi telekomunikacyjne mieszkańcom. Będzie też odpowiadał za utrzymanie oraz rozbudowę sieci dla Nexery. Transakcja wpisuje się w konsekwentnie realizowaną przez Nexerę strategię zakupów, jednocześnie w znacznym stopniu powiększając zasięg operatora w Regionie Łódzkim.

Podpisane przez Partnerów umowy, oprócz zakupu sieci i współpracy w zakresie jej dalszego utrzymywania, objęły również zobowiązania dotyczące dalszego rozwoju sieci światłowodowych. W ich ramach Citynet rozbuduje sieć Nexery o kolejne 10 000 gospodarstw domowych.

Zakupy i integracja istniejącej infrastruktury światłowodowej to, obok inwestycji własnych, kluczowy element rozwoju sieci dostępowej Nexery. W wyniku obustronnie korzystnej umowy w naszym zasięgu znalazły się kolejne gospodarstwa domowe w Regionie Łódzkim. Wybierając kontrahentów stawiamy na sprawdzone, rozpoznawalne lokalnie podmioty. Citynet stał się nie tylko naszym największym partnerem w Regionie Łódzkim, ale również długofalowym partnerem biznesowym – komentuje Jacek Wiśniewski, Prezes Zarządu Nexery.

Do tej pory Nexera zakupiła infrastrukturę od pięciu lokalnych ISP (Telcent, Uninet, Symetra, IT Partners Telco i Fan-Tex), działających na terenie województw świętokrzyskiego i warmińsko-mazurskiego. Łączny zasięg nabytych przez hurtownika sieci obejmuje 61 100 HP.

Źródło tekstu: OneMulti


Podaj dalej

Podobne Posty

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments