|

Operator Plus pomaga Fundacji Polsat w budowie jedynej w Polsce Kliniki Chorób Rzadkich

Podaj dalej

Operator Plus pomaga Fundacji Polsat w budowie jedynej w Polsce Kliniki Chorób Rzadkich

Fundacja Polsat, która od lat wspiera dzieci walczące z chorobami rzadkimi, wybuduje jedyną w Polsce Klinikę Chorób Rzadkich przy Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie. Pomoże w tym operator sieci Plus, który do wpłat na rzecz budowy kliniki dołoży swoją część.

Szacuje się, że na choroby rzadkie cierpi 3 miliony Polaków, a zdecydowaną większość chorych stanowią dzieci. Zazwyczaj zmagają się oni nie tylko z bólem czy niepełnosprawnością, ale także z długim czasem oczekiwania na prawidłową diagnozę oraz niewystarczającą opieką lekarską. Często nie stać ich na bardzo drogie leki.

Fundacja Polsat, która dzięki wieloletniemu wsparciu dzieci cierpiących na choroby rzadkie doskonale zna problemy i potrzeby małych pacjentów, zdecydowała się zbudować jedyną w Polsce Klinikę Chorób Rzadkich w Instytucie Pomnik Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie.

By to niezwykle potrzebne miejsce powstało jak najszybciej, do akcji charytatywnej włączyła się sieć Plus. Klienci operatora otrzymali SMSa zachęcającego do wsparcia budowy kliniki. Zasada wspólnej pomocy jest prosta: wystarczy wejść na stronę Fundacji Polsat, do 28 lutego 2021 r. wpłacić dowolną darowiznę na zbiórkę Fundacji Polsat dotyczącą budowy jedynej w Polsce Kliniki Chorób Rzadkich w Instytucie Pomnik Centrum Zdrowia Dziecka. Operator Plus przekaże natomiast na rzecz Fundacji darowiznę od siebie. Efekty wspólnego zaangażowania widoczne będą w ciągu najbliższych miesięcy – klinika ma powstać do końca marca.

Źródło tekstu: PLUS


Podaj dalej

Podobne Posty

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments