Sieć UPC Polska i Fundacja PFR uruchamiają Internet Równych Szans

Operator UPC Polska i Fundacja PFR uruchamiają Internet Równych Szans

Podaj dalej

Sieć UPC Polska i Fundacja PFR uruchamiają Internet Równych Szans UPC

Celem akcji jest wsparcie i wyrównywanie szans społecznych rodzin wielodzietnych w potrzebie, zapewniając im darmowy dostęp do szybkiego internetu i nieograniczonych możliwości nauki, komunikacji i rozwoju.

Akcja organizowana jest przez sieć UPC Polska oraz Fundację Polskiego Funduszu Rozwoju, przy współpracy z Powiatowymi Centrami Pomocy Rodzinie. Objętych zostanie nią do 3000 rodzin, które będą mogły skorzystać z rocznego, darmowego dostępu do internetu o prędkości do 150 Mb/s.

Dostęp do szerokopasmowego internetu może zmniejszać nierówności społeczne i ekonomiczne oraz oferować nowe możliwości obywatelom i rodzinom. Dlatego w tym roku poszerzyliśmy wsparcie dla osób indywidualnych i społeczności, oferując darmowy dostęp do szybkiego internetu nauczycielom i pracownikom medycznym, a także bezpłatne warsztaty kodowania dla dzieci. Dziś mogę z dumą ogłosić, że wraz z naszym partnerem Fundacją Polskiego Funduszu Rozwoju, startujemy z inicjatywą Internet Równych Szans, którego celem jest wsparcie rodzin wielodzietnych darmowym dostępem do szerokopasmowego internetu, zgodnie z jedną z naszych głównych wartości, jaką jest troska o innych.

Robert Redeleanu, CEO UPC Polska

Edukacja i rozwój możliwe dzięki bezpłatnemu dostępowi do Internetu to kierunek, który jako Fundacja Polskiego Funduszu Rozwoju chcemy propagować i wspierać. Nauka zdalna jest możliwa jedynie poprzez łatwe i szybkie logowania do sieci, dlatego nie mamy wątpliwości, że jest to projekt potrzebny szczególnie teraz i szczególnie tym rodzinom, które z różnych powodów nie mogą sobie na niego pozwolić. Mamy nadzieję, że dzięki akcji dzieci i młodzież będą mogły skorzystać z materiałów edukacyjnych przygotowywanych przez nas w ramach działalności Centralnego Domu Technologii i na bieżącą uczyć się nowych kompetencji, ale także pogłębiać wiedzę zdobywaną w szkole.

Magdalena Grzankowska, Prezes Fundacji Polskiego Funduszu Rozwoju

W kolejnym kroku, opublikowane zostaną kryteria udziału w akcji oraz informacje dotyczące możliwości skorzystania z Internetu Równych Szans. Szczegółowe informacje będą publikowane na stronie internetowej www.internetdlaspolecznosci.pl.

Źródło tekstu: UPC Polska


Podaj dalej

Podobne Posty

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments