Operator NEXERA nabył infrastrukturę światłowodową od Grupy Alfanet
|

Operator NEXERA nabył infrastrukturę światłowodową od Grupy Alfanet

Podaj dalej

Operator NEXERA nabył infrastrukturę światłowodową od Grupy Alfanet

Nexera poprzez kolejną akwizycję rozszerza zasięg swojej sieci szerokopasmowej. Tym razem hurtowy operator telekomunikacyjny zakupił infrastrukturę światłowodową od Grupy Alfanet tj. od @Alfanet oraz Alfaszybkinet sp. z o.o., operujących na terenie województw: świętokrzyskiego, łódzkiego, śląskiego, a także w mniejszej części opolskiego. Pozyskana sieć obejmuje blisko 60 tysięcy gospodarstw domowych, a korzysta z niej ponad 19 tysięcy klientów.

Umowę podpisano w czerwcu 2023 roku i jest to ósma i do tej pory największa tego rodzaju transakcja hurtowego operatora światłowodowego. W zasięgu nabytej przez Nexerę sieci znajduje się blisko 60 tysięcy gospodarstw domowych, w tym w województwie śląskim i opolskim, w których to operator nie posiadał wcześniej sieci światłowodowej. W najbliższej perspektywie operator Nexera będzie prowadzić działania mające na celu rozbudowę nabytej sieci razem ze spółkami z Grupy Alfanet oraz jej integrację, co umożliwi jej późniejsze udostępnienie w modelu hurtowym wszystkim zainteresowanym operatorom detalicznym. Mieszkańcy zyskają w ten sposób dostęp do szerokiego wachlarza usług telekomunikacyjnych, oferowanych przez wielu operatorów, a Nexera zyskała nowy obszar do rozwoju własnej działalności.

“Nabycie infrastruktury od Grupy Alfanet to konsekwentna realizacja naszej strategii zakupu infrastruktury od sprawdzonych lokalnych Partnerów. Zrealizowana z sukcesem transakcja potwierdza także naszą biznesową wiarygodność i pozycję rynkową, co z pewnością pomoże nam planować i prowadzić kolejne akwizycje. ” komentuje Jacek Wiśniewski, Prezes Zarządu Nexery.

Do tej pory Nexera zakupiła infrastrukturę od siedmiu lokalnych ISP (Telcent, Uninet, Symetra, IT Partners Telco, Fan-Tex, Anetconnect i Citynet), operujących na terenie centralnej i północno-wschodniej Polski.

600 000 HP na sześciolecie

Pod koniec czerwca br. Nexera świętowała szóstą rocznicę swojej działalności. Przez ten czas hurtownik zrealizował nie tylko złożone projekty infrastrukturalne, ale wypracował też rynkowe standardy komunikacji międzyoperatorskiej, a także podjął działania mające na celu integrację branży oraz podjął liczne inicjatywy o charakterze badawczym, społecznym i prośrodowiskowym. Do połowy 2023 r. Nexera zbudowała sieci światłowodowe za blisko 1.8 mld zł, w dużej mierze wyznaczając tempo rozwoju rynku hurtowego w Polsce. Obecny zasięg operatora wynosi już ponad 600 tys. HP, a na tę liczbę składają się zarówno inwestycje własne, jak i konsekwentnie realizowana przez spółkę strategia rynkowych akwizycji.

„Nasz zespół od początku stanowił grupę zmotywowanych i zorientowanych na cel ludzi. W 2019 roku z naszego multi-światłowodu można było korzystać w ok. 20 tys. domów i mieszkań. Dziś jest ich już 600 tysięcy w 4 tysiącach wsi i małych miasteczek, a dojście do okrągłego miliona gospodarstw domowych jest kwestią najbliższych dwóch lat. Szerokopasmowy internet dzięki nam jest dostępny także w blisko 2 tysiącach szkół i jednostek edukacyjnych. Ale najważniejszy w tym wszystkim jest fakt, że dzięki naszej działalności ludzie mogą poprawić swoje codzienne życie. Bo założeniem Nexery jest właśnie otwieranie możliwości na lepszy byt, pracę, edukację i prowadzenie biznesu. I tę misję będziemy wypełniać również w nadchodzących latach” – komentuje Jacek Wiśniewski, prezes zarządu Nexery.

Docelowo w zasięgu sieci światłowodowej operatora znajdzie się ponad 1 mln gospodarstw domowych oraz prawie 3 tys. szkół. Mieszkańcy w zasięgu multi-światłowodu Nexery, mają możliwość dostępu do szybkiego internetu o przepustowości co najmniej 300 Mb/s. Jednostki edukacyjne mające dostęp do infrastruktury operatora mogą korzystać bezpłatnie z szerokopasmowego łącza w ramach projektu OSE. Na koniec drugiego kwartału 2023 roku w zasięgu sieci Nexery znaleźli się mieszkańcy ponad 600 000 gospodarstw domowych, zlokalizowanych w ponad 4 000 miejscowości.

Źródło tekstu: Nexera


Podaj dalej

Podobne Posty

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments